Hd ready czy Full hd ???

babojagolak

New member
Witam !!!
Mam zamiar kupic tv lcd specyjalnie pod Ps3,i tu pojawia sie problem jaki tv wybrac dodam ze bedzie to tv o przekatnej 32 lub 40 cali !!!
Odleglosc od telewizora w jakiej bede gral to jakies 3 metry ,czy oplaca sie wydac wiecej kasy na full hd czy hd ready wystarczy w zupelnosci no i jaki rozmiar 32 czy 40 ???:confused:
 

bor@s

New member
hmm

sa są jakieś dobre gry FullHD? Bo odnoszę wrażenie, że producenci gier często mają problem by osiągnąć 720p.
 

WoJoW

New member
Chyba jedyną do tej pory grą w FULL HD jest GT5:prologue. (nie wiem jak jest może z MGS4, bo jeszcze się nie spotkałem z opisem)
 

Banzai

New member
Proponuje z własnego doświadczenia kupno full HD o wielkości pośredniej, czyli 37 cali ale jak ma byc 32 lub 40, to wybieram 40"
 

dienekes' shade

New member
bor@s napisał:
sa są jakieś dobre gry FullHD? Bo odnoszę wrażenie, że producenci gier często mają problem by osiągnąć 720p.

Jak napisał WoJoW, GT5:p. Do tego dochodzi Ninja Gaiden Sigma (IMO, bardzo udana siekanka). Jest jeszcze kilka tytułów, których teraz nie pomnę. Plus, sporo gier ma skalowanie do 1080p (wymuszane ustawieniami z XMB), ale np. w przypadku GTA IV efekt jest żałosny, więc można to sobie darować.

Co do tv - 42' w Full HD powinno Cię zadowolić. Dystans 3m to trochę za dużo, jak na taką przekątną, a żeby docenić 1080p, wypadałoby podejść bliżej :p

Ps. Jeśli dla kogoś GTA IV wygląda lepiej w "1080p" to ok :-D
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jest jeszcze virtua tennis 3 w 1080p wyglada super .Odległosc od tv42 , z jakiej gram jest to 2 m (nie całe):)
 

dienekes' shade

New member
Ogr napisał:
Jest jeszcze virtua tennis 3 w 1080p wyglada super .Odległosc od tv42 , z jakiej gram jest to 2 m (nie całe):)

O właśnie! Wiedziałem, że coś z virtua w nazwie, ale jest jeszcze fighter, więc...:-D Aha, w 1080p jest jeszcze flOw i Pixel Junk Monsters. Piękne gierki. U mnie odległość podobna (zmienna).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z 3 metrów to można by się zastanawiać gdybyś brał pod uwagę 50" FULL HD, przy mniejszych ekranach z tej odległości Full HD nie ma sensu.

Pozdrawiam,
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tak jak kolega dienekes' shade napisał ,odległośc jest zmienna .W czasie grania a ogladania filmu .Przasadnie blisko siadam w potyczkach sieciowych w cod4 :D Tak zeby nie przeoczyc czajenów:D heheh
 

dienekes' shade

New member
Ogr napisał:
Przasadnie blisko siadam w potyczkach sieciowych w cod4 :D Tak zeby nie przeoczyc czajenów:D heheh

:-D :-D :-D Ja też, hehe. A i z nosem w ekranie o to łatwo - głowy wielkości kilku pixeli ciężko wychwycić :-D

Konkluzja jest taka, im mniejsza przekątna, tym mniejsza winna być odległość od ekranu, zwłaszcza jeśli chcesz dostrzec różnicę.
 
Do góry