HD Ready czy Full HD

Fezzz

New member
Witam,

jak w tytule, zamierzam kupić telewizor i podłączyć go pod xboxa360 i czasami pod komputer i od czasu do czasu oglądać telewizje (kablówka). Czy w takim przypadku nie lepiej kupić HD Ready. Przekątna telewizora nie większa niż 37 cali.

Z góry dziękuje za odpowiedź:bober:
 

Ares78

New member
Witam,

jak w tytule, zamierzam kupić telewizor i podłączyć go pod xboxa360 i czasami pod komputer i od czasu do czasu oglądać telewizje (kablówka). Czy w takim przypadku nie lepiej kupić HD Ready. Przekątna telewizora nie większa niż 37 cali.

Z góry dziękuje za odpowiedź:bober:

Zależy ile zamierzasz grać jak dużo to zdecydowanie full HD, pozwoli to wyciągnąć maksimum które zaoferuje konsola, zresztą jak wspomniał Kapsell wybór telewizorów HD ready jest raczej niewielki, pytanie tylko jak dużą kwotę chciałbyś przeznaczyć na odbiornik bo to tak naprawdę będzie determinowało możliwe opcje.
 

Fezzz

New member
Aha, a jak jest z tym odświeżaniem 100 Hz? Warto w to inwestować bo czytałem komentarze za i przeciw, niektórzy piszą że w ogóle jest nie potrzebne(ponoć w standardzie jest 60 Hz i to wystarcza zupełnie), natomiast inny wychodzą z założenia że zapobiega smużeniu a z tego co wiem to szybkość matrycy jest za to odpowiedzialna(ponoć poniżej 8 ms już tego smużenia nie ma lub jest znikome) lub obraz staje się płynniejszy?

Co możecie mi moi drodzy parafianie na ten temat powiedzieć(jeżeli się w którymś zdaniu pomyliłem to proszę mnie poprawić)?:bober:
 

JackS.

New member
Bez reklam
Aha, a jak jest z tym odświeżaniem 100 Hz? Warto w to inwestować bo
Warto mieć, ale tylko pod warunkiem, że da się to w telewizorze wyłączyć. Niektórych filmów po włączeniu tego nie da się w ogóle oglądać - kompletnie tracą klimat w jakim były kręcone.
 

RAISER

New member
O ile jeszcze jakiś czas temu można było brać HD Ready tak teraz uważam że jest to całkowicie bez sensu. Wszystko idzie teraz w stronę Full HD. Odtwarzacze BR oraz TV Full HD są już naprawdę bardzo tanie, dzisiejsze przeciętne pecety też dają sobie świetnie radę z większością gier w Full HD a za te kilka lat wychodzą nowe konsole stacjonarne która z taką rozdzielczością dadzą sobie radę bez problemu tak więc uważam że teraz opłaca się brać tylko i wyłącznie TV Full HD. Takie jest moje zdanie.
 

yareku

New member
To sprawa potrzeb i preferencji. Ja mam już drugi TV HD ready. Jestem fanem azjatyckich filmów i nie mogę ich dostać w jakości HD. Obecnie użytkuję, też PS3 i Xbox360 i zwracam uwagę, że gry chodzą w rozdzielczości 720p czyli HD ready. Jeśli chodzi o gry z PC. Owszem mocne PC radzą sobie z 1920x1080 ale w 1280x720 chodzą lepiej i nie trzeba tak mocnego komputera. Jeśli masz zamiar korzystać z TV jako monitora to tutaj nie masz co się zastanawiać i musisz wciąć FULL HD. Poza tym w 37 calach to już chyba ogólnie lepiej FULL HD. HD ready to opcja którą warto rozpatrzeć tylko w przypadku góra 32 cali.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Aha, a jak jest z tym odświeżaniem 100 Hz? Warto w to inwestować bo czytałem komentarze za i przeciw, niektórzy piszą że w ogóle jest nie potrzebne(ponoć w standardzie jest 60 Hz i to wystarcza zupełnie), natomiast inny wychodzą z założenia że zapobiega smużeniu a z tego co wiem to szybkość matrycy jest za to odpowiedzialna(ponoć poniżej 8 ms już tego smużenia nie ma lub jest znikome) lub obraz staje się płynniejszy?

Co możecie mi moi drodzy parafianie na ten temat powiedzieć(jeżeli się w którymś zdaniu pomyliłem to proszę mnie poprawić)?:bober:

1. Jak podlaczasz konsole hd (x360 czy ps3) 100hz albo wiecej traci znaczenie bo gry chodza i tak max w 60 fps, a wiekszosc o wiele mniej - np 30 fps. Zreszta zwieksza to input lag co szczegolnie przy grze w sieci ma kardynalne znaczenie.
2. dzisiaj np 8ms niewiele mowi o faktycznych osiagach tv. Zauwacie ze w nowych tv nie podaje sie juz raczej w ogole tego parametru (choc np Toshiba robila to zawsze i rzetelnie- tak samo z kontrastem statycznym, a nie branym z sufitu). Nie reakcja matrycy ma decydujace znaczenie ale np doskonalsze systemy obrobki obrazu (mowie o systemach dzialajcych a nie tylko z nazwy). Sa tv z 8ms ktore nie smuza.
 

Ares78

New member
Aha, a jak jest z tym odświeżaniem 100 Hz? Warto w to inwestować bo czytałem komentarze za i przeciw, niektórzy piszą że w ogóle jest nie potrzebne(ponoć w standardzie jest 60 Hz i to wystarcza zupełnie), natomiast inny wychodzą z założenia że zapobiega smużeniu a z tego co wiem to szybkość matrycy jest za to odpowiedzialna(ponoć poniżej 8 ms już tego smużenia nie ma lub jest znikome) lub obraz staje się płynniejszy?

Co możecie mi moi drodzy parafianie na ten temat powiedzieć(jeżeli się w którymś zdaniu pomyliłem to proszę mnie poprawić)?:bober:
W kwestii samych 100hz to już sprawa bardzo indywidualna, mi układ kompensacji ruchu bardzo przypadł do gustu, ale dla niektórych jest to opcja całkowicie zbędna i wyłączają na wstępie. Także polecałbym samemu porównać do której grupy się zaliczasz, jeśli chodzi o gry to jak wspomniał Kapsell będziesz miał tą opcję wyłączoną w celu możliwie dużego zmniejszenia input lagu.
 
Do góry