Harman Kardon AVR 255 - Problemy z obrazem

retrik

New member
Witam,

Niedawno tj. w zeszły piątek odebrałem nowy zapakowany sprzęcik AVR 255 po podłączeniu wszystkiego w minioną sobotę wszystko wydawało się ok, jednak już po odpaleniu filmu na BD w niedzielę okazało się że po ok. 1h odtwarzania obraz zaczyna mieć okropne artefakty (biało - zielono - różowe pionowe pasy) :/

Początkowo pomagało wyłączenie amplitunera i ponowne włączenie, postanowiłem dokładniej zbadać temat i pozwolić by sprzęt "ostygł" jednak aktualnie nie ma to znaczenia czy odpalony na zimno po kilku godzinach czy nie, po każdorazowym włączeniu już GUI wyświetlane (praktycznie nie wyświetlane) jest z artefaktami :/

Problem występuje niezależnie od źródła, dekoder tv kablowej, ps3 wszystko spięte poprzez HDMI. Jesli chodzi o dźwięk to wygląda że wszystko jest ok, problem jest z obrazem :(

Może ktoś spotkał się już z takim problemem ? Co w związku z tą sytuacją robić? Sprzęt jest nowy nie ma nawet tygodnia .. :/

img0239wl.jpg
 

Bzik

New member
Na początek proponuję reset amplitunera i zmianę kabla HDMI jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś. Sprawdzałeś czy na wszystkich wejściach HDMI jest tak samo?
Jeżeli sprzęt jest nowy i zamawiałeś przez internet to masz prawo w przeciągu 10 dni na zwrot bez podania konkretnej przyczyny, bądź wymianę na nowy z tytułu niezgodności towaru z umową i nie zależnie czy był kupiony w sklepie czy przez internet.
 

retrik

New member
Sprawdzałem na trzech różnych przewodach HDMI, i przełączałem źródła między różnymi wejściami ... niestety wygląda to tak samo :(

Na szczęście puki co sprzedawca okazał się kompetentny i kazał spakować sprzęt i odesłać z powrotem po sprawdzeniu w salonie w przypadku potwierdzenia wady ma zostać wymieniony na nowy ...

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piczon

New member
no i jak to sie skonczylo ? mam ten sam problem ale w avr-165. Moze nie artefakty ale smuzy mi i obraz jest zdecydowanie gorszy niz przy bezposrednim polaczeniu do TV. Jestem mega rozczarowany beznadziejna jakoscia ampli HK :(
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przed Denonem mialem wlasnie AVR 255 i obraz przepuszczony przez niego z blu ray zdecydowanie tracil na jakosci. Bez znaczenia czy te procesory obrazu byly wlaczone czy tez wylaczone, obraz byl kiepski, w Denonie jest krysztal.
 

piczon

New member
subiektywne odczucie w grze Pro Evolution Soccer i zmiana kabla HDMI.
mysle ze wina jest tutaj moj TV (sharp 46le824). Smuzy poprostu jebaniec w tej grze i doprowadza mnie do pasji.... w filmach BR i innych grach jest wszystko ok
 

dewota

New member
Witam, odkopie troche wątek.

Od prawie 2 lat jestem posiadaczem HK 255.
Od pewnego czasu mialem typowe (zaczytane na forum) problemy a mianowicie:

- strzelanie w glosnikach przy zmianie trybów dźwięku
- problemy z automatycznym wyborem formatu dzwięku źródłowego z urządzen zew (przy ustawieniu bitstrem)
-glosna praca wiatrakow
-miganie diod odpowiedzialnych za podświetlenie pokrętła głośności

+ problem z odtwarzaniem (zacinanie sie dzwieku po kilku minutach) filmów po przez odtwarzacz BDT20

wczoraj wrócił mój sprzęt z z takim wpisem na karcie gwarancyjnej:
" wymiana oprogramowania v95 na v98.3.1, naprawa układu wejsciowego i układu wejściowego i układu protect KA34779"

Wymienione w zgłoszeniu usterki nie pojawiły się, lecz zauważyłem coś o wiele bardziej wrednego...


Po włączenia AVR (dowolne źródło wejścia HDMI, rożne kable wejścia oraz wyjścia na TV) pojawiają sie takie dzikie obrazy:

Fotka 1
Fotka 2
Fotka 3
Fotka 4

Problem zmniejsza się po kilkunastu minutach działania sprzętu (menu ekranowe wyświetla się właściwie lecz zostają "trzaski" na obrazie") ale nie ustępuje całkowicie

Obawiam się, że może być to przyczyna "słabej" naprawy...

Proszę o pomoc w temacie jeżeli mogę uniknąć pozbawienia mnie przez kolejne 2 tygodnie sprzętu

PS: Dodam ze przez okres serwisowania nie zmieniałem nic w zestawie (HK255 + BDT20 + KDL-EX700 + XBOX360+KEF IQ7)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprawdź pozamieniaj kable. Zobacz czy ampli podłączony do tv różnymi kablami HDMi nadal źle wyświetla menu. Jak tak to serwis.
 

dewota

New member
Podlaczalem kable na wylaczonym sprzecie z sieci. Dzieki za pomoc. Dam znac jak bedzie po serwisie, moze komus przyda sie na pszyszlosc. W kazdym razie bylem przekonany ze serwis sprawdza dosyc dokladnie sprzet po naprawie aby zapobiegac takim sytuacja.

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry