Głośniki do TV+bluetooth - tylko soundbar?

lukasc3

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum - witam serdecznie!

Potrzebuję sprzętu grającego, dzięki któremu mógłbym cieszyć się ładnym dźwiękiem z TV oraz muzyką odtwarzaną przez bluetooth z laptopa. Wiem, że podobnych tematów jest sporo, jednak nie wydedukowałem, co jest najlepszym rozwiązaniem, z uwzględnieniem stosunku cena-jakość dla przeciętnego użytkownika. Dodam, że moja wiedza na temat elektroniki i sprzętu audio jest na poziomie -1.

Byłem dzisiaj w salonie Denona i na postawione przeze mnie podobne zapytanie uprzejmy sprzedawca zaprezentował możliwości Cantona DM9, DM50 oraz Denona DHT-T100. Dźwięk z DM9 był dla mnie fantastyczny,DM50 i Denon też całkiem przyjemnie, z nieco niższą jakością w Denonie. Jednak DM9 jest to wydatek rzędu 2k zł, stąd pytanie czy w tej cenie nie można mieć czegoś lepszego? Choć przyznam, że kompaktowe wymiary zdecydowanie bardziej mi odpowiadają niż profesjonalny zestaw z amplitunerem, kolumnami, 5 głośnikami, itd.
Dodam też, że 2k to dla mnie dość sporo - najlepiej byłoby zmieścić się w 1k (tak, wiem że w tym momencie spora część uzytkowników nie ma ochoty czytać dalej, o ile dobrnęli do tego miejsca ;) )
Ważny jest dla mnie bluetooth, przeglądając internety natknąłem się na coś takiego jak np. PIONEER X-HM51 lub SONY CMT-SBT100.
Jakiej jakości mogę się spodziewać po takich mini wieżach i czy da się to podłączyć jednocześnie do TV?
Może istnieje jakieś inne sensowne rozwiązanie? Może zestaw stereo 2.1 niezłej jakości (używany) + dokupić transmiter bluetooth?
Sprzęt ma zagrać w salonie ok.20 m2, moje ucho nie jest zbytnio wyczulone, ale np. LG NB3530A
grał fatalnie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie ograniczaj sie do sprzętu z bluetoothem, można też kupic odbiornik blu Harmana z wyjściem na 2rca i podłączasz co chcesz.
 

lukasc3

New member
No też właśnie biorę pod rozwagę tę możliwość, tylko że myślałem o odbiorniku bluetooth Logitecha za połowę ceny HK. Czy gorszej klasy producent będzie w tym przypadku przekładał się na jakość dźwięku, czy ma to wpływ na cokolwiek istotnego? Boję się tylko, czy uda mi się połączyć ze sobą to wszystko bez większych komplikacji - jak wspominałem jestem w tej materii zielony, ale może jakoś się uda. Najważniejsze żeby w efekcie mieć jak najlepszy dźwięk w założonym budżecie, dlatego nie widzę przeszkód żeby kupić jakiś używany sprzęt i dołożyć do niego bluetooth. Co moglibyście polecić? Może jakieś oferty z allegro? na co zwracać uwagę?
 
S

sfra

Guest
Kupiłem niedawno ten odbiornik Logitecha i jestem bardzo zadowolony. Bezproblemowo się paruje z laptopem, Iphonem czy Motorolą na Androidzie. Odbiornik jest podłączony do wieży stereo JVC MX D401T (wysłużony sprzęt, ale gra ok) i żadnej straty dźwięku nie słyszę. Gdy oglądamy film, dzwięk leci też przez BT i żadnych strat czy opóźnień nie ma.

Jeśli masz już jakąś wieżę lub sprzęt audio, to ten BT jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No też właśnie biorę pod rozwagę tę możliwość, tylko że myślałem o odbiorniku bluetooth Logitecha za połowę ceny HK. Czy gorszej klasy producent będzie w tym przypadku przekładał się na jakość dźwięku, czy ma to wpływ na cokolwiek istotnego? Boję się tylko, czy uda mi się połączyć ze sobą to wszystko bez większych komplikacji - jak wspominałem jestem w tej materii zielony, ale może jakoś się uda. Najważniejsze żeby w efekcie mieć jak najlepszy dźwięk w założonym budżecie, dlatego nie widzę przeszkód żeby kupić jakiś używany sprzęt i dołożyć do niego bluetooth. Co moglibyście polecić? Może jakieś oferty z allegro? na co zwracać uwagę?
Tylko ten HK to co innego :) ma truestream, USB...
 

lukasc3

New member
OK, czyli rozumiem, że przy Logitechu są większe straty jakości przy przesyłaniu dźwięku, ale glądałem go z każdej strony i żadnego USB tam nie widziałam. Co do głośników to obecnie korzystam z cambridge soundworks sw310 i w zupełności mi wystarczały, więc moje ucho chyba jednak nie jest wystarczająco wyrobione żeby inwestować w sprzęt za np. 2000 zł. Z drugiej strony są już wysłużone, pożółknięte, itp. więc jak mam do nich dokupić adapter za 250 zł, to może warto byłoby je zmienić na coś lepszego, tylko że słuchając tego soundbara LG za 1000 zł, w życiu bym się nie zamienił za moje stare głośniki, a powiedzmy, że to jest kwota w pełni akceptowalna.
 

lukasc3

New member
No ale właśnie mówiłem o HK, że też tam nie widziałem USB.
A czego mogę się spodziewać po urządzeniu PIONEER X-HM51-S?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
DSC00743-620x350.jpg
 

lukasc3

New member
OK, to widziałem, ale dla mnie to tylko inna końcówka zasilacza - płaska zamiast okrągłej w ligitechu, a nie USB. Ale nie ważne, nie jest to istotne czy HK czy Logitech. A tej wieży ktoś coś może pwiedzieć?
Wiem, że tutejsze audifilskie ucha interesują się bardziej tematami z większym budżetem i to trochę tak, jakbym na forum o single maltach pytał czy lepiej kupić Balantine's czy Johny Walker :D ale nie każdy chce jak najlepiej zagospodarować te środki, którymi dysponuje.
 
Do góry