Half SBS vs. full SBS

artur_2047

New member
Witam,

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest (jestem nowym użytkownikiem TV 3D a na forum nie znalazłem).
Rozumiem że na TV nie można wykorzystać full SBS (tylko przez kompa z karta która obsługuje HDMI 1.4)?
 

Leszek85

New member
Podbijam temat bo tez mam pewne watpliwosci che dowiedziec sie jak to w koncu jest. Mam monitor LG 3d podpiety pod karte graficzna GeForce GTX 560 i chce na nim ogladac filmy full SBS wlasnie czyli z rozdzialka 3840x1080 i teraz pytanie czy musze miec kabel hdmi 1.4a? Karta obsluguje ten format. Obecnie mam komp z tv podpiety przez kabel DVI--->hdmi
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Ja posiadam kartę obsługującą format 1.4 + kabel HDMI 1.4, posiadam film Tron FullSBS ale kompletnie nie da się tego u mnie oglądać ponieważ obraz jest strasznie malutki :) Posiadam TV 3D FullHD, odpalam film normalnie jak odpalam inne filmy tylko obraz jest strasznie cienki na samym środku ekranu mam obraz, a reszta to czarne pasy a to dlatego że fullsbs to bardzo wysoka rozdzielczość 3840x1080 nie na nasze TV nawet fullhd :)

Pisząc to obrazowo to tak jak ruska flaga kolor biały i czerwony to czarne pasy, a niebieski to obraz :) tak prezentuje się umnie na FullHD FullSBS :) już lepiej ściągać obrazy bluray 3D bo to podobny rozmiar pliku :)

images
 
Ostatnia edycja:

Santos

New member
Panowie,szukajcie filmów SBS miniHD Full HD 1080p(są na torkach),maja do 4 GB więc mozna z partycji fat32 oglądać przez USB np.na nieszczęsnych Sony Bravia :)
 

Leszek85

New member
Ja posiadam kartę obsługującą format 1.4 + kabel HDMI 1.4, posiadam film Tron FullSBS ale kompletnie nie da się tego u mnie oglądać ponieważ obraz jest strasznie malutki

A to to dziwne bo jak puszczasz z komputera full SBS albo full over under to powinno isc bez problemu, ja z tym nie mam zadnych klopotow a obraz jest normalny, czasami go wlasnie tak splaszczy do srodka ale wystarczy ustawic w odtwarzaczu format 16:9 i jest ok. Ale mnie nurtuje inne pytanie czyli czy taki obraz rzeczywiscie jest w takiej rozdzielczosci na ekranie bo podobno tylko hdmi 1.4 jest w stanie wyslac sygnal wiekszy niz 2560x1600.

A filmy minihd w ogole mnie nie interesuja bo to juz zupelnie inna bajka.
 

TechnoDream

New member
A to to dziwne bo jak puszczasz z komputera full SBS albo full over under to powinno isc bez problemu, ja z tym nie mam zadnych klopotow a obraz jest normalny, czasami go wlasnie tak splaszczy do srodka ale wystarczy ustawic w odtwarzaczu format 16:9 i jest ok. Ale mnie nurtuje inne pytanie czyli czy taki obraz rzeczywiscie jest w takiej rozdzielczosci na ekranie bo podobno tylko hdmi 1.4 jest w stanie wyslac sygnal wiekszy niz 2560x1600.

A filmy minihd w ogole mnie nie interesuja bo to juz zupelnie inna bajka.

Jak daje format 16:9 ucieka mi 3D, bliskie obiekty są rozmazane :)
 

Leszek85

New member
No w sumie masz racje teraz tez to zauwazylem na paru filmikach 3840x1080 ze obraz jest lekko rozmazany i slaby jest efekt 3d myslalem ze to moze przez to ze mam kabel hdmi 1.3 ale na filmach 1920x2160 jest wszystko ok wiec nie wiem o co tu chodzi
 

dawid3k

New member
Jeśli mam być szczery, to te pliki minihd 1080p wyglądają kiepsko...a wątpię, że źle coś ustawiam :) full sbs niestety nie włączam, bo komputer strasznie muli, bo w panelu nvidii nie moge ustawic, aby powerdvd korzystało z karty geforce, a nie ze zintegrowanej...
Może są jakieś inne programy, które mają również możliwość odtwarzania filmów 3d? Szukałem, ale znajdowało mi tylko takie, co konwertują film tak, aby móc oglądać w tych papierowych... hehehe
 
Do góry