Harman Kardon Cd+HK-255 podłączenie

pawel_n

New member
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna odtwarzacza CD Harman Kardon 980 i podłączyć go z amplitunerem
Hk 255,mam już pod niego podpięty blu ray.moje głośniki to taga 606.Moje pytanie to jak to wszystko najlepiej podłączyć by CD lepiej grało niżeli Blu-ray i jakie kable będe potrzebować.
Proszę o rade
Paweł
 

pkomp

New member
jesli CD podłączysz cyfrowo to w wypadku gdy bluray również podłączony cyfrowo(pewnie masz przez hdmi) wysyła dla płyt CD 44.1kHz/16 bit to zagrają identycznie bo konwersją D/A zajmą sie przetworniki ampli
jeśli podłączysz analogowo to konwersja zajmie się przetwornik w CD i zagra tylko o tyle lepiej o ile lepszy przetwornik będzie siedział w CD
w wiekszości wypadków nie bedzie żadnej róznicy między CD a BD wiec i nie ma sensu dostawiać drugiego odtwarzacza o ile BD n ie jest jakis powolny:)
 

pawel_n

New member
no niestety mój blu ray(samsung BD-1500) jest troche powolny jeśli chodzi o odtwarzanie płyt i przy ok.godzinie słuchania muzyki,zatrzymuje-tnie się w trakcie utworu na jakies +/- 5 sekund i gra niby dalej,ale jest to nie mało denerwujące dlatego pmyślałem o samym odtwarzczu CD.Z tego co wyczytałem w internecie to dobry model.Odsłuchałem go jak brzmi w sklepie,podobało mi się,ale i tak pewnie to inaczej zagra na 20m.
 

pkomp

New member
tak jak pisałem - zalezy jak podłączysz...a co do samsunga to może oko mu sie zabrudziło?pomijam juz fakt że wszelkie dvd/bd są w samej obsłudze znacznie wolniejsze od cd
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja mam właśnie podpięty HD980 pod AVR 255 po analogu oczywiście (2 kable z Miga 21 :)) Kombinowałem wcześniej z Coaxem i optykiem ale analog najbardziej mi odpowiada.
 
Do góry