HD playery jako zdalne (sieciowe) wyświetlacze reklam/ogłoszeń

bezcisnien

New member
Witajcie,
Chciałem użyć jakiegoś playera do transmisji np reklam/ogłoszeń(np w jpeg - pokaz slajdów) na kilku monitorach umieszczonych w 4 wieżowcach które są połączone w jednej sieci. Playery będą połączone LANem .Czy będe mógł tego dokonać z tym sprzętem czy lepiej kupić coś innego. Czy będe musiał postawić serwer który streaminguje czy poprostu playery będą czytać z sieci udostępnione zasoby?. Z góry dzięki za odpowiedź.
 

bezcisnien

New member
Dzięki nie wiedziałem że są odrębne odtwarzacze do tego typu rzeczy. Chodzi o to że np taki odtwarzacz Xtreamer obsługuje streaming FLV i podejżewam że było by to tańszą opcją niż popcorn hour za 1100zł. Dlatego chciałem kogoś bardziej zaawansowanego w temacie zapytać czy moge taki odtwarzać z powodzeniem użyć czy lepiej tak jak pisze kolega lepiej zainwestować w profesjonalny odtwarzacz signage?
 

ziupo

New member
Zależy co dokładnie chcesz uzyskać.
Chcesz kupić 1 odtwarzacz i wyświetlać tą samą treść na kilku monitorach? Najtaniej kupić odtwarzacz + switch HDMI.
Chcesz kupić kilka odtwarzaczy i wyświetlać ta samą treść na kilku niezależnie od miejsca ich montażu, ale z dostępem do internetu? Musisz szukać takich z obsługą sieci [przewodowa albo bezprzewodowa].
Podałeś za mało szczegółów.
 

bezcisnien

New member
No więc chodzi o to iż chcę zamontować 4 monitory reklamowe w 4 akademikach które oddalone są od siebie około 100 m każdy, ale są w jednej sieci LAN, także najłatwiej było by je podłączyć kablem, tym bardziej że serwerownia jest 5m od miejsca montażu każdego z nich. Chodzi mi o to żeby na wszystkich 4 monitorach wyświetlać te same materiały (zdjęcia/filmy reklamowe/animacje) i móc zarządzać nimi wszystkimi z jednego komputera.
 

ziupo

New member
No to wystarczy jakikolwiek odtwarzacz-streamer z karta sieciową. Ewentualnie poskładać jakiś mały, tani komputer, co może nawet wyjsć taniej niż odtwarzacz typu Xtreamer czy WD.
 
Do góry