GrandHigh GH 1080 SET do VSX-917

mtv72

New member
Ma nadzieję na sprowokowanie tym tytułem kilku użytkowników forum. Nie myślę o wywołaniu agresji, ale o kilka zdań opinii w tym temacie. O tej firmie znalazłem zaledwie cztery posty na całym forum. Te kolumny zaproponował mi sprzedawca sklepu internetowego, do wybranego przeze mnie (po przeczytaniu wielu tematów tego forum i analizie moich potrzeb), zestawu. Mój wybór padł na Pioneera VSX-917 z DV-400. Największy problem tkwił w kolumnach. Ten zestaw proponowany jest w większości z KODĄ lub TAGĄ, a opinie użytkowników forum nie są zbyt pochlebne w tym temacie. Znowu trzy dni czytania i wybrałem nieźle oceniany Quadral Quintas 500. Już byłem szczęśliwy gdy sprzedawca stwierdził cyt. "wybrał pan kolumny zbyt dużej mocy w stosunku do wzmacniacza. Moc głośników przednich powinna oscylować w granicach 120-130W." i zaproponował to co powyżej. Nie wiem co o tym sądzić. Proszę więc o pomoc w ocenie powyższego zestawu oraz ewentualnie wyborze sensownych kolumn.
Kilka danych pokój 27 m2 w starym budownictwie (wysoko), zestaw 5.0, kino i muza, bez fanaberii (mały dzieciak), co do finansów to myślałem o 1200 zł (za kolumny), więc bez szaleństw. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy GH - stoja na sklepie i dobrze się mają .Stoja i sapią , duszą i ............
I stoją . Też chętnie je sprzedam , ale lepszym rozwiazaniem jest QQ lub Jamo.
 

mtv72

New member
Dzięki kiki. Eliminacja GH uspokoiła moje sumienie. Patrzyłem na Jamo, ale na chwilę obecną budżet, na taki wybór nie pozwala. Pozostają wymienione QQ 500. Właśnie znalazłem na innym forum wypowiedź – blackninja (aktywnego również na tym forum) cyt. “VSX-417+QQ500 to zgrany zestaw, później dokupisz sobie SUB51DV, także Quadrala”. Więc ktoś chyba parował Pionka z QQ z niezłym efektem. A jeżeli 417 to 917 tym bardziej. Chyba że ktoś ma inne zdanie. :eek:k:
 
Do góry