H-K AVR355 - problem z upgrade firmware 0.97.2.2

piekarz73

New member
Witam,
Rok temu robiłem już upgrade z wersji bodajże 0.93 na 0.96 i wszystko poszło bez problemów. Wczoraj zdecydowałem się na upgrade do 0.97.2.2 i pojawiły się problemy. Pierwsze 3 fazy wgrania softu - OK, natomiast przy wgrywaniu softu video na ostatnim etapie (już z włączonym AVR) pojawia się błąd: AVR connects inproperly... i propozycja powtórzenia jeszcze raz próby.
Sprzęt to AVR 355, przejściówka USB-RS232 (na układzie Prolific PL-2303), system Win 7.
Próbowałem wgrac obydwie dostepne w sieci wersje nowego firmware 0.97.2.2 - ten sam efekt.
Co ciekawe, amplituner teraz pracuje bez problemu na nowym sofcie sterowania i starym video (jak na razie).
Co może byc przyczyną? Jakies pomysły, doświadczenia? help!

pozdrawiam
Tomek
 

sanctrum

New member
Nie wiem, tak gdybam... Może pomoże.

Z tego co pamiętam, to wgranie video trzeba jak sam napisałeś przy włączonym ampli... Od włączenia czekamy 30 sekud ale chyba nie wciskamy z tyłu na download i reset.

Jeśli tak robisz a nie idze, to może zmień ustawienia szybkości transmisji i włącz kontrolę błędów Xon/Xoff (wszystko to jest w ustawieniach portu COM).
 

piekarz73

New member
Witam,
Wszystko robiłem jak w instrukcji (zresztą postepując krok po kroku wg opisu w instalatorze Harmana cięzko coś skopać).

Podejrzenie padło na notebooka i Windows 7. Odkopałem w garderobie stereńkiego IBM Thinkpada - jeszcze z Win 2000, którego nie uruchamiałem chyba z 5-6 lat:) Ale, o dziwo, wystartował. Załadowałem sterowniki do przejściówki USB-RS232 (przydzielony port COM6) i.... poszło! :)

Na razie nowy soft spisuje się dobrze. Ale badania organoleptyczne trwają ;-)

pozdrawiam

Tomek
 
Do góry