Gotowy zestaw kina domowego

Eksles

New member
Witam,
Planuję w najbliższym czasie kupić zestaw kina domowego, z odtwarzaczem blu-ray. Pokój w jakim będzie użytkowane kino ma 14m2, czyli niewiele. Aktualnie korzystam z "zestawu" dvd philipsa i głośników 5.1 z allegro, czyli co bym nie kupił i tak zagra lepiej :)
Budżet jaki mogę przeznaczyć to max 2100, czyli także niewiele. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do filmów, i czasami do muzyki.
Moje typy:
Sony BDP-S4100, STR-DH540, SS-FCR4000 ----Faworyt
Pioneer BDP-160K, VSX-323K, SESR2TB
Yamaha BD-S473B, RX-V375B, Prism Audio Onyx 100


Wybrać coś z powyższych zestawów czy jednak coś innego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Gotowców nie kupuj, bo na stronach przeważnie tak jest że jak dadzą lepszy ampli to gorsze kolumny, czy na odwrót. Z amplitunerów zerknij na: Denon 1713, Onkyo 515, Yamaha 475, HK 170. Są też oczywiście tańsze i niższe modele, ale jak już kupować to taki co posiada autokalibrację, bo najniższe serie z reguły jej nie posiadają. Z kolumn np: Quadral Quintas 5000, Jamo s426, Jamo s506, lub coś z monitorów. Praktycznie z monitorów to możesz sobie coś dobrać z każdego zestawu np. Roth Oli, Klipsch RF, Klipsch F/KF, Dali Zensor, Taga Platinum, Paradigm Monitor, JBL Studio, Monitor Audio MR itd. Do monitorów uważam że koniecznością by był zakup suba, do podłogowych można się wstrzymać. Chociaż ja jestem z tych osób co uważają że sub to podstawa w każdym zestawie KD, niezależnie czy oparty na monitorach czy podłogówkach. Na aukcjach nie kupuj, napisz na PW do kolegi Blackninja bo jest pewny i ma niższe ceny. Pomoże Ci coś dobrać w konkretnej kwocie. Chłopaki pewnie też coś polecą:)
 

Eksles

New member
Zdaję sobie sprawę że tego typu zestawy nie są najlepszym czym można kupić za taką cenę, ale niestety nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na wydanie takiej kwoty, dlatego chcę wziąć zestaw KD na raty, dlatego też zestawy są chyba najbardziej optymalnym wyborem?
Próbowałem coś złożyć na stronie "rtv....." z podanych wyżej komponentów, ale cena sporo przekracza zaplanowany budżet.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak napisałem, pisz do Blackninja. Oni sprzedają także na raty. Osobiście nie jestem zwolennikiem kupowania takiego sprzętu w Media, Saturnach czy RTV AGD. Nie musisz być skazany na gotowe zestawy, tylko sobie wybrać to co Tobie pasuje.
 

Eksles

New member
Zmiana planów, poczytałem i nabyłem trochę wiedzy na temat amplitunerów i głośników i wiem że podane zestawy z [1] są nijakie, ale z drugiej strony budżet też mam bardzo ograniczony, chociaż dysponuję już gotówką i mogę kupić "składaka"
Tylko czy w kwocie 2100 zł kupię "dobry" amplituner, zestaw głośników 5.0 i odtwarzacz blu-ray?
 

collider

New member
Bez reklam
A czy koniecznie musi byc zestaw zlozony z klockow. Moze warto zastanowic sie nad dobrym zintegrowanym zestawem.
 

collider

New member
Bez reklam
To sa zestawy all in one np. Yamaha BDX 610, Lg BH7530T, Pioneer BCS 424. Jesli nie jestes jakis strasznie wymagajacy to w domowych warunkach swietnie sobie dadza rade. Jest tez inne wyjście, kup najpierw amplituner i dwa fronty a z czasem dokupisz reszte.
 

ziomal22

New member
a patrzyłeś może na HK BDS770?? gotowy zestaw dobrej firmy. trochę kosztują ale może warto dołożyć i być zadowolonym. na allegro znalazłem za 3000zł. pozdro
 

Eksles

New member
Taki zestaw zintegrowany nie był by złym pomysłem, z tym że HK BDS770 odpada na starcie, niestety, ale te 2k to jest górna granica jaką mogę wydać w tej chwili na taki zestaw.
Zresztą z drugiej strony co bym nie kupił i tak zagra to lepiej niż mój dotychczasowy sprzęt...
 

Eksles

New member
Wpadł mi do głowy nowy pomysł, może lepiej by za te 2100 kupić same głośniki i amplituner? Odtwarzacz zawsze mogę kupić później, a że mam dość dobrego philipsa do odtwarzania filmów dvd, więc problemu nie będzie.

Amplitunery:
Yamaha RX-V375
Pioneer VSX-423-K
Onkyo TX-NR414

Głośniki:
Taga Harmony TAV-606 v.3
Jamo S 426 HCS 3 (wenge)
Taga Harmony TAV-406 (wenge)
Taga Harmony TAV-506 (wenge)

Może coś takiego?
 

collider

New member
Bez reklam
Wpadł mi do głowy nowy pomysł, może lepiej by za te 2100 kupić same głośniki i amplituner? Odtwarzacz zawsze mogę kupić później, a że mam dość dobrego philipsa do odtwarzania filmów dvd, więc problemu nie będzie.

Amplitunery:
Yamaha RX-V375
Pioneer VSX-423-K
Onkyo TX-NR414

Głośniki:
Taga Harmony TAV-606 v.3
Jamo S 426 HCS 3 (wenge)
Taga Harmony TAV-406 (wenge)
Taga Harmony TAV-506 (wenge)

Może coś takiego?


Jak to wpadł ci do głowy nowy pomysł? Przecież ja ci tak napisałem :-D
 

Eksles

New member
Mój wybór padł na Onkyo TX-NR414 + Taga Harmony TAV-606 v.3, z tym że słyszałem że do kolumn nie dodają kabli połączeniowych? Prawda to?

I pytanie chyba zasadnicze, gdzie kupić takowy zestaw? Najlepiej możliwie jak najtaniej :)
 

collider

New member
Bez reklam
Mój wybór padł na Onkyo TX-NR414 + Taga Harmony TAV-606 v.3, z tym że słyszałem że do kolumn nie dodają kabli połączeniowych? Prawda to?

I pytanie chyba zasadnicze, gdzie kupić takowy zestaw? Najlepiej możliwie jak najtaniej :)

To jeśli już napiszesz do Blacka to mam nadzieję, że chłopina cię sprostuje i namówi na jakiegoś Harmana np. model 151. Mimo, że nie jestem fanem tej marki to jednak byłby to dla ciebie lepszy wybór.
 
Do góry