h/k 255 a 355 - jakieś znaczące różnice?

ruffnek

New member
witam
mam pytanko do ludzi którzy może testowali lub mieli okazję słyszeć takie zestawienie - czy są jakieś znaczące różnice między tymi dwoma amplitunerami bo nie mogłem nic konkretnego na ten temat znaleźć na forum. Słyszałem jak gra 255 z Monitorami BR5 i jestem prawie zdecydowany na taką konfigurację ale ..... :),
1. dużo zyskam na dźwięku składając BR5-tki z 355?
2. a może BR6 z 355?,
warto dopłacać?

nie mam niestety możliwości odsłuchania tych kombinacji z 355 i BR6 dlatego też proszę o jakieś krótkie opinie

aha, pokój około 3,5m x 4,8m, podział kina i muzyki - po połowie a muzycznie - prawie wszystko
 

darkmajin

Member
Bez reklam
znaczacych niema wogole chyba ze 10W robi ci róznice akurat do monitorow ci wystarczy 255 a doplacac 1000pln wiecej dla wejscia na stacje dokujaca do i poda , programowalny pilot i tu nie jestem pewien ( złocone koncowki ? czy to jeszcze za niski model :) )

dzwiekowo róznicy nie słyszalem.. ale jak masz wolny 1000 to czemu nie :)
 

emil_yo

New member
255 też ma drugą strefę, a do tego drugiego pilota i tak potrzebny jest odbiornik IR, jeśli w standardzie jest razem z 355 no to ten 1000 mógłbybyć akceptowalny, w przeciwnym razie należy się pofatygować z tym drugim pilotem do ampa żeby pyknąć sobie coś w drugiej strefie ...zatem wracamy do I strefy gdzie leżą piloty od TV, ampa, dvd/BR, cyfrówki i czegośtam jeszcze ... zatem kolejny pilot będzie się walał po chacie więc może ... harmony one a jeśli tak to ten drugi pilot w 355 jest chyba zbędny :)
 
Ostatnia edycja:

P!otrek

New member
Jestem ciekaw jak mocowo mają się do siebie 255 i 355 bo różnica ceny 1tys wydaje się duża przy czymś co kosztuje 2 tys. Czy 355 w porównaniu do 255 da dużo większą skalę głośności przy której będzie mniej przesterowany?
 
Ostatnia edycja:

ruffnek

New member
P!otrek napisał:
Jestem ciekaw jak mocowo mają się do siebie 255 i 355 bo różnica ceny 1tys wydaje się duża przy czymś co kosztuje 2 tys. Czy 355 w porównaniu do 255 da dużo większą skalę głośności przy której będzie mniej przesterowany?

no właśnie o jakichś takich różnicach chciałem się dowiedzieć, sekcja wizyjna czym się różni (niczym?), o ile zmienia się dźwięk przy zastosowaniu tych samych głośników? - bo jeśli faktycznie nie ma żadnych różnic poza drugim pilotem i możliwością podpięcia stacji dokującej do iPoda to lepiej zostawić sobie tego tysiaka/przepić/przejeść/jechać na wczasy/dołożyć do lepszych głośników :smile:
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
zalezy co chcecie podlaczyc te 10-20W mocniejszym kolumnom moze sie przyda ale jak dla mnie 1000pln to za duza roznica pomiedzy tymi modelami najlepiej wyprobowac oba jezeli styknie 255 to tylko sie cieszyc :)

ja na 7.1 jbl es nie podglaszam wiecej jak -20dB od -10dB zaczyna byc halas a nie dzwiek
 

Marcelus

New member
darkmajin napisał:
znaczacych niema wogole chyba ze 10W robi ci róznice akurat do monitorow ci wystarczy 255 a doplacac 1000pln wiecej dla wejscia na stacje dokujaca do i poda , programowalny pilot i tu nie jestem pewien ( złocone koncowki ? czy to jeszcze za niski model :) )

dzwiekowo róznicy nie słyszalem.. ale jak masz wolny 1000 to czemu nie :)

Czy do 255 nie ma możliwości podłączenia stacji dokującej THE BRIDGE II ????
 
Do góry