GT 30 vs VT 30

jaro19591

New member
Ostatnia przymiarka do telewizora. Dzięki temu, że znalazłem to Forum, nie siedzę w tej chwili przed jakimś Ledem, którego bym zapewne kupił słuchając rad sprzedawców w sklepach.
Mój wybór sprowadza się do Panasa 42 cale VT 30 (brak w ofercie 46-calowych) lub 46 cali GT 30.
Mam do ekranu dokładnie 225 cm, telewizor większy niż 46 cali nie wchodzi w rachubę z powodu układu mebli (sprzątając przed Świętami robiłem dzisiaj dokładne przymiarki).
Który z tych modeli w/g Was jest bardziej wart grzechu? Czy przewaga leży po stronie większego rozmiaru GT, czy "lepszej półki" VT? Oglądam w większości kablówkę cyfrową UPC, czasem przydało by się wrzucić zdjęcia z aparatu, również produkcji Panasonica.
 

Blendor

New member
niestety , zanim kupowalem TV troche sie nalazilem na ogladalem , mam w domu kuro 5090 i 55vt30 idzie z nim leb w leb obraz naprawde w 55 calach robi wrazenie , GT30 niestety nie da Tobie tej czerni ,głębi co VT30
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że ma szanse , a nawet zagra lepiej z dobrego sygnału.
Dzień a noc. Wiem bo porównywałem.
 

dyrooo

New member
Ja również przed zakupem vt30 przymierzałem się do Panasonica GT. I jakość obrazu przemawiała na korzyść wyższego modelu. A jedynym poważnym błędem był zakup vt w rozmiarze 42 . Przy tej jakość obrazu i odległości do telewizora 2,5m , 50 cali to minimalna wielkość.
 

dandy

New member
jaro19591 Stałem przed tym samym problemem co ty przy tych samych warunkach (odległość 2.5 m, kablówka cyfrowa UPC), wybrałem 46GT30 i teraz już po 2 dniach od zakupu (w rtveuroagd za 3990 zł wraz z transportem) nie wyobrażam sobie mniejszego telewizora (za to 50 cali jak najbardziej tak). A przesiadłem się z lcd 21 cali.
Jakość obrazu z dobrego sygnału (niekoniecznie HD) zachwyca i spełnia wszystkie moje wymagania.
Więc i ja radzę postawić na wielkość.
 

numion

New member
W serii VT i GT są zupełnie inne matryce (w vt są chyba pionieera).
Ja bym wolał coś mniejszego lepszej jakości niż większe i gorsze. Potem by mnie denerwowało, że pożałowałem i poszedłem tylko na "wielkość". Btw w VT są zawsze w zestawie dwie pary okularów a w GT nie :p
 

taki tam

New member
> W serii VT i GT są zupełnie inne matryce (w vt są chyba pionieera).

Matryce są zupełnie takie same :grin:
VT ma jedynie lepszy filtr przed matrycą (mniejsze refleksy, nieco lepsza czerń)

Poza tym VT ma jeszcze tryb kinowy 96 Hz co jest korzystne przy filmach o klatkowaniu 24). Do tego dołączone 2 pary okularów i moduł WiFi USB. (można sobie dokupić w każdej chwili).Reszta identyczne.

Różnice prawie nieistotne. Jak kto chce wylożyć dodatkowe 1000 zł to jego wola.

> Btw w VT są zawsze w zestawie dwie pary okularów a w GT nie :p

A gdzieś nadają w 3D? :)
Zresztą to tylko dla wielbicieli obrazu w stylu dawnych pocztówek trójwymiarowych.
 
D

Deleted member 121090

Guest
> W serii VT i GT są zupełnie inne matryce (w vt są chyba pionieera).

Matryce są zupełnie takie same :grin:
VT ma jedynie lepszy filtr przed matrycą (mniejsze refleksy, nieco lepsza czerń)

Poza tym VT ma jeszcze tryb kinowy 96 Hz co jest korzystne przy filmach o klatkowaniu 24). Do tego dołączone 2 pary okularów i moduł WiFi USB. (można sobie dokupić w każdej chwili).Reszta identyczne.

Różnice prawie nieistotne. Jak kto chce wylożyć dodatkowe 1000 zł to jego wola.

> Btw w VT są zawsze w zestawie dwie pary okularów a w GT nie :p

A gdzieś nadają w 3D? :)
Zresztą to tylko dla wielbicieli obrazu w stylu dawnych pocztówek trójwymiarowych.
No z N-ki już można czasami coś w 3D zobaczyć. W wypożyczalniach też coraz więcej takich filmów się pojawia.
 

Blendor

New member
gt30 i vt30 to calkowicie inna matryca wystarczy miec te 2 telewizory obok siebie i z automatu widac gdzie jest lepszej jakosci czern , glebia, plynnosc
 

Blendor

New member
zeby nie bylo przed zakupem tez szukalem dla siebie alternatywy , i CO? nie dalo sie VT30 to obraz sam w sobie reszta jest niestety ponizej niema sie co oszukiwac i wmawiac sobie ze gt30 to to samo co vt30 tylko taniej :) nie nie jest to samo
roznica jak miedyz kuro 5090 i 5080 niby nie bylo a jednak byla
 

taki tam

New member
> gt30 i vt30 to calkowicie inna matryca wystarczy miec te 2 telewizory obok siebie i z automatu widac ...

Hmmm, to poważny argument techniczny. Z automatu widać ...:mrgreen:
Chłopie, matryca jest TAKA SAMA!!
Różnica w budowie tego co PRZED matrycą, czyli filtra.

A cena? Dwie pary okularów w cenie 350-450zł/szt + moduł WiFi za 300 zł.
 

taki tam

New member
> No z N-ki już można czasami coś w 3D zobaczyć. W wypożyczalniach też coraz więcej takich filmów się pojawia.

Jam mam zwykłe okulary opyczne. Prze dwie pary słabo się ogląda :).
Że też nie robią takich ze szkłami optycznymi.
Poczekam, może będzie można kiedyś kupić.
 

taki tam

New member
>
taki tam jestes inzynierem w Panasonicu czy co?
porownywales obraz tych dwoch plazm?

Owszem, jestem inżynierem. Ale nie w Panasonicu ;-).
Zanim zdecydowałem się na zakup konkretnego modelu to dokładnie zapoznałem sie z budową sprzętu i porównałem obrazy obu TV z tego samegoźródła sygnału.

Przy identycznym ustawieniu parametrów obu TV różnice są niewielkie.
Czy antyrefleksyjność ekranu jest istotna zależy od pomieszczenie w którym TV będzie stał (oświetlenie, położenie okien).
Na decyzji o wyborze GT zadecydowało głównie to, że nie było VT w rozmiarze 46''. Okulary i WiFi można bez problemu dokupić. Różnice w obrazie SD praktycznie niezauważalne.
 
Do góry