Google blokuje Youtube na WP8 czy to jest bojkot?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Google blokuje Youtube na WP8 czy to jest bojkot?

Google zablokował aplikację YouTube dla wszystkich Windows Phone 8 oficjalnie, ponieważ Youtube nie przestrzega warunków licencji.
youtube_b_4967.jpg

Nie ma pokoju i nigdy nie będzie między Microsoft i Google. Kroplą, która przelała czarę goryczy do szewskiej pasji jest blokowanie Aplikacji Youtube.
Microsoft stara się sprostać wymaganiom Google ale Google ocenia starania jako nieprzydatne. Embargo Google na Youtube jest odpowiedzią na atakDawida Howarda wiceprezesa Microsoftu o zapędy monopolowe. Spór pomiędzy Microsoft i Google w przypadku Youtube nie jest trywialny i nie jest łatwo powiedzieć kto ma rację, a kto nie.

Jeśli Microsoft nie może zaoferować Youtube Windows Phone to konsumenci z Windows Phone nie będą mieli dostępu do Youtube i platforma nie będzie zarabiać pieniędzy z reklam na znanej stronie Google.

David Howard mówi, że Microsoft jest zaangażowany w budowę aplikacji, która mógłby konkurować z tymi z Androida i iOS.
wpmain.jpg

Dlatego, jak tylko Microsoft wydał aktualizację bez czekania na zatwierdzenie, Google zablokował system za pośrednictwem publicznych API.

W ten sposób wydaje się, że Google w rzeczywistości utrudnia życie firmie Microsoft.
Do tego możemy dodać różne kampanie anty-Google, które Microsoft uruchomił w ostatnich miesiącach i które na pewno nie pomagają zrelaksować się firmom.
Google zareagował na takie stanowisko Microsoftu dopiskiem bardzo krótkim: "Microsoft nie podjął niezbędnych aktualizacji , publikując aplikację, która narusza warunki korzystania z serwisu YouTube, dlatego została wyłączona. "
wphoneblock.jpg
Google jest traktowanie przez Microsoft jako ostatni z deweloperów.
Jeśli Microsoft chce złożyć wniosek o Youtube musi pisać tak samo, jak wszyscy inni programiści z natywnej aplikacji w HTML5 z wykorzystaniem interfejsów API YouTube publicznych.

Google wie o tym, że to, co wygląda jak Windows Phone i sposób w jaki Explorer na Windows Phone obsługuje wideo w HTML5 jest niemożliwe dla Microsoft do spełnienia wymagań.
CO dalej ... czekamy.

dday
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek1024

New member
Ja tam się nie dziwie, wchodzę na youtuba i mogę oglądać normalnie filmy jakie chce. Chodzi tu przede wszystkim o prawa autorskie, ale myślę, że ameryki nie odkryłem :)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Aplikacja MS była kiepska i tyle. Zainstalowałem i wywaliłem ją zanim ją zablokowali. Wersja webowa jest o niebo lepsza i działa, więc nie wiem dlaczego piszecie że IE na Windows Phone nie daje rady z tym co oferuje YT.
Niech sobie Google blokuje i tak na Windows Phone ta firma jest praktycznie nie obecna więc kogo to obchodzi? Chyba tylko użytkowników Androida.
 

WiTT

New member
Bez reklam
W sumie też nie wiem po co ta cała afera od Google, co najmniej jakby zablokowali stronę YT przez przeglądarkę, a tu raptem nie zgodzili się na appkę na WP. A przecież najważniejsze, czyli przez przeglądarkę działa :)

W sumie to M$ mógłby się zemścić i zablokować appki Skyp'a na Androida... :D
 

WiTT

New member
Bez reklam
Haha, długo nie kazano nam czekać na ripostę od Microsoftu :D

O problemach jakie Microsoft a tym samym i my użytkownicy Windows Phone mamy z Google zapewne wiecie doskonale. Jednych dotykają one mniej, innych bardziej a niektórzy być może już całkiem zrezygnowali z usług tej firmy i w ogóle nie zawracają sobie głowy całą sytuacją. Po ostatnim zablokowaniu nowej aplikacji YT wydanej przez MS, z powodów wydaje się lekko trywialnych, podniosły się głosy, żeby zablokować Skype czy inne usługi na Androidzie. Tego oczywiście zrobić nie można ze względów finansowych; żadna firma nie pozwoliłaby sobie na tak olbrzymie straty tylko po to, by odgryźć się niechętniej im konkurencji. W zasadzie MS chyba niewiele może zrobić w tej sprawie. Tym bardziej zabawne okazują się doniesienia jakoby firma przewidziała ruch Google związany z blokadą YT (to raczej nie było trudne) i w niektórych telefonach po aktualizacji GDR2 miała zablokować możliwość ustawienia w IE ich wyszukiwarki jako domyślnej. Teraz możemy wybierać tylko pomiedzy Bing a… Bing. Czy jest to świadomy „odwet”, o ile można tę sytuację w ogóle tak nazwać, po prostu zwyczajny błąd oprogramowania, czy fotomontaż, bo chyba i tego wykluczyć nie można, to trzeba przyznać wyczucie czasu idealne. Sytuacja dotyczy podobno jak na razie tylko modeli z rynku indyjskiego. A może i u Was po aktualizacjach zauważyliście jakieś zmiany?

gdr2-india-google-search.jpg

źródło: wpworld.pl
 
Ostatnia edycja:
Do góry