Głośnik Centralny Taga Platinum

Głośnik Centralny Taga Platinum


  • Total voters
    0

yiabol

New member
Witam,

Taga w serii Platinum oferuje dwa głośniki centralne: C-100 i C-40PR (oba w takiej samej cenie tj. 800 PLN).
Czy wiecie, który z nich lepiej sprawdziłby się z monitorami B-40 oraz surroundami S-40?
Pomieszczenie odsłuchowe to umeblowany pokój o powierzchni 18m2.
Z racji gabarytów C-100 mógłby stać "pod" telewizorem na wysokości 80 cm, natomiast C-40PR
musiałby zawisnąć na wysokości 150 centymetrów nad TV.
Waszym zdaniem, która z tych opcji niesie za sobą korzystniejsze możliwości odsłuchowe?

Warto nadmienić, że w wyniku określonych warunków mieszkaniowych B-40 i S-40 będą zawieszone
"pod sufitem", na wysokości 240 cm.

taga-harmony-platinum-v_771.jpg


c-40pr_wenge_918.jpg
 

mors111

Active member
Bez reklam
dziwi mnie że są t wej samej cenie sporo "mocniejsza" C-100 ma o 2 głośniki więcej ( raczej takie same jak C-40 )

z racji Twoich ustawień , skoro większość masz pod sufitem to i centrala bym dał nad TV , ale brałbym C-100 z racji takiej że ma większą skuteczność ( 90db vs 88db w C-40 )

nie słuchałem ich , ale przy takim paśmie przenoszenia mógłbyś dać je na fullband i z centrala mieć pełne pasmo przenoszenia ( wiem że są tego przeciwnicy i wszystkie kolumny mają odcięte na 80hz , a sub odpowiada za wszystkie niskie tony , ale nie zaszkodzi popróbować )
 

WiTT

New member
Bez reklam
O, widzę kolega rozszerza swoje KD oparte na B-40 o kolejne kolumienki :)

Ja osobiście też nie widzę w parametrach zasadniczej różnicy w tych konstrukcjach. To że C-100 mają większą skuteczność, a zatem mogą teoretycznie zagrać ciut głośniej, to żaden argument. W takim połączeniu i tak amplituner przyciszy Ci go w kalibracji. Więc wyjdzie na to samo.
Mi się wydaje że C-100 zostało stworzone z myślą o większych pomieszczeniach, gdzie fronty szerzej stoją od siebie i central lepiej uzupełni pole dźwiękowe. Przy wężej ustawionych frontach C-40 lepiej się chyba wpasuje.

U mnie fronty są od siebie ok. 2,5m. A C-40 świetnie się wkomponowuje w pole dźwiękowe, tworząc płynne przejścia pomiędzy kanałami. Dialogi są również bardzo dobre.

Jak mors111 zauważył, można je ustawić jako Fullband bez odcięcia. Bawiłem się ustawieniami i powiem szczerze że różnic wielkich nie odczułem.

U Ciebie bardziej martwi tak wysoko zawieszony przód KD. Ja bym jednak przy zawieszonych B-40 wyżej, C-40/100 dał pod TV. Bo inaczej to dialogi Ci z sufitu będą dochodzić, a to raczej dziwny efekt da. A tak z pod TV, a efekty z frontowych górnych.

Zdecydowałeś się na Vogelsy czy coś innego wymyśliłeś? :)
 

yiabol

New member
odpowiedź

B-40 będą rozsunięte względem siebie o około 3.5 metra.
C-40PR by wystarczył czy może na tej odległości c-100 wpisze się lepiej w scenę muzyczną?
Zaznaczam, że C-40 tka musiała by zostać podwieszona na wysokości min. 150 cm - nie mam możliwości ulokowania jej niżej.
Zdania są podzielone ale C-100 mógłby znajdować się na wysokości (mniej więcej) głowy osoby odsłuchującej.

Jeśli chodzi o mocowania to nic sensownego poza Vogelsem nie udało mi się znaleźć.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Co do Vogels - sprawdza się. Muszę potwierdzić pozytywne opinie w necie na ich temat.

Jeśli C-100 ma być na wysokości głowy to chyba lepiej ten model. Bo C-40 pewnie wyżej? Najlepiej by było pod TV, no ale wiadomo, teoria a codzienność dwie różne sprawy.
 
Do góry