Gorąca prośba do użytkowników BENQ W500 !!

hubymac

New member
Witam

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów. Dołącze lada chwila do szczęśliwych (mam nadzieję sic) posiadaczy projektora w500 i 2 pytania

- czy ekran 300x225 (projektor bedzie ustawiony 4,5 m od ekranu na ziemi) nie będzie za duży? Wiem z projectorcentral jaki obraz rzuca ale mam możliwość kupna za dobre pieniadze takiej wielkosci stąd pytanie

- co należy dokupić aby cokolwiek usłyszeć ;) Wiem że nie ma głosników

pozdrawiam
 

hubymac

New member
A można cos bliżej... bo odpowiedź że bedzie dupa przemawia do mnie tyle, co ....dupa. Ile bedzie optymalnie dla tych 4,5 m. 200 cm po szerokosci troche mało jak dla mnie
 

hubymac

New member
to przy okazji pozwole sobie zapytać... jak zgrać ten projektor z dekoderem i zestawem kina? Podłączeniowo jestem noga...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączasz do amplitunera kablem hdmi i po sprawie, natomiast do ampli wpinasz inne urządzenia, czyli dekoder, konsole itp.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ekran szerokości 300 cm wydaje się zdecydowanie za duży do tego projektora. I wcale nie dlatego, że jest dość starą konstrukcją.

Głowne powody są następujące:

- jasność obrazu będzie wyraźnie za mała - wg testu w wymienionym przez ciebie projectorcentral.com rzutnik ten osiąga w trybie kinowym 333 lm przy zmniejszonej mocy lampy, przy pełnej mocy pewnie nieco ponad 400 lm z nową lampą, co wystarczyłoby najwyżej do ekranu Matt White gain 1.0 o przekątnej 100". Jeśli lampa ma spory przebieg, to nawet 90 cali może być za dużo - oczywiście w całkowicie zaciemnionym pokoju.

- ogólnie obraz 300 cm da się oglądać z dystansu około 4.5-4.8 m, ale dotyczy to raczej nowych projektorów 1080p, w których piksele są wyraźnie mniejsze. Sprawę pogarsza technologia LCD, cechująca się stosunkowo dużymi przerwami między pikselami tworzącymi wyraźną siatkę - dla rzutnika 720p z odległości 4.5 m największy, "bezpieczny" rozmiar można by oszacować na około 100-105 cali, chociaż każdy pewnie miałby swój maksymalny wymiar.

BenQ W500 nie był, nawet w latach świetności, oceniany wyjątkowo wysoko - lepiej wypadały Epson TW700 i Panasonic AX100/200. Jeśli nie jest to superoferta (np. 700 zł, mały przebieg, sprawdzony stan), musisz przemyśleć sprawę - również kupna tego ekranu 4:3 (!) 300X225 cm.

Pozdrawiam.
 
Do góry