HK avr 255 vs avr 156

btrial

New member
Witam serdecznie,

jestem aktualnie przed zakupem zestawu kina domowego do 3000 zł. Za tą kwotę wypatrzyłem następujący zestaw:
- Harman Kardon AVR 255
- głośniki Jamo s606 hcs3 (5:1)

Sprzedawca w sklepie internetowym zaproponował mi również możliwość zakupu aplitunera AVR 156 zamiast powyższego, twierdząc że jest to nowszy aplituner, a AVR 255 jest stary.

Szukałem dużo na internecie odnoście testów oraz opinii odnoście HK AVR 156 jednak nie ma prawie nic. Jedynie co to oferty sklepów. AVR255 jest aktualnie droższy, ale czy to znaczy lepszy ??

Proszę o doradzenie który z powyższych aplitunerów polecacie i dlaczego ?? Pokój w jakim będzie używany to 24m2. 50% filmy, 50% muzyka. Nie mam aktualnie telewizowa 3D i na razie nie kupuje. Filmy będę odtwarzał z laptopa (hdmi1.3) podłączonego.

Z góry dziękuję za porady.
 

djhiq

New member
Zdecydowanie AVR 255. Przede wszystkim mocniejszy od 156 (cięższy). Polecam ci także zastanowić się nad wyższym modelem jamo tzn 608. Dla twojej powierzchni 606 będą niewystarczajace. A najlepiej to wogóle było by kupić coś lepszego tzn głośniki. Co do HK zgłoś się do blackninja da ci najlepszą cenę na to urządzenie i moze ci pomoże dobrać lepszy zestaw kolumienek
 

mors111

Active member
Bez reklam
255 ma przede wszystkim Pre-out czyli w przyszłości rozbudowę o wzmacniacz stereo jeśli kino nie zadowoli dźwiękiem

156 -5.1
255- 7.1

w 255 jest troszkę więcej wejść ( 3x coax )
w 156 masz USB ( więc muzykę bezpośrednio z pen driva odpalasz )

255 jest chwalone za swoje możliwości dźwiękowe
156 - jest nowsze i ma więcej bajerów
 

btrial

New member
Prosiłbym jeszcze o porady:

1) odnośnie zakupu kabli do głośników do tego zestawu. Czy następujące kable będą odpowiednie:
- na fronty kable 4mm2
- na resztę kable 2,5mm2 (czy 1,5mm2 będą całkowicie wystarczalne bo 2,5mm2 nie będzie wykorzystywany w pełni ??)

2) Z tego co czytałem to ten amplituner HK AVR 255 ma impedancję na 8ohm, a głośniki Jamo s608 na 6ohm. Czy da się zmienić impedancję na tym amplitunerze ?? Jak tak to czy na 4 czy na 6 ohm ?? I jaka wtedy będzie podawana moc na kanał (głośnik) w ustawieniu 5:0 6ohm, czy te fronty będą w ogóle wykorzystane w pełni czy trochę za mało mocy ma ten amplituner w stosunku do tych głośników ??

A tak w ogóle to zamówiłem HK AVR 255 + Jamo s608hcs3 (bez subwofera) czyli 5:0. Mam nadzieję że będę zadowolony jednak nie jestem pewien czy ten amplituner jest wystarczająco silny do całkowitego obsłużenia kolumn s608 ?? Czy nie jest on za słaby ?? I jaka będzie podawana z niego moc na kolumny frontowe w takim układzie 5:0, gdzie amplituner jest 8ohm a kolumny 6ohm ??

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djhiq

New member
Oj kolego zdziwisz się pozytywnie mocą AVR 255. A jakie miłe ciepełko z niego idzie. Kolego ten kloc waży prawie 14 kg jak myślisz dla czego. Spokonie da radę twoim jamo
 

Houdini_dmn

New member
Na co ostatecznie padł wybór? Szczerze to stoję przed identycznym wyborem - Jamo S606 + albo 156 albo 255. Dlatego też pytam na co padło i jakie są wrażenia?
 
Do góry