HD ready, do obrazu SD , ok 4-5tys zl

maku19

New member
Witam
Mam podobny dylemat jak wiekszosc tutaj obecnych , czyli co wybrac, ale parametry jakich szukam sa juz troszke inne:
Nie interesuje mnie koniecznie Full HD - HD ready wystarczy, nie potrzebuje 100HZ, potrzebuje TV do ogladania kanalow z Cyfry+ -czyli SD przede wszystkim, moze divX z kompa.
Dekoder do cyfry kupie nowszy z wyjsciem komponenowym, i takim tez podepne sie pod TV, w przyszlosci planuje kino domowe z wyjsciem HDMI.
TV bedzie ogladany z odleglosci 2,5 - 4 metry - co po lekturze forum dla mnie zmniejsza sens kupowania FullHD,
pomieszczenie naslonecznione, po stronie poludniowo-zachodniej - czyli raczej LCD niz plasma.
Kwota 4000 - 5000 zl.
rozmiar 37-42
I w tej chwili przychodza mi do glowy nastepujace modele:
Sharp 42WD1E
Toshiba 42WTL68
za sharpem przemawia dobra marka calej tej serii, aczkolwiek nie widzialem wypowiedzi o rozmiarze 42 - moze ktos ma i uzywa, lub widzial w akcji
za toshiba - dobra marka, a takze wysoka ocena w tescie na jednym z anglojezycznych forow - zwlaszcza dla mozliwosci wyswietlania obrazu SD.
przeciw (tak mi sie wydaje)
sharp - model zeszloroczny
toshiba - nikt chyba na tym forum o nim nie pisal (lub bardzo malo)
czy ktos moze sie podzielic jakimis uwagami? Ewentualnie moze ktos moze dodacjakies inne modele ktore spelniaja podane kryteria, a sa na przyklad nowsze od obu powyzszych?
Pozdrawiam i dziekuje
Marek
 
Do góry