Hisense wprowadza na rynek 2022 telewizory OLED z HDMI 2.1 i Vidaa OS.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hisense wprowadza na rynek 2022 telewizory OLED z HDMI 2.1 i Vidaa OS.

hisensea9h_2.jpg



Hisense A9H jest następcą zeszłorocznego A9G i jest teraz wyposażony w złącze HDMI 2.1, które zapewnia lepszą wydajność z najnowszymi konsolami do gier. Wprowadzi również na rynek telewizory A85H OLED. Podczas gdy Hisense przeniesie wszystkie swoje modele premium 2022 w USA do Google TV, chińska firma będzie nadal korzystać z rodzimej platformy Vidaa Smart TV w Europie, teraz w wersji 6.0. Vidaa zapewnia dostęp do Amazon, Apple TV+, Disney+, Netflix i innych aplikacji do przesyłania strumieniowego. Brakuje mu funkcji, takich jak wbudowany Chromecast i AirPlay, ale nadal jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa. Największym ulepszeniem w porównaniu z zeszłorocznym A9G jest to, że A9H jest teraz wyposażony w dwa porty HDMI 2.1 z obsługą VRR do 120 Hz, a także ALLM i eARC (tylko jeden port). Dwa pozostałe porty HDMI to konwencjonalne porty HDMI 2.0.
Telewizory OLED Hisense A9H. Zdjęcie: Firma

Hisense wprowadzi również telewizory A85H OLED o przekątnej 55 i 65 cali z większością tych samych funkcji, ale słabszym systemem głośników. A85H posiada obrotową podstawkę. Hisense wyjaśnia, że ​​A9H ma technologię głośników „Sonic Screen”, która wibruje ekran w celu wytworzenia dźwięku. Nie mieliśmy okazji słuchać, ale koncepcja brzmi bardzo podobnie do „Powierzchni akustycznej” w telewizorach Sony OLED. Dodatkowe specyfikacje można znaleźć w TV Database. 65-calowy telewizor Hisense A9H OLED jest już dostępny w przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii, a wysyłka zaplanowana jest na 9 lipca. Wkrótce będzie również dostępny w innych krajach europejskich.
flatpanelshd
 

Marlo

Active member
Na stronie stronie sieci sklepów rtv agd,są już modele Hisense 2022 55U7HQ , 65U7HQ , cena wydaje się być atrakcyjna ,jak na 120hz i lokalne ściemnianie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To TCL 55C728 ( najlepszy telewizor w Europie w Klasie cena do jakości) masz i lepszy i tańszy o 600 zł
 

Poziomkowiec

New member
Witam,
Czy możecie powiedzieć coś na temat tegorocznych modeli Hisense na 2022 rok? Szczególnie chodzi mi o model U8HQ (MiniLED). Wiem, że na rynek europejski ma on matryce IPS-ADS od BOE najprawdopodobniej. Właśnie pojawił się w ofercie ME. Niemcy przetestowali już ten model 65" (pc-magazin) i z tego co piszą może namieszać na rynku.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jeśli masz wybierać miedzy TCL a Hisense to kup Hisense - Nie będziesz miał problemów z oprogramowaniem jak w "zachwalanych " TCL , ewentualnie dokupisz sobie przystawkę do tv i będziesz miał Andka i lepiej na tym wyjdziesz ,

Matryca IPS-ADS to nie są te same matryce co kiedyś , także jak dobrze się poustawia w parametrach to wygląda to nawet bdb , nawet nazwę że czerń jest czerń

Jeszcze zastanawiają mnie modele Hisense U8H - MiniLedy , ciekawe czy będą dostępne w polsce ?
 
Ostatnia edycja:

Poziomkowiec

New member
Jeśli masz wybierać miedzy TCL a Hisense to kup Hisense - Nie będziesz miał problemów z oprogramowaniem jak w "zachwalanych " TCL , ewentualnie dokupisz sobie przystawkę do tv i będziesz miał Andka i lepiej na tym wyjdziesz ,

Matryca IPS-ADS to nie są te same matryce co kiedyś , także jak dobrze się poustawia w parametrach to wygląda to nawet bdb , nawet nazwę że czerń jest czerń

Jeszcze zastanawiają mnie modele Hisense U8H - MiniLedy , ciekawe czy będą dostępne w polsce ?
Hisense już jest dostępny:

https://www.mediaexpert.pl/telewizo...ay-dolby-vision-dolby-atmos-dvb-t2-hevc-h-265

Tutaj recenzja z DE:

https://www.pc-magazin.de/testbericht/hisense-65u8hq-test-review-3203595.html

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Marlo

Active member
Hisense U8HQ to jest budżetowy MiniLed, ma trochę mało stref wygaszania(120), ale jak patrzeć przez pryzmat cena/jakość ,to nie ma konkurencji.TCL C835 a zwłaszcza C935 to jest inna liga , to jest bezpośrednia konkurencja dla Samsunga QN91B. Modele TCL 2022 mają poprawione oprogramowanie,wszytko działa płynnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wybierasz między LCD TCL i Hisense, to TCL od lat otrzymuje najwyższe wyróżnienia w Europie. Hisense nie otrzymało żadnego wyróżnienia dziennikarzy specjalistów.
Tak wybrałbym w zależności od zaplanowanej kasy.
Jeśli myślisz o Oled TV - to już inna bajka.
Pytanie czy masz na dopłatę.
 

Poziomkowiec

New member
Jeśli wybierasz między LCD TCL i Hisense, to TCL od lat otrzymuje najwyższe wyróżnienia w Europie. Hisense nie otrzymało żadnego wyróżnienia dziennikarzy specjalistów.
Tak wybrałbym w zależności od zaplanowanej kasy.
Jeśli myślisz o Oled TV - to już inna bajka.
Pytanie czy masz na dopłatę.
Póki co "rozpoznaje" rynek :) przed zakupem nowego TV - na ścianie wisi jeszcze poczciwa plazma Panasonic TH-42PY80P. Niestety jej kres już nadchodzi (wypalenie, prądożerność). Dlatego OLED jakoś tak nie bardzo mi podchodzi...
Jeżeli chodzi o nagrody to TCL jest dłużej w Europie niż Hisense i jest bardziej znany - może to stąd...
W USA telewizory Hisense zbierają dobre opinie (RTINGS.COM). Wiem, że to zupełnie inne parametry (matryce VA, Google TV), dlatego się nad nimi zastanawiam. Jeżeli chodzi o TCL to też czytam na temat C735 i C935 ale to już inne pieniądze...

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale te mają zdecydowanie lepsze parametry. Dla niebieskich masz specjalne ceny. Ile możesz mieć max kasy ?
 
Do góry