Inne kolumny-nie drewniane klocki

stypio

New member
Witam - poszukuję kolumn kompromisowych stereo30%/kino70% pokój 25m2 kwota -zacząłem od 2500 docieram do 3500 i mam zasadniczy problem :
Kolumny nie mają być prostopadłościennymi klocami i nie mają być drewnopodobne ani nawet fornirowane naturalnym fornirem i szczerzące się kartonowymi koszami głośników. Mogą być nieco lub nawet bardziej awangardowe.
Przeszukuję net już ze 4 miesiące włącznie z przymiarką do budowy własnych kolumn i właściwie z gotowych kolumn znalazłem tylko http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=130&prod=12#x

Wiem wiem - KODA -chińszczyzna nieraz źle oceniana przez forumowiczów. Ale wskażcie mi jakąś propozycję spełniającą moje wymagania a będę wdzięczny. Z góry dziękuję.

PS. Czy jest ktoś kto słyszał wspomniany zestaw kody?
 

Attachments

  • koda.jpg
    koda.jpg
    88,4 KB · Wyś: 614

Lolek7825

New member
jeśli chodzi Ci o niesły design to polecam Bang & Olufsen ale to troche inna półka no nie wiem jak cenowo ale pewnie też więcej (dużo)
 

stypio

New member
Dziękuję wszystkim. Bang & Olufsen owszem podoba mi się - nawet przekroczył moje oczekiwania:eek: . Jednak nie fatygowałem się żeby zadzwonić do salonu jeszcze nie jestem:krol: . Kefy rozpatrywałem ale są mało reprezentacyjne. Blackninja trafia chyba w sedno- oczekuję od Ciebie propozycji cenowej -wysłałem stosownego maila. Pocztałem na formum o tych NS555/333/444 i trochę ludzie narzekają że słuchając po cichu nie najlepiej wypadają ale wobec braku innych propozycji będę musiał się z tym pogodzić

PS. nikt nie słyszał tych głośników harmony z KODY ??? Czy żaden warszawiak z ciekawości nie przeszedłby się do Polpaku?

Skoro tych Koda nikt nie słyszał to kupiłem faktycznie od Blackninja Yamahy i jestem zadowolony. Być może też dlatego że spadło ze mnie brzemię wyboru:).
Pozdrawiam wszystkich szukających i życzę im niezwariowania od czytania forum ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stypio

New member
końcowe spostrzeżenia

A więc dołączam obiecane zdjęcia z prawie ukończonego montażu. Kilka spostrzeżeń:
1.kolumny -bas beznadziejny, bez suba nie podchodź, połysk jest ale do fortepianu to mu daleko, obudowa składa się z kilku osobnych płyt z widocznymi uskokami (góra,bok,tył) co pogarsza efekt, wydające się na zdjęciach srebrne głośniki i stópki są w kolorze szampańskim co mi się niezbyt podoba, kształt maskownic i ich nieprzezroczystość za to mi się podobają, kształt obły skrzynek b.ładny, NC777 jak dla mnie byłyby zdecydowanie za duże - trumny. Wiedziałem że tak będzie więc nie krytykuję -po prostu na czarnym połysku bardzo widać kurz i tyle.
2. kable -uwzględnijcie w obliczeniu długości że czasami trzeba sprzęt wysunąć z szafki razem z kablami. Ilość kabli obrazują foto - trzeba mieć dla nich miejsce!
3.pilot Harmony 555 -działa jak trzeba ale trzeba mieć cierpliwośc żeby go poustawiać. Trochę skomplikowany w działaniu jak się nie włączy tak jak trzeba. Ja używam-żona nie. Silny sygnał - działa w każdym kierunku!
4.Nbox piszczy jak cholera mimo że to już czwarty ale po zamknięciu go za 19mm szybą ucichł. Da się spać!
5.mikrofon ustawiający do Onkyo-dla mnie bomba. nie lubię się bawić z ustawianiem sprzętu.

Ogólnie jestem zadowolony. Blackninja- dzięki za obniżkę.

61229844ha3.jpg


62435517av5.jpg


78389419nf2.jpg


62016224wx3.jpg


59192466qr1.jpg
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    90 KB · Wyś: 277
  • 2.JPG
    2.JPG
    74,5 KB · Wyś: 275
  • 3.JPG
    3.JPG
    57,8 KB · Wyś: 270
  • 4.JPG
    4.JPG
    57,2 KB · Wyś: 267
  • 5.JPG
    5.JPG
    52,9 KB · Wyś: 271
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Chciałbym odświeżyć ten wątek. Mam podobny dylemat.
Szukam czegoś ładnego w okolicach 5 tyś. Zestaw w konfiguracji 5.1
Kino muzyka 60/40 amplituner Pioneer VSX lx70.
Myślałem o kefach 3005 se. Natomiast wiem że to jednak tylko satelitki
tak więc czy istnieją jakieś ładne kolumny (np. Canton vento tylko tańsze)
spełniające moje wymogi?
Oczywiście jak by była potrzeba to moge dołożyć ten 1000 albo więcej ale wolałbym nie.
 

krych83

New member
Witam

W 5000 zł zmieścisz się z zestawem JBL CSS 1500.
d1396bf3c124c91e61a6f2d98419f56421064.jpg

Fajnie wygląda. Jak gra nie słyszałem, niech się forumowicze wypowiedzą.
 
Do góry