Harman czy Integra

Pegaz123

New member
Przymierzam się do zmiany sprzętu grającego połączonego z kinem domowym. Byłem już zdecydowany na H/K AVR 365 i do tego JBL Studio 190 5.1. Brzmienie to całkiem mi odpowiada, ale w innym punkcie dostałem propozycje amplituner Integra DTR-30.4 i kolumny ROTH Oli 40, w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będę mógł ich posłuchać. Tak się zastanawiam, który z tych zestawów lepiej zagra.
Plany odnośnie wykorzystania sprzętu to 40% muza, 30% gra PS3, 30% filmy. Filmy i gry będą wyświetlane na plazmie Samsunga z 3D i odtwarzane z PS3 i stacji multimedialnej Egreat R200s. trochę kłopotliwy jest pokój (rzut w załączeniu), ponieważ zestaw wypoczynkowy jest na ukośnej ścianie, a TV i inne elementy systemu audio/video na długiej ścianie od strony okna. Który zestaw z tych wymienionych będzie lepszy do zastosowania w tym pomieszczeniu. Mam już zupełny mętlik w głowie i raczej nie chcę Yamahy (Mam rx-v450 i trochę już mi się przeżyło), Denon'a czy Marantz'a. Prosiłbym o za i przeciw ww. zestawów.
 

Attachments

  • rzut.jpg
    rzut.jpg
    116,5 KB · Wyś: 158
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj pobaw się pilotem, menu obu amplitunerów i będziesz wiedział co wybrać.
Przy Twoim spooorym pomieszczeniu lepiej nagłośni je HK+JBL.
 

Pegaz123

New member
Pilotem pobawić się mogę, co do menu, to żaden ze sklepów w których słuchałem sprzętu nie miał połączonego telewizora lub chociaż monitora... Byłem w trzech salonach i w dwóch nie bylo tv, a w trzecim nie potrafili włączyć, poza tym pilota im wcielo (sala odsluchowa w jednym markecie ). Szukam zestawu do około 8k pln i oba ample z wymienionych mają to co mi potrzebne. Integra nawet więcej... Dlatego cały czas się jeszcze zastanawiam, no i głośniki rothow jeszcze nie słyszałem. Opinie o nich są poztywne, porównuje je sie do ma bx6... Nie wiem ile w tym prawdy, ale chcę odsluchac... i porównać...

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

Pegaz123

New member
Kolumn Kefa jest kilka modeli, a ja się w tej marce nie wyznaje.... które można by odsłuchać??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pegaz123

New member
Popatrzyłem na te zaproponowane wyżej oraz w innym wątku i kolumny są super, jeśli chodzi o parametry, ale cenowo trochę za dużo wychodzi... Mam około 6000 pln na 5.0 lub 5.1... Rothy Oli 40, Oli 20 plus centralny c20 z subem tak mniej więcej wychodzą... W podobnej cenie jest 5.0 MA BX6... Środowisko w którym będzie sluchane u oglądane to ten narożnik... Wiec może oli 40 by wystarczyły, ale jak się będą rozchodzić fale po reszcie pomieszczenia. Czy nie będzie strat w jakości i wypełnieniu?

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

Pegaz123

New member
A z amplitunerow, hk365, cz integra 30.4 lepiej zagrają muzykę? I który jest bardziej bezawaryjny... Integra to przecież ekskluzywne Onkyo, a ta firma też ma b. Fajne stereo... Zestaw ma służyć przez wiele lat... Mam nadzieję... I cały czas się zastanawiam, który lepiej z bx6 zagra... Decyzja jak wiecie nie jest łatwa. Wiem, że kable też potrafią dużo zmienić. To tez biorę pod uwagę.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 

Pegaz123

New member
No i nabylem drogą kupna Integra 30.4 do tego MA bx6, bx1, central i sub. Cały zestaw wg moich odczuć grał dużo lepiej niż hk 365 z JBL Studio 190. Fakt, różnica w cenie jest koło 2k, ale po tygodniu słuchania uważam, że to jeden z najlepszych zestawów w granicach 10k pln. Integra podobnie jak hk gra wysoko prądowo. Nie ma potrzeby aby odkręcać mocno vol. Pięknie gra całym pasmem... Soczysty bas i kontrolowana reszta pasma z piękna górą... Słuchałem Integry z Roth Oli 40, grało fajnie, ale jak dla mnie, góra była trochę za niska... nie tak szczegółowa i wysoka jak w bx6. A patrząc, że ostatnio Roth podrożały to ich stosunek cena-opłacalność nie jest już taki wysoki... Co do jakości w stereo to słuchałem wzmacniacza cyrus i różnice pomiędzy integrą a cyrusem są niewielkie... jeśli nie znikome... Wersja 30.4 gra jak wzmacniacz. Na prawdę polecam posłuchać tego amplitunera. Narazie jeszcze sprzęt się wygrzewa, a już micha mi się cieszy non stop:)

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry