imput lag samsung 7,8,9

martivip

New member
Witka

jak to jest z tym lagiem w monitorach Samsung serii 7.8.9 te na ledach ?

zamierzam cos kupic, obraz z tych serii monitorow mnie powala na kolana ;)

tylko ze chce podlaczyc jeszcze konsole, i czy ten input lag bede odczuwal ????


dzieki :)
 

agrestowy

Member
Kolego,

Chyba chodzi o input lag :) Input lag zależy głownie od elektroniki sterującej przesyłem informacji (danych) w TV. Wracając do pytania to właściwie cięzko powiedzieć, gdyż jest to waraznie bardziej subiektywne. Najlepiej mieć porównanie np laptop podłączony do tv po HDMI, z jednoczesnym wyswietlaniem tego samego obrazu na wlasnym monitorze.

Czyli jednym słowem musisz sam ocenić :)

Choć moim zdaniem nie poczujesz róznicy miedzy 7, a 9 nie mając porównania :)

pzdr
 

martivip

New member
pytam sie bo telewizor tez chce wykorzystac do PS3

a na wielu zagranicznych forach wlasnie narzekaja na input lag jezeli chodzi o granie czy to na XBox 360 czy PS3, bo do BLRay czy TV to nie robi roznicy.
 

ivf

New member
jeśli opóźnienie w grach jest takie jak obrazu z kablówki w mojej plaźmie A451 to nie trzeba być graczem turniejowym żeby się wkurzyć.. mam komputer podłączony przez HDMI, muszę z ciekawości to sprawdzić.. tylko do tego trzeba jakoś wymusić tryb klonowania, ale to nic..
kablówka przez EURO chodzi okropnie pod tym względem.. pierwsze opóźnienie następuje na dekoderze kablówkowym, kolejne w telewizorze. dźwięk z dekodera okropnie nie zgrywa się z obrazem w tv :/ być może przez HDMI jest to niezauważalne
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W serii 6 z najnowszym sofyem jest prawie zero.. W serii 7,8 i 9 powinno być tak samo ale gwarancji nie ma. Jest sposób na sprawdzenie input laga "na szybko"

1.Kołujemy grę Guitar Hero
2.Idziemy z konsolą do sklepu i podłączamy do danego tv którym jesteśmy zainteresowani i puszczamy test z gry


Dodam jeszcze od siebie że jeśli ktoś nie ma halo na tym punkcie to nawet 70ms nie odczuje. W moim a656 ze starym softem 1006.2 zdaje się, miałem ok 60ms standard i 30ms w trybie gry i grało się miodzio. Po aktualizacji softu spadło do niemal zera w trybie gry (1-3 ms) i jakieś 12ms standard i muszę przyznać że różnicę poczułem od razu ale gdybym nie zaktualizował softu to nie wiedziałbym/nie czuł do tej pory, że jest jakieś opoznienie. . Dla porównania inne tv potrafią mieć lag na poziomie 100ms (seria 7 phillipsa) albo 80ms (samsung m87) a i na nich headshot w cod 4 to żaden problem. Także, jeśli nie trafi się na jakiś mega zamulony tv, to spokojna głowa o precyzję w grach. Nie jest to w każdym razie jakoś bardzo odczuwalne zjawisko, niemniej jednak im mniejszy lag tym większy fun. pozdrawiam.
 

ivf

New member
rzeczywiście przez HDMI tego nie czuć (mówię o filmach, oczywiście w grach wymagana jest dokładniejsza synchronizacja).
zaczynam też wątpić w zauważone do tej pory opóźnianie analogowego sygnału.. coraz bardziej wydaje mi się, że to dekoder kablowy opóźnia sygnał RGB przez EURO, a nie sam tv..
 
Do góry