HDMI, PC i Sharp lc37ge1e

sil_ver

New member
Jeżeli niżej opisany problem jest gdzieś już rozwiązany proszę o link do tematu. Z góry dziękuje za pomoc.

Usiłowałem podłączyć tego Sharpa do komputera PC poprzez kabel DVI --> HDMI (długość 5m). Udało mi się ustawić pożądaną rozdzielczość tzn 1080p. Niestety na czcionkach widać poświaty (z bliska wyglada to mniej więcej jak przesuniecie białego odcienia czcionki o 4 pixele w prawo i w lewo). Efekt ten rzutuje na całą jakość obrazu. Producent zastrzega możliwość wystąpienia zniekształceń przy takim podłączeniu i sugeruje używanie złącz RGB. Niestety złącze D-SUB to nie HDMI które powinno dać lepszą jakość obrazu i wyższe rozdzielczości. Dodam że komputer posiada karte GF4200TI.

Moje pytania sa nastepujące:

1. Czy ten model posaida złącze HDMI w wersji 1.3, ponieważ nigdzie nie moge tej informacji znaleźć?
2. Czy model XD posiada taki interface?
3. Co może być przyczyną tych zniekształceń w takiej konfiguracji? Telewizora (za niski standard HDMI), kabla (za długi, źle ekranowany), k. graficznej (brak wsparcia dla HD), czy może softu tzn. istniej program który mógłby zniwelować ten efekt?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
po kolei odpowiem na co jestem w stanie
mam GE1E oraz nVidia GF8800GTS
u mnie wszystko jest OK na kablu 5m Techlink
ad.1 - na pewno nie ma 1.3
ad.3 - był u mnie komputerowiec aby sprawdzić jak to jest 1920 x1080p i szczena mu opadła jak zobaczył efekt.
- na pewno nie za niski standard HDMI
- to może być przyczyna kabla ewentualnie grafy ale z tego co pamiętam jak miałem jeszcze GF6800 obraz był też żyleta tylko cioł się na filmach 1080p
wniosek
GF8800+kabel Techlink = SUPERRRRRRR........
bez dwóch zdań

pozd
 

sil_ver

New member
A jesteś pewien że nie ma u Ciebie tych zniekształceń. Podłączałeś może komputer przez wejście D-Sub. Pytam ponieważ dziś kupiłem nowego kompa właśnie z 8800 GTS na pokładzie i jest to samo. Więc albo TV jest uszkodzony lub faktycznie coś z tym kablem jest nie tak.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
niestety nie mam już D-sub a tylko działam na HDMI
z tego co pamiętam obraz był gorszy niż po HDMI ale żadnej poświaty nie pamiętam
spróbuj z innym kablem to będzie wiadomo na 100%

pozd
 

sil_ver

New member
No ja dziś zmieniłem kabel na ProfiGold PGV1105 i niestety ta sam akcja. Juz sam nie wiem co jest nie tak. Na D-Sub jest w miare ok, ale rozdzielczość za niska :p. Na Hdmi mam cały czas te poświaty i obraz jest zdecydowanie gorszy. Zmieniłem cały komputer, nic nie pomogło, zmieniłem kabel też to nic nie dało, nawet zainstalowałem Viste, tez lipa więc chyba zostaje telewizor. Musze być pewien czy u was wszystkich na tym modelu jest obraz idealny na 1080p. Odpalaliście może jakieś konkretne gierki czy aplikacje no i czy w windowsie nie ma jakiś rozmyć czy czegoś takiego.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
chyba znalazłem rozwiązanie twego problemu
to nie LCD , nie kabel tylko karta
tu też kolega miał taki sam problem klik i nikt mu nie pomógł
swoją drogą dziwna to karta - ma chyba swoje lata

pozd
 

sil_ver

New member
Ale jak napisałem zmieniłem już cały sprzęt na nowy tzn. GF8800 GTS, C2D 4300, Asusu P5N32e i jest to samo.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sil_ver napisał:
Ale jak napisałem zmieniłem już cały sprzęt na nowy tzn. GF8800 GTS, C2D 4300, Asusu P5N32e i jest to samo.
o qurcze ,nie może być
ostatnia rada przed serwisem
zainstaluj K-Lite Codec pack - jak i to nie pomoże to tylko serwis

pozd
 

sil_ver

New member
Problem rozwiązany.
Błąd był w ustawieniu ostrości telewizora. Po przestawieniu na poziom 0 wszystko zaczęło grać jak należy. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry