GT30E, dla mnie wyrzucone pieniądze w błoto

denis86

New member
niestety nikt sie nie podzieli ustawieniami ale sam sie bawilem i juz myslalem ze jest w miare ok. lecz dziś u rodziców podłaczylem dekoder dvb-t ze starym 37 calowym lcd philipsa zwyklym kablem hdmi 1.3 bez zadnego full hd 3d dodam ze odbiór przez zwykla antene siatkowa za 15 zł. porównuje polsat hd i wydaje mi ze obraz jest duzo lepszy z tego philipsa. mam super neo plazme, którą połączylem z dekoderem N super kablem hdmi 1.4a . jakość i siłe mam pod 100 i co z tego jak obraz jest gorszy . jestem zawiedziony
 

digitalus

Banned
Witam
Na kanalach hd tez slaba jakosc obrazu?>
Probowales zmienic rozdzielczosc w tunerze?.Nacisnij przycisk res na przednim panelu tunera i zmien rozdzielczosc.
Moze tuner uszkodzony i dlatego slaba jakosc obrazu.
 
Ostatnia edycja:

magda89

New member
Posiadamy z mężem od miesiąca ST30E.Pierwsze nasze odczucia były identyczne jak twoje.Zresztą zostały opisane w wątku o ST30E.Też przesiadka z Philipsa lcd 42cale,(wzięła go sobie córka).Po miesiącu użytkowania chyba się przyzwyczailiśmy do obrazu z Panasonica.Byliśmy ostatnio u córki i obraz na lcd wydał nam się trochę sztuczny.Na pewno jest ostrzejszy niż na plazmie szczególnie SD, bo jeśli chodzi o obraz z Cyfry + HD to chyba lepiej mimo wszystko wypada na plaźmie.Dużym plusem plazmy
są kąty oglądania i mimo wszystko bardziej naturalny obraz.W pierwszych dniach po zakupie też zastanawialiśmy się czy czasem go nie sprzedać, ale w chwili obecnej chyba nie powrócilibyśmy z powrotem do lcd. Co do ustawień też o nie pytaliśmy na forum, ale ustawiliśmy je w końcu sami pod siebie i tobie też radzę poszukać ustawień odpowiednich dla ciebie i powinno być OK.Pozdrawiam magda89
 

jacwie5

New member
A sprawdzałeś DVB-T na swoim Panasie, bo moim skromnym zdaniem jakość naziemnej cyfrówki(co prawda z wbudowanego tunera TV) jest lepsza od większości kanałów HD z dekodera Nki, a o SD to nawet nie wspomnę. Mam co prawda Panasonica P42S20E(i jestem bardzo zadowolony), ale myślę że oba modele oprócz 3d i powłoki antyrefleksyjnej aż tak bardzo się nie różnią...ba Twój to wyższy i nowszy model. Poza tym daj mu trochę czasu, bo z doświadczenia wiem, że po kilkuset h obraz robi się coraz lepszy(może autosugestia).
 

denis86

New member
dzieki za rady. na dekoderze mam ustawione 1080i wiec jest ok.byc moze ze z czasem bedzie coraz lepiej mam taka nadzieje. moze i spróbuje właczyć dvb-t bo nie sprawdzalem. a moze jak robilem pierwsze iruchomienie to instalator z Nki odznaczył wszystkie opcje tzn. dvb-t, dvb-s i dvb-c bo jak powiedzial tv N to źródło zewnętrzne. znalazlem wczoraj jakies opcje ustawien na necie wiec moze dzis sie pobawie ale naprawde sadzilem ze bedzie lepiej
 

digitalus

Banned
Mam podobne zdanie,czyli po kilkuset godzinach jest na pewno lepiej.Na poczatku tez bylem troche rozczarowany z cx3 ale teraz jest juz ok a to dopiero 450 godzin:)
Kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html
Aby bylo ciekawiej obserwuje sobie zmiany na obrazie kontrolnym na kanale sky test- fta, poprzednio nie obserwowalem na obrazie kontrolnym i tez zauwazylem duza roznice.Na obrazie kontrolnym tatwiej zauwazyc zmiany . Oczywiscie nie przez caly czas :) spogladam na obraz kontrolny, tylko od czasu do czasu i zauwazylem zmiany na plus.Nie zmieniam parametrow jasnosci , kontrastu , nasycenia kolorow, ostrosci bo tylko wtedy mozna zauwazyc roznice.
Proponowalbym sprawdzic tez jak wyglada jakosc obrazu z dvb-t z anteny naziemnej. Podlacz antene do telewizora i wyszukaj kanaly cyfrowe.Informacje tutaj
Emitel • Zobacz dział - Zagadnienia związane z odbiorem
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
DO WŁAŚCICIELI PLAZM

To nie jakość obrazu się polepsza po "przepracowaniu" przez plazmę kilkuset godzin, tylko WY przyzwyczajcie się do wyświetlanego obrazu i nie zauważacie już gorszej jakości obrazu plazmy w stosunku do LCD.

Jeżeli chodzi o przewagę plazmy nad LCD to tylko w porównaniu kątów "patrzenia" plazma nieznacznie przewyższa LCD a tak pod każdym względem przegrywa z każdym LCD ze średniej półki.

Cytuję:
"Mam podobne zdanie,czyli po kilkuset godzinach jest na pewno lepiej.Na poczatku tez bylem troche rozczarowany z cx3 ale teraz jest juz ok a to dopiero 450 godzin"

Z wypowiedzi użytkowników plazm wynika: "że, im plazma starsza - tym lepsza" no chyba pomylili to powiedzenie z wypowiedziami kiperów, którzy w ten sposób mówią o winach.
 

pawciowy

New member
niestety nikt sie nie podzieli ustawieniami ale sam sie bawilem i juz myslalem ze jest w miare ok. lecz dziś u rodziców podłaczylem dekoder dvb-t ze starym 37 calowym lcd philipsa zwyklym kablem hdmi 1.3 bez zadnego full hd 3d dodam ze odbiór przez zwykla antene siatkowa za 15 zł. porównuje polsat hd i wydaje mi ze obraz jest duzo lepszy z tego philipsa. mam super neo plazme, którą połączylem z dekoderem N super kablem hdmi 1.4a . jakość i siłe mam pod 100 i co z tego jak obraz jest gorszy . jestem zawiedziony

Czy Ty również masz jaśniejszy obraz w trybie THX w stosunku do moich ustawień w trybie NORMAL ?

Tryb obrazu NORMALNY
Kontrast 40
Jasność +1
Kolor 25
Ostrość 9
Balans bieli NORMALNY
Intensywne kolory WYŁ
COLOUR REMASTER AUTO
Tryb ECO WYŁ
Gamma 2.0
Balans bieli:

R - wzmocnienie 0
G - wzmocnienie 0
B - wzmocnienie +4
R - Cutoff 0
G - Cutoff 0
B - Cutoff +4
 
Do góry