ITI - przełom na rynku SAT oferta PRE-PAID

bluray

Banned
Wreszcie mądre ruchy.
Znajduję kopię dwóch dobrych rozwiązań POLSATU:

[1] - sprzedawania na własność tunerów !
wreszcie ciężar inwetycji zostanie przesunięty z ITI na abonentów.
Przypomnę, że ADB sprzedało ITI juz ok 800 tyś N-boxów. Tylko PO CO ?
Uśiadommy sobie koszt akcji: 800 000 szt x 1000 zł = 800 mln zł.
PLus koszty kredytów bankowych na zakup sprzętu od ADB.
To jest koszmarny koszt po stronie ITI (N-ki).
Bo teraz abonenci mają N-Boxy na wypożyczeniu.
To idiotyczna finansowo strategia ITI. Teraz to się zmiania.
Także sam sobie musisz dokupić HDD.
Dla nas lepiej bo gdy ITI/N będzie zyskowna to i kontent (oferta programowa) musi się poprawić.
No bo co może deficytowa SAT TV negocjować z dostawcami kontentu.
Nic czyli trzy premiery miesięcznie klasy "C". Liczę, że to się zmieni w nowej sytuacji finansowej projektu.

[2] Super opcja znana z POLSATU to PRE-PAID.
Nie ma potrzeby prowadzenia ewidencji, baz danych, faktur itp itd. Koszta projektu się minimalizują !
Zaś klient ma możliwość dostania sygnału za 20 lub z HD za 40 zeta.
I to SMS-em.
BRAWO.
To ważne dla działkowiczów (maj - wrzesień), na wakacje itp.
Nie ma już bowiem ani umowy ani stałego abonamentu.

Projekt jest także rewolucyjny technologicznie:
- wbudowany DVB-T (tunery takie stacjonarne kosztują ok. 150 zł) załatwia w terenie kanał POLSAT tak potrzebny masowemu odbiorcy !
- opcja PVR po USB. REWELACJA. Sam kupisz dysk external HDD i PVR działa (po 01.09.2010).
- dwa gniazda ETHERNET na skrętkę mogą wskazywać, że będzie to to działać jako multi-room.
No ale jak część rodziny wyjeżdża na weekend czy wakacje to i moolti-room staje się zbyteczny i można zabrać mały tuner ze sobą.
Cena bardzo atrakcyjna.
To potężny cios w płatną DVB-T.
Koszt 19,90 zł miesięcznie jest nie osiągalny dla budującej się infrastruktury cyfrowej naziemnej.
Mamy więc nową rzeczywistość cyfrową w RP.

Gratuluję pomysłu.
ps.:
Teraz pewnie POLSAT wycofa się ostatecznie z DVB-t.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
No to będzie REWELACJA !
Rewelacja? Policzmy roczny koszt TNK HD. Na start (dekoder + karta na 3 miesiące)398 + (pozostałe 3 kwartały) 119,4 + (HDD 500GB) ok. 200 = 717,4. To nam daje nieco ponad 59 zł. Jeśli się nie mylę, n nigdy mnie nie zainteresowała nawet na sekundę :), to n teraz oferuje full za 54 zł.
 

Daras72

New member
Kolego Gie. Full w n kosztuje 99 zł o ile się nie mylę i umowa na 2 lata ! Dekoder będzie Twój a nie n , nie chcesz oglądać nie płacisz !
Nie czekasz na koniec umowy itd. Plusy są , a jak będzie naprawdę czas pokaże. Pozdro
 

bluray

Banned
[1] Rewelacyjność nie odnosi się do kalkulacji.
Zresztą tracenie prądu na wyliczanie o ile zł miesięcznie i kto ma taniej to zawody nie dla mnie.

To ma to być drugi tuner, który załatwia kilka rzeczy:
- multiroom
- czasowa dostępność ( wakacje, sezon dziłkowo - wypadowy) bez konieczności stałej umowy.
Do tej pory wyjeżdżając na sierpniowe wakacja wpłacałem 39 zł do POLSATu i miałem sygnał jeden miesiąc. Teraz mam to od N-ki z lepszą ofertą programową HD i nie tylko.
- HDD po USB jako opcja.
- za 300 zł masz podwójny HD tuner SAT + DVB-T. To żadna kasa.

[2]
1000 zł odnosi sie do ceny N-boxa z HDD na pokładzie w hurcie. Zapewne tyle bierze ADB za unit.
Dla porównania: cena podobnego urządzenia typu PACE czy Humax wynosi ok. 2000 zł w detalu.
Odbiornik HD PVR z dyskiem - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Kolego Gie. Full w n kosztuje 99 zł o ile się nie mylę i umowa na 2 lata ! Dekoder będzie Twój a nie n , nie chcesz oglądać nie płacisz !
Nie wiem jakie są ceny w n, jak już wspomniałem oferta tej platformy nigdy mnie nie interesowała. Rzuciłem okiem w sieć i znalazłem jakąś najświeższą full za 54 zł.
To że muszę kupić dekoder tnk HD to akurat moim zdanie wada a nie zaleta. Jesli mam wypożyczony od platformy idę do najbliższego APS-u i wymieniam. Jeśli popsuje się zakupiony na własność muszę go odesłać do naprawy. Serwis najczęściej załatwia to w 2-3 tygodnie, dłużej nie może się bawić w naprawę. Nie wiadomo też ile dają gwarancji na to cudo?
 

JackS.

New member
Bez reklam
[1]
1000 zł odnosi sie do ceny N-boxa z HDD na pokładzie w hurcie. Zapewne tyle bierze ADB za unit.

I jeszcze to, że ITI zapłaciło już za 800 000 nboxów z HDD. Skąd ty to bierzesz?

1. Jak na razie w n-ce nie ma jeszcze 800 000 abonentów, a większość z tych co są już abonentami korzysta z białych dekoderów (tych bez dysku).

2. Ceny hurtowe za jakie ITI kupuje dekodery są znacznie niższe niż ci się wydaje. 1000 zł to kara jakiej ITI żąda od klienta, który nie zwróci im wypożyczonego dekodera - 1000 zł za dekoder z dyskiem i 500 zł za dekoder bez dysku.
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Nie wiem jakie są ceny w n, jak już wspomniałem oferta tej platformy nigdy mnie nie interesowała. Rzuciłem okiem w sieć i znalazłem jakąś najświeższą full za 54 zł.
To że muszę kupić dekoder tnk HD to akurat moim zdanie wada a nie zaleta. Jesli mam wypożyczony od platformy idę do najbliższego APS-u i wymieniam. Jeśli popsuje się zakupiony na własność muszę go odesłać do naprawy. Serwis najczęściej załatwia to w 2-3 tygodnie, dłużej nie może się bawić w naprawę. Nie wiadomo też ile dają gwarancji na to cudo?

Zgadzam sie z Tobą, no i po co komu ten dekoder ? karty są sparowane wiec zbedny grat na półce jak zrezygnujesz ,a kasa wydana..
 

bluray

Banned
To jest SUPER oferta jako drugi, mobilny tuner SAT = żródło HD.
Jeżeli ktoś ma działkę i spędza tam weekendy to ma załatwiony problem.
W dzisiejszych czasach w normalnym domu jest kilka punktów oglądania TV.
A to z powodu zróżnicowanego, w obrębie rodziny, zapotrzebowania na kontent.
Żona już niewyobraża sobie oglądania Majki czy Brzyduli w SD. Podobnie jak innych seriali z TVP HD. Szczeniak żąda filmu o kosmitach a ja LM.
Wymiary: 255 x 170 x 40 mm

Są spory o to czy funkcja external HDD jest innowacyjna.

Otóż jest !
- żadna platforma SAT nie ma takiej opcji. wszyscy oferują wbudowane i małe dyski
- sam decydujesz o pojemności dysku !!!
- płacisz za dysk po cenach rynkowych a nie po cenach producenta tunera.

W czasach HD i funkcji automatycznego nagrywania seriali zapełnienie 1T to kilka tygodni.


Powstają jednak dalsze pytania:
[1]
Ciekawe czy będzie można podmieniać externalne HDD aby zbiory mogły mieć nieograniczony rozmiar.
To jest doskonałe rozwiązanie jako drugi, mobilny tuner w domu.
[2]
Czy zestaw tuner + HDD będą odtwarzały nagrany kontent bez podłoączenia anteny SAT ?
Pytam bo tunerek jest mały i razem z HDD zmieści się w neseserku.
[3]
Czy ex HDD 2,5" będzie zasilany z tunera po USB czy raczej przez zasilacz ?
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Jak dla mnie to po prostu rewelacja. Po prostu trzeba na początku więcej zainwestować (tuner + doładowanie np. roczne) i przez cały rok spokój, tylko oglądać. Jednak zawsze znajdą się niezadowoleni, bo są ludzie którym po prostu NIE DA SIĘ DOGODZIĆ.
 

donek

New member
Informacja z Sat Kuriera

Pojawiło się wiele niejasności związanych z kwestią parowania karty z odbiornikiem 2850ST. Zgodnie z informacjami ze strony przedstawicieli Cyfrowego Domu, karty TNK HD będą parowane z odbiornikami. Nie będą działać w innych, niezależnych tunerach HD. Jak jednak dowiedział się serwis satkurier.pl nie zamyka to drogi dla posiadaczy innych odbiorników, ponieważ w planach są moduły CI. Za ich przygotowanie miałaby odpowiadać francuska firma Neotion. Nie pojawią się one teraz, jednak ma to nastąpić w niedalekiej przyszłości, być może od jesieni, wraz z komercyjnym startem TNK HD? Niezmiernie istotne jest to, że także zaawansowane moduły Conax CI z Neotiona będą parowane z kartami TNK HD! Przyszłość to moduły Neotion PVR klasy CI+, które pozwolą nagrywać w ograniczonym zakresie zawartość na pamięć SD. Chyba konkurencja ma o czym myśleć? Dlaczego nie ma Polsatu na kartę (PNK)? ...albo kart CYFRA+HD prepaid? Przecież klienci czekali na to?

Dekoder TNK HD nie będzie blokowany, jeśli nie zostanie dokonane doładowanie TNK HD, czyli gdy klient nie zapłaci na płatne kanały. Oznacza to, że taki dekoder spokojnie będzie można używać na kanały FTA i DVB-T. Na początku dekoder TNK HD nie pozwoli na wyszukiwanie kanałów oraz nie będzie działać PVR Ready. Te funkcje zostaną udostępnione po 1 września 2010.

Istotna jest także informacja związana z działaniem funkcjonalności PVR Ready - nagrania będą zabezpieczone i nie będzie możliwe ich przenoszenie, bo zawartość kanałów w jakości HD nie może "wydostać się" na zewnątrz. Odtwarzanie ma kończyć się niepowodzeniem nawet po przeniesieniu HDD do drugiego odbiornika. Co więcej, na HDD nie będzie można trzymać innych danych. Odbiornik automatycznie sformatuje dysk i mogą się na nim znajdować wyłącznie nagrania z 2850ST (nie jest wykluczone, że zastosowany zostanie format partycji, którego nie będzie można odczytać na PC).
 

Lech

New member
Bez reklam
Wreszcie mądre ruchy.
Znajduję kopię dwóch dobrych rozwiązań POLSATU:
[1] - sprzedawania na własność tunerów !
[2] Super opcja znana z POLSATU to PRE-PAID.
Nie ma już bowiem ani umowy ani stałego abonamentu.

Kolega to jakiś mało zorientowany się wydaje. Cyfra+ sprzedaje lub rozdaje tunery od lat kilku. Posiada też od czterech lat moduły HD. Poza tym moduły od innych producentów też działają i to z kartami abonamentowymi i pre-paid. Również jako pierwsza na polskim rynku sprzedaje pakiety pre-paid od wielu lat i to w wielu konfiguracjach. Również jako pierwsza nadaje testowe programy 3D. Itd itp...:hmm:
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Powstaje pytanie czy w TNK HD jest tak samo jak w zwykłej TNK, że bez doładowania jest 5 kanałów tzn. TVP1, TVP2, TVN, TVN7, religia.tv?
 

kriswas

Member
Bez reklam
To jest SUPER oferta jako drugi, mobilny tuner SAT = żródło HD.
Jeżeli ktoś ma działkę i spędza tam weekendy to ma załatwiony problem.
W dzisiejszych czasach w normalnym domu jest kilka punktów oglądania TV.
A to z powodu zróżnicowanego, w obrębie rodziny, zapotrzebowania na kontent.
Żona już niewyobraża sobie oglądania Majki czy Brzyduli w SD. Podobnie jak innych seriali z TVP HD. Szczeniak żąda filmu o kosmitach a ja LM.
Wymiary: 255 x 170 x 40 mm

Są spory o to czy funkcja external HDD jest innowacyjna.

Otóż jest !
- żadna platforma SAT nie ma takiej opcji. wszyscy oferują wbudowane i małe dyski
- sam decydujesz o pojemności dysku !!!
- płacisz za dysk po cenach rynkowych a nie po cenach producenta tunera.

W czasach HD i funkcji automatycznego nagrywania seriali zapełnienie 1T to kilka tygodni.


Powstają jednak dalsze pytania:
[1]
Ciekawe czy będzie można podmieniać externalne HDD aby zbiory mogły mieć nieograniczony rozmiar.
To jest doskonałe rozwiązanie jako drugi, mobilny tuner w domu.
[2]
Czy zestaw tuner + HDD będą odtwarzały nagrany kontent bez podłoączenia anteny SAT ?
Pytam bo tunerek jest mały i razem z HDD zmieści się w neseserku.
[3]
Czy ex HDD 2,5" będzie zasilany z tunera po USB czy raczej przez zasilacz ?

Mam jeszcze drobne pytanie do kolegi :-o A na tej działce to kanały HD z tego tunerka na czym będą wyświetlane? Rozumię, że plazma lub LCD dojedzie... kurierem DHL :razz:

A tak na poważnie, to jest jedna z alternatywnych propozycji na rynku. Ja nie widzę w niej żadnych aspektów rewolucji.
Moją uwagę zwrócił fakt, że za podstawowy pakiet otrzymuję najtańszy dostęp do kanału TVN HD, który długo jeszcze nie będzie dostępny w CP i C+.
 
Ostatnia edycja:

whooke

New member
dekoder juz zainstalowany,smiga bardzo ladnie ,sama instalacja,uruchomienie karty ,wgranie nowego oprogramowania trwalo ok 15 minut co do tunera kanaly przelaczaja sie bardzo plynnie ,nie zawiesza sie ,jakosc kanalow HD -super wiekszosc z was posiada juz tuner i dlatego wam sie nie podoba iz nie mozna dokupic samej karty ale dla mnie ktory ma pierwszy tuner cyfrowy poza badziewnym multimedii to jest to oferta w sam raz,brakuje tylko polsatu ale cos wymysle i podlacze DVB-T jezeli chodzi o cene to rzeczywiscie wychodzi podobnie jak N w abonamencie na 13 miesiecy ale jezeli dodamy juz na 24 m to karta wydaje sie korzystniejsza
 

Gie

Member
Bez reklam
To lepiej się pospieszyć z tym sprawdzaniem DVB-T bo jeśli się nie mylę to pozwolenia na emisje testowe kończą się 31 maja i nie jest pewne czy zostaną przedłużone.
 
Do góry