Główny TV ok.50 z 4k i HDR (do wszystkiego i na lata)

7th_son

New member
Cześć,
mój TX-P46G20E stłukł się (R.I.P.) i stanąłem przed wyborem kolejnego modelu na lata. Proszę o pomoc w wyborze wg poniższego profilu. Planuję zakup tzw. "na lata" z opcja podłączenia na gwiazdkę nowego xboxa i jakiegoś fajnego amplitunera (może Marantz) zatem bez szaleństw, bo budżet domowy będzie musiał wytrzymać także zimowe zakupy.

Punkt odniesienia to wspomniany G20E oraz fakt, że aktualnie z musu oglądam na wysłużonym projektorze BenQ (480p) otrzymanym "w spadku" - okazuje się, że wieczorami świeci zaskakująca dobrze jak na swój wiek i mecze z nc+ o dziwo wyglądają bardzo fajne (ale to może efekt rozmiaru ekranu)

Wytyczne:
  • Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m2.
  • Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? dwie opcje: z podłogi 2-2.5m oraz z foteli i sofy 4-5m
  • Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby.
  • Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost oraz z boku do ok. 45 stopni
  • Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
  • Jak słońce świeci w pokoju? od prawej (rolety).
  • Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC TX-P46G20E (wymieniam z uwagi na stłuczoną matrycę)
  • Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR, 4k, w miarę niski inputlag (pod kątem nowych konsoli), nagrywanie na usb będzie miłym dodatkiem
  • Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+, internet, przyszłości Xbox Scorpio
  • Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox Scorpio,
  • Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~6h
  • Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
  • Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, bajki, sport, seriale, dokument
  • Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
  • Czy zamierzasz grać w gry? Tak
  • Preferencje co do marki? Panasonic, Sony, Philips ale jestem otwarty
  • Preferencje co do wielkości? niestety tylko 49-50 cal (mam max 120 cm w poziomie we wnęce na TV)
  • Co Cię denerwuje w telewizorach? szumy, niski kontrast, smużenie
  • Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i nocą (film/dok/sport) + bajki/youtube za dnia
  • Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? im mniej tym lepiej :) realnie coś koło 4000-5000 (absolutny max to 6000)
  • Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się zepsuje
  • Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? youtube, chromecast
  • Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
  • Preferencje co do smartTV - skłaniam się ku Androidowi
  • Odświeżania matryca - raczej 100-120Hz (ale ponoć TCL C70 też daje radę na 50Hz….)

Póki co, głowa mi pęka, bo w orbicie zainteresowań mam:
  • Sony KDL-49XE9005 (chyba top w tej klasie cenowej, ale drogo)
  • Sony KD-49XD8305 (value for money ?)
  • Philips 49PUS7181/12 (android + fajny pilot)
  • Philips 49PUS7502/12 (j.w. + value for money)
  • Panasonic TX-50EX780 (top2? i chyba taniej niż seria XE90)
  • Panasonic TX-50DX750 (value for money)
  • a może TCL ?????
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Powiem Ci ,że ciężki orzech do zgryzienia w tych czasach kupować nowy tv :)) Też długo szukałem porównywałem modele właśnie Philips i LG. Aż wkoncu trafiłem na forum i wtedy ta marka tcl i model p60 wchodził , poczytałem zachwyciłem się i kupiłem , nie żałuję tv świetny , tani ma wszystko co potrzeba sport ogląda się dobrze, a teraz jeszcze wchodzi ten nowszy model c70 który również zachwyca. Ja Experten nie jestem ale wiem jedno po co przepłacać jak można mieć taniej a równie dobrze :). Poczytaj forum większość modeli jest opisana może to Cię natchnie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak Koksiu11 - wie co mówi bo ma.
A TCL i P60 i TCL C70 - wyglądają rewelacyjnie i grają rewelacyjnie.
Matryca VA, Android 6,0 z zapasem pamięci.
A jak będziesz niebieski to masz jeszcze , drugi pilot do obsługi głosowej gratis, Kalibrację profesjonalną gratis.

Z tych co podałeś :
Sony XE9005
PhilipsPUS7502
 

7th_son

New member
Tak jak Koksiu11 - wie co mówi bo ma.
A TCL i P60 i TCL C70 - wyglądają rewelacyjnie i grają rewelacyjnie.
Matryca VA, Android 6,0 z zapasem pamięci.
A jak będziesz niebieski to masz jeszcze , drugi pilot do obsługi głosowej gratis, Kalibrację profesjonalną gratis.

Z tych co podałeś :
Sony XE9005
PhilipsPUS7502

Kiki a jak u Ciebie z dostępnością, cenami i warunkami gwarancji na XE9005? Masz coś specjalnego dla klubowiczów? :)
 

strazakp

Banned
Polecam Panasonic!
Jeżeli tańszy to ex700 a jak chcesz dołożyć 1000zl to ex780. Bardzo dobre telewizory!!! W tym pierwszym pomimo 50hz to płynność bez zastrzeżeń. Mam taki, oglądam dużo sportu i ogląda się super!
 
Do góry