HK 355 + HK DMC 250 + JBL STUDIO L + DODATKOWY HK Stereo 980 lub 990 PREOUT

Dziewiątka

New member
Witam,

Mam zestaw ampli hk 355 + dvd HK DMC 250 + JBL Studio L fronty 890. Z racji tego, że zmieniam pomieszczenie na większe ok 35 m2 będę potrzebował większego powera. HK355 jest ciut za słaby do 890 (w zasadzie może być ale przydałoby sie większego kopa np takiego jak daje hk745:grin: ). Wiem, że jest opcja wzmocnienia frontów przez wzmacniacz stereo poprzez zastosowanie preout. Mysle o dokupieniu hk 980 lub 990. Mam pytanko do szanownych użytkowników jak to technicznie się robi - jakie połączenia, jakie kable itp oraz jakie efekty to daje i czy jest warto. Czy przy takim połączeniu bez zmieniania okablowania mozna używać kino i stereo?

Pozdrowionka
 

darkmajin

Member
Bez reklam
bierzesz kablel 2xRCA wtykasz w pre out w 355
puzniej w 980 ( cd / tuner /aux itp in )
w 990 ( processor in )

co to daje ? w kinie praktycznie nic ( wiecej mocy ) w muzyce moze cos i da ale jak masz podlaczony np ps3 do ampli i puzniej to idzie przez ampli i do wzmaka nawet po pre oucie to dodatkowe urzadzenie w "torze" chyba ze bezposrednio do wzmaka ...jakos ;)

ot cała filozofia...
 

Dziewiątka

New member
Dzięki tak myslałem z tymi kablami.
Czyli co w stereo nie poprawi to jakości przy takim ustawieniu?
355 w stereo ma 65W przy 8 ohm, 990 150W o jakości stereo 990-tki nie wspomnę przynajmniej tak czytałem ?
Pozdr
 

darkmajin

Member
Bez reklam
W stereo na pre oucie moze cos tam sie poprawi ale itak lepiej podłaczyc zródło do wzmaka a kupowac wzmak za 5K i trzymac go na pre oucie.. :rolleyes:

harman zaniza moce gdzies w jakims audio robili pomiary poszukaj napewno znajdziesz 355 w stereo i tu sie moge mylic i to bardzo ma chyba 85 cos tak mi swita ale musisz sprawdzic ..

tip: amplitunery nie graja gorzej od wzmakow przez to ze sa mniejsze mocowo
 
Do góry