Jak podłączyć DVD DVP5960 do zestawu Craetive 5.1

mechanik43

New member
Cześć. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Mam kłopot. Chciałbym podłączyć zestaw głośników Crative 5.1 + Subwoofer
do odtwarzacza DVD DVP5960. Odtwarzacz ten obsługuje dźwięk 5.1. Problem w tym, że ma tylko dwa wyjścia audio cinch L i R oraz wyjście Coaxial. Natomiast na tylnym panelu Subwoofera są wejścia w postaci trzech mini jacków: 1 na głośniki Front L i P, 1 na Rear L i P oraz 1 na Centralny + Subwoofer. Oprócz tych wejść jest jeszcz 1 wejście jack pod AUX.

Tak więc jeżeli moglibyście coś wykombinować byłbym bardzo wdzięczny.

Ja kombinowałem w ten sposób żeby DVD podłączyć do subwoofera za pomocą kabla SPDIF ( wtyk 3,5mm męski/RCA męski) Digital HQ. Wtyk cinch podpinam w cinch od coaxiala a jacka do AUX. Nie próbowałem jeszcze tylko w teorii się zastanawiam czy to da dźwięk przestrzenny 5.1.

Drugi pomysł to podłączenie za pomocą paru kabli i przejściówek tak żeby przejść z 3 jacków z subwoofera na 1 cinch wyjścia coaxialnego w DVD.
A oto schemat połączeń:
http://file4u.pl/download/519377/Choinka_schemat.doc
Za pomocą trzech kabli jack-jack łączę gniazda sub woofera rear, front i central z pzredłużaczem stereo 3xJack żeński i przechodzę w ten sposób na 2xJack męskie, które podłączam do dwóch przejściówek Jack na Cinch, a następnie po przejściu już na cincha podłączam je do rozgałęziacza 2xCinch żeński na jeden cinch męski, który podłączan w końcu do coaxiala w DVD.
Dużo tego, no i oczywiście w praktyce nie wypróbowane.


Jeżeli możecie to napiszczie czy takie rodzaje podłączeń będą dawały dźwięk przestrzenny no i oczywiście czy w ogóle będą działały.
[FONT=&quot] [/FONT]
 
Do góry