Jak podłączyć 32lg5000 z radeon x550

chris79

New member
Witam to mój pierwszy post, więc sorki za ewentualne niedociągnięcia. Mam taki problem: kupiłem właśnie lcd 32lg5000 z wyjściem hdmi, mam kartę radeon x550 Adventage 256m ddr pci-e vga/tvo/dvi.System WinXP SP2.
Komputer jest podłączony przez d-sub do monitora lcd i jest oki.Problemem jest to, żę chcę podłączyć jako drugi monitor telewizor lcd przez kabel hdmi-dvi, niestety w tv jest brak sygnału. Natomiast przez d-sub telewizor odbiera dobrze Oczywiście wszystkie opcje w telewizorze sprawdziłem ustawienia monitorów w opcjach karty także (chyba wszystkie przerobiłem-np: odświeżanie i zmiana rozdzielczości głównego monitora). Co ciekawe bios pojawia się na tv przy kablu hdmi-dvi, jednak przy Windowsie znowu zanika sygnał. W trybie awaryjnym mam sygnał w telewizorze przy rozdzielczości 800X600, jednak gdy w trybie normalnym ustawiam kartę właśnie na tą rozdziałkę, to znowu nie działa. Najnowsze stery Ati wgrałem, a także omegi i nic się nie zmieniło (chyba, że trzeba głębiej pogrzebać). Zauważyłem że sterownik w menedż.urządzeń monitora plug and play i telewizji rodzajowej(tak mi wyświetla mój monitor i tv.)są z 2001 roku, ale tego chyba się nie aktualizuje.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

5er

New member
mialem podobny problem z windowsem vista, nie chce klamac, ale z tego co pamietam to podlaczylem pod stary monitor i nastepnie w ustawieniach ekranu nastawilem na 2 monitor cy pulpit, cos takeigo... sprobuj, to tam gdzie wybierasz na czym ma sie wyswietlac... pzdr
 

chris79

New member
To już przerobiłem

W ustawieniach już testowałem na dwa monitory:klonowanie, przełączanie monitorów i w różnych rozdziałkach i zróżnym odświeżaniem.Dziwne, że przez kabel s-video i d-sub działa bez zarzutu.(zawsze mogę odłączyć D-sub od monitora i podłączyć do telewizora i będzie oki, ale po co jak mogę przez Dvi-Hdmi). W Calyst C.Center mam monitor-LCD22WV [ Rozszerzony ], a telewizor -Domyślny TV [ Rozszerzony ]
Najłatwiej stwierdzić, że kabel jest zły-ale dlaczego w awaryjnym działa mi ten kabel w rozdz. 800x600.Może coś z kartą(ale na monitorze mam 1680x1050 i jest w porządku i w awaryjnym działają mi oba monitory) Więc skłaniam się do jakiś bardziej zaawansowanych ustawień Ati, omega, ale pytanie jakich? Bo już kombinuje z nimi tydzień i nic.
 

chris79

New member
Po miesiącu prób, w końcu mi się udało, więc pisze dla potomnych. Zainstalowałem najnowsze stery ati (choć pewno jest to obojętne-strasznie się do nich zraziłem) a do tego stery omegi ale w wersji 3,8,36,nie wiem jak z nowszymi, ale te najnowsze na pewno nie. I( teraz w końcu mam ten upragniony sygnał szkoda, że nie mam centrum Catalyst, ale cóż.
 
Do góry