Jak podłączyć dźwięk z komputera do amplitunera Sony STR DE598 ??

Zulafan

New member
Witam.
Mam pytanie.
Czasem oglądam filmy HD z komputera na telewizorze. Podłączam komputer do TV kablem DVI-HDMI. Problem z dźwiękiem, bo łącze zwykłym jackiem komputer z TV, ale mam kino domowe z amplitunerem SONY STR DE-598 i chciałbym słyszeć oryginalny 5.1 ( taki w jaki nagrany jest film ) co i jak mam podlączyć?? Jakie kabelki kupić... Pozdr i czekam na odpowiedź. dzieki
 

Zulafan

New member
Mam zwykłą zaintergrowaną kartę dźwiękową. Jakie wyjścia nie wiem. wiem tylko, że jest ich 6. wszystkie tych samych rozmiarów. dwa zielone, jeden czarny, jeden pomarańczowy, jeden różowy i jeden błękitny. to są chyba mini jacki
 

timbot

New member
Bez reklam
masz wejscie analogowe 5.1 w ampli, mozesz podpiac kompa w sposob analogowy kompletem trzech kabli mini jack -> 2x cinch
z wyjciami bedziesz musial pokombinowac, ale tak jest, ze z jednego wyjcia w karcie dzwiekowej bedzie wychodzic przód prawy i lewy, z drugiego tył prawy i lewy, z trzeciego centralny i subwoofer
(kabelki jak te:
http://www.allegro.pl/item330903451__pro]_prz_st_mini_jack_2_rca_cinch_150cm_1525.html)


jednakże, jest bardzo prawdopodone, że masz wyjscie cyfrowe na ktoryms z tych mini jackow (to rozwiazanie najlepsze i bardzo prawdopodobne) wtedy bedziesz potrzebowal kabelka jak ten:
http://www.allegro.pl/item333531108_kabel_spdif_wt_3_5mm_rca_digital_hq_dl_1_5m.html
wtedy dzwiek idzie cyfrowo do ampli i dekodery amplitunera odwalaja cala robote
jest to podlaczenie najlepsze, ale musisz sie przekonać, że na karcie możesz włączyć wyjscie cyfrowe (SPDIF), a prawdopodobnie masz
gdzie to zrobić?
najprosciej, to zacznij od sprawdzenia, czy w prawym dolnym rogu windowsa masz symbol glosniczka (najlepiej inny niż standardowy) - klikajac w niego odpalisz ustawienia karty dzwiekowej, poszukaj wejsc/wyjc i odpal digital out/spdif
 

Zulafan

New member
beztytuuur1.jpg

1 - to własnie o to chodzi z tym SPDIF?? To mam wlączyć??
2 - do którego wejścia wpiąć to SPDIF jesli mam to cyfrowe wyjście ??

Prosze o szybką odpowiedź
 

pawek

New member
Kazde wyjscie powinno byc opisane na karcie.
Najezdzajac myszka na wejcia w ustawieniach powinno wyswietlic co to za wyjcie/wejscie.
To co zaznaczyles jako 2
 
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
przy każdym jest napisane wyjście głosnika, albo wyjście liniowe. Nie ma takiego przy któym było by napisane SPDIF. Do któego mam to podłączyć ten kabelek SPDIF ??
 

pawek

New member
Podaj model karty moze tam nie ma wyjscia s/pdif i trzeba bedzie sie zaopatrzyc w cos takiego
7631981.jpg




Twoja plyta( Gigabyte GA-M68SM-S2 ) ma s/pdif in/out wewnetrzny do podlaczenia wlasnie takiego sledzia.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
nie bardzo znam ten panel gigabajta, ale bym wnioskowal, ze wyscie cyfrowe jak najbardziej jest, za to cos mi nie pasuje zaznaczanie tej pozycji nr. 1
ale wedlóg mnie jak najbaredziej wskazuje to na posiadanie wyjscia, na twoim miejscu kupilbym kabel cyfrowy i podlaczyl metoda empiryczną :) zaczalbym od podlaczenia do wyjscia liniowego, standardowo moze byc ono cyfrowe
ale podejrzewam, ze wyjcie cyfrowe jest
kabel nie wiele kosztuje, wiec warto sprobowac

@pawelek - maszynopisanie sie miało w szkole średniej przez jakiś roczek, jak nie stac bylo jeszczze szkoly na pracownie komputerową :)
 

pawek

New member
@timbot sprawdziem te plyte na stronie producenta.I w opisie jest tylko spdif wewnetrzne, zewetrzne so tylko analogowe :D
 

Zulafan

New member
Co to znaczy, że S/PDIF jest wewnętrzne??
kupiłem kabel S/PDIF, ale nie da się go podłączyć, bo jest za długi i nie wchodzi cały... Czy to znaczy, że muszę kupić tego "śledzia" ?? ile to kosztuje i jak to określić sprzedawcy??
 

pawek

New member
Ostatnia edycja:

Zulafan

New member
Jaka jest profesjonalna nazwa tego śledzia??
Czy to jest konieczne?? Nie ma innego sposobu?? A czy opcja podłączenia przez 3 kable jako kazdy głośnik osobno da ten sam efekt 5.1 ?? Czy będzie róznica w jakości dzwięku??
 

crasher

New member
Nazywa sie to 'sledz' poprostu :)

3 kablami uzyskasz taki sam efekt (chyba ze ktos jest audiofilem i koniecznie musi miec polaczenie optyczne :)) - nie jest to w kazdym kablu osobny glosnik tylko leca po dwa przod L i P,tyl L i P,centralny/sub.
 

Zulafan

New member
dzięki za pomoc. spróbuje coś zrobić. Chyba kupie tego śledzia bo on kosztuje 10zł, a jak bym mial kupic 3 takie kable to mi wyjdzie 28zł bo kazdy kosztuje 9zł. jeszcze raz dzieki za pomoc.
 
Do góry