Hdmi Splitter

msztyk

New member
Szanowni Państwo,

poniżej opis problemu z prośbą o pomoc.

Urządzenia:

TV - Philips 42PFL7403D
Amplituner - Denon 1909
Dekoder - UPC Mediabox HD Philips

Sytuacja na teraz, dekoder podpięty pod amplituner (hdmi, dźwięk optykiem), amplituner wyjściem hdmi do TV. Jeśli chce oglądać TV bez włączania aplitunera, ten przepuszcza sygnały audio/video do TV. Włączając amplituner, dźwięk z telewizji zostaje odcięty z głośników TV i idzie na głośniki kina domowego (poprzez amplituner). Taka kombinacja jest dobra ponieważ nie zawsze muszę słuchać i oglądać telewizję poprzez amplituner.

Ostatnio zakupiłem również projektor, ponieważ jednak mój amplituner ma jedno wyjście hdmi, musiałem kupić splitter, żeby sygnał oprocz połączenia jak wyżej puścić również na projektor. A wiec połączenia są nastepujące: Amplituner wyjście hdmi do nsplittera pro, nsplitter pro jeden hdmi wyjście do TV drugi hdmi wyjście do projektora. Takie połączenie jednak nie daje mi możliwości przełączania się pomiędzy TV a Ampli jeśli chodzi o dźwięk. Jeśli mam włączony amplituner, dźwięk z dekodera, dźwięk telewizji idzie normalnie na kino domowe, jednak jeśli wyłączam amplituner, dźwięk powinien się przełączyć na głośniki telewizora (czyli sytuacja jak powyżej). Jeśli chce mieć kino domowe, włączam ampli i dźwięk jest odcinany z TV i idzie na głośniki...ale w druga stronę już tak nie działa. Obraz jest, dźwięku nie ma.

Telewizor obsługuje EasyLink, Kontrola HDMi jest włączona w ampli, generalnie po wróceniu do sytuacji bez nsplittera, wszystko działa Wczoraj udało mi się raz doprowadzić do sytuacji że dźwięk leciał przez telewizor, ale po wyłączeniu TV i dekodera i włączeniu ponownym, znowu to samo.

Proszę o pomoc w jaki sposób podpiąć, ustawić tak żeby działało jak powinno.

Dziękuję z góry.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Przy dobrym skonfigurowaniu nSplittera wszystko powinno działać tak, jak potrzebujesz. Może nieświadomie załączyłeś sobie jego funkcję DreamEDID?

Aby odpowiednio skonfigurować nSplitter zrób tak: telewizor podłącz do wyjścia HDMI2 nSplittera, projektor do HDMI1. Przy pierwszym uruchomieniu podłącz wszystkie kable HDMI do nSplittera, załącz podłączone nimi urządzenia, i dopiero wtedy załącz jego zasilanie.

Ten sam efekt możesz również uzyskać podpinając nSplitter bezpośrednio do wyjścia dekodera UPC, amplituner (a za nim telewizor) do wyjścia HDMI2 nSplittera, a projektor do wyjścia HDMI1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

msztyk

New member
Witam,

bardzo dziękuję za odpowiedź...niestety pierwszy twój sposób nie działa :( ..łączę tak: do nsplittera do wejscia wpinam hdmi z amplitunera monitor out, do wyjscia hdmi nsplittera nr 2 TV a do hdmi nr 1 projektor. Włączam urządzenia (TV, amplituner, dekoder) i dzwięk jest ale z amplitunera, jka go wyłącze, obraz na TV jest ale dźwięku nie ma.

Twój drugi sposób owszem działa, tak jak trzeba, odcina dzwięk po wyłączeniu amplitunera i przenosi go na TV...tu nawet już się ucieszyłem :) ale zaraz przyszła refleksja że jest to dobre do oglądania na projektorze tylko telewizji, bo jakim cudem gdy bede chcial obejrzec dvd/blu ray na projektorze, sygnał ten "wejdzie" do splittera skoro na wejsciu jest tylko dekoder ?

Nie mam pomyslu o co chodzi...w twoim drugim rozwiązaniu działa jak trzeba, no ale wtedy nie obejrze dvd na projektorze...

Pozdrawiam serdecznie
 

msztyk

New member
Wszystko juz działa, poradziłem sobie z pomocą supportu elbox, ale dziękuję za pomoc tak czy inaczej...pozdrawiam !!!
 

msztyk

New member
Powiem tak...zaczelismy od eliminowania przyczyn, a rozwiazanie okazało sie "idiotycznie" proste...

ale od poczatku....mój dekoder po podłączneiu przez splitter nie gadal z TV (gadał poprzez amplituner, bo do niego dźwięk szedł optykiem, wiec był niezależny od hdmi).

co dziwne jak wyeliminowalismy splitter, dekoder miał problem z wbiciem sygnału na TV (Philipsy ponoc maja problemy z przyjmowaniem sygnału przez hdmi)...

I tu sugestia banalna, aż wstyd pisac :) ,ale zmieniliśmy wejście hdmi na TV z #1 na #3 i od razu zaskoczyło...potem zaczęliśmy wpinać po kolei urządzenia, czyli dodaliśmy splitter miedzy dekoder a TV..i działa...więc postanowiliśmy spiac tak jak powinno być, a więc amplituner out do wejścia splittera, a na wyjsciach splittera #2 TV i projektor #1 i działa :) . Wyłączając amplituner dźwięk jest przerzucany na TV, włączając amplituner dźwięk idzie na kolumny odcinając głośniki TV.

Najprawdopodbniej przyczyna jest przejście w tryb DVI wejścia hdmi #1 mojego TV, ponoć tez jak wspomniałem Philipsy nie są zbyt miłe we współpracy z sygnałem hdmi, więc stąd moje problemy.

Pozdrawiam !!
 
Do góry