HK AVR255 surround

arthuras

New member
Witam,
Ampli HK AVR 255, nie wykrywa głośników surround podczas kalibracji, zestaw 5.1. Kolumny działają, bo jak podłączę pod inne wtyki (np. central), to jest dźwięk, natomiast jak są podłączone pod surround to cisza. Nie mogę też go zmusić, by podawał dźwięk ze zródeł po optyku lub coaxialu :(
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W tym modelu to normalne że połowa rzeczy nie działa, taki urok H/K. Raczej już jest po gwarancji więc lepiej sie rozgladnij za czymś porządnym od renomowanych producentów.

Chyba że pomoże reset..
 

yarck

New member
Czyli głośniki grają jak trzeba, ale nie można ich skalibrować? Ręcznie też się nie da?
Może masz je podłączone w układzie 7.1? Ja mam 365 bez suba i też się nie da w automacie i kalibruję je ręcznie.
Zadzwoń na polski telefon podany na ostatniej stronie instrukcji. Telefon odbiera kompetentny konsultant i myślę, że, gdy prześledzicie razem ustawienia, to wtedy dojdziesz co jest nie tak.
Pamiętam, że 2 lata temu dużo mi pomógł.
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
reset: AVR na czuwaniu (światło zasilania na pomarańczowo),wciskasz i przytrzymujesz przycisk OK na froncie przez 5s aż na wyświetlaczu pojawi się RESET. Po tej procedurze przez minutę nic nie przełączaj na amplitunerze. Ten reset kasuje wszelkie ustawienia.
 

arthuras

New member
surround back oznaczone są jako zone 2 ?
Po resecie automat wogóle nie rusza, spróbuję uaktualnić soft i pobawić się od nowa, ale to w weekend, bo teraz jestem poza domem.
 
Do góry