" Jak do KONIA " - Wybur dekodera HDTV

Status
Zamknięty.

izi1977

New member
Witam
Wiem ze jest wiele osub rowniez i ja, ktore zaczynaja sie dopiero interesowac HDTV i sa w tym temacie "Laikami",
potrzebuja pomocy i wytlumaczenia co i jak zrobic by bylo dobrze.
Dlatego tez mam taki a nie inny tytul - " Jak do KONIA" - zeby zrozumial to naprawde kazdy.

Mieszkam w niemczech i mam juz zamowiony LCD Samsung LE-32R71W (perlowy) zeby moc ogladac programy HD potrzebny jes mi oczywiscie dobry dekoder HDTV,

A oto i pytania na ktore napewno nie jedna osoba chciala by uslyszec odpowiedzi :

- jaki dekoder jest naprawde dobry ?
- czy mozna znalesc do niego polski lub niemiecki soft ?
- czy mozna robic cos z kodami na polsat i jak?
- czy mozna ogladac na nim cyfre i jak to zrobic?
- co jest jeszcze potrzebne do ogladania HD i jak to wszystko razem polaczyc ?

Mysle ze podzielicie sie tu z innymi swoim profesjonalizmem, lecz tak by to kazdy mogl zrozumiec.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
izi1977
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Musisz wiedzieć, że tunery HDTV dopiero raczkują i mają jeszcze sporo wad wieku niemowlęcego. Słaba jakość obrazu na kanałach nadawanych w PAL'u poprzez złącze HDMI w nich zastosowane wynika z za wysokiej jakości jego jakośći. Po prostu zwykła telewizja zostaje pokazana bezlitośnie, dokładnie tak jak jest nadawana. Złącza analogowe tupu scart czy component są do tego lepsze więc będziesz musiał używać dwóch kabli do połączenia z telewizorem i przełaczania odbioru metadą tvPAL=scart lub component; HDTV=HDMI.
Z tunerów mogę polecić Humaxa PRHD1000 pod warunkiem, że wykupisz abonament Premiere aby zaoszczędzić sobie kłopotów z ewentualnym dodatkowym odbiorem Cyfry+. Bez abo Premiere kup Humaxa HDCI2000 lub Pace DS810xs.Do C+ i zabawy z Polsatem dokup moduł CI np.T-Rex.
 
Status
Zamknięty.
Do góry