HKTS 11 - oszukali mnie?

forerunner

New member
Dotarły do mnie dzisiaj głośniki HKTS 11. Przynajmniej takie kupowałem.
Ale mam poważne wątpliwości, czy to nie jest zestaw pomieszany z HKTS 7.
Dlatego mam prośbę do posiadaczy ww sprzętu o wypowiedź.

Instrukcja jest do zestawu 7 i 11 i zawiera nast. dane na temat głośników:

Głośniki satelitarne:
HKTS 7 - 16,7cm wysokości,
HKTS 11 - 24,3cm wysokości,
Moje - zmierzyłem je i sprawa prosta, to na pewno HKTS 11

Głośnik centralny:
Nie różnią się wymiarami, natomiast na moim jest naklejka z napisem 'CEN TS-7' (wg instrukcji centralny z zestawu HKTS11 powinien mieć oznaczenie CEN-TS14 - pewnie błąd, bo w manualu ściągniętym z netu jest już mowa o CEN-TS11)

Sub:
HKTS 7 - 100 watt
HKTS 11- 200 watt
Mój: ma naklejkę 200 watt, ale oznaczenie 'SUB TS7/230' oraz 'For use with HKTS7/230'

Pytanie: czy u was też są takie oznaczenia, czy zostałem oszukany?

Jestem już pewien, że osły po prostu pomieszały zestawy. W poniedziałek odsyłam im cały sprzęt. Tak to jest kupować okazyjnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

forerunner

New member
1000 zł
HiFi Exclusive z Gniezna

Wiem, że przy tej cenie nawet zestaw HKTS7 to okazja, ale umowa, to umowa.

UPDATE:
Sklep twierdzi jednak, że wszystko ok, po prostu mój zestaw jest taki stary i 'ten typ tak ma'. Czekam na oficjalne info od przedstawiciela HK na Polskę.

Dla ciekawych (usuń spację przed p)l:
Mój sub:
pokazywarka. pl/dasgg4/

Jakiś sub HKTS11 z netu:
pokazywarka. pl/chb40a-2/
 

forerunner

New member
Na razie kwitnę z tymi głośnikami.
Zakupiłem ampa (onkyo 507 - a tak się zarzekałem, że nie kupie go:p) - w niedzielę sprawdzę jak gra z tymi głośnikami. Jak będzie ok to dam sobie spokój.
Ale nigdy więcej nic od HK.
 

forerunner

New member
Np. to że w instrukcji do HKTS11 w specyfikacji poszczególne głośniki opisane są jako HKTS14. Że na subie opisanym jako HKTS7 jest napisane 200watt chociaż wg specyfikacji ma 100watt. Gdyby nie te babole byłbym pewny, że to te tłuki ze sklepu coś pozamieniały. A tak to nie dam głowy. To, że polski przedstawiciel HK mnie olał też mi nie pomogło. Mogę podrążyć temat na zagranicznych forach, ale powtarzam: jeśli sprzęt będzie grał dobrze to dam sobie spokój. Być może teraz sytuacja wygląda inaczej, być może mam pecha, ale ja się sparzyłem i nie zamierzam kupować nic HK.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zaraz załatwię fotki HKTS11. Dystrybutor firmy Harman jest zainteresowany adresem e-mail na, którego wysłałeś zapytanie wyjaśniające sprawę.
 

forerunner

New member
Maila wysłałem na serwis@rb.com.pl

Jak możesz to zapytaj się, czy jest możliwe, żeby HK oryginalnie pakował głośniki z takimi oznaczeniami.
Aha - na pudle jest rok 2005, a na instrukcji 2004 - może w tym okresie robili jaką reorganizację czy coś i przez to ten burdel?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W świeżo wyjętym z magazynu HKTS11 znajdziemy:

obraz003t.jpg


obraz005v.jpg
 
Do góry