G30 klatkowanie jak zmniejszyć

hiena

New member
Witam

Od ok 2 tygodni jestem świeżo upieczonym posiadaczem 50G30.
Obraz to bajka. biel mnie troche irytuje bo w trybie kinowym trochę ciemniejsza a w Dynamicznym oczy bolą. generalnie i tak wole kinowy. buczenie? Jakie buczenie. Niewielki szum wentylatorów.

Ten telewizor ma jednak jedną wadę. Klatkuje w scenach z szybszymi przejazdami kamery.
Nie ma znaczenia czy film jest rysunkowy czy normalny. Ostatnio Scooby'iego dziecko oglądało i myślałem że mnie cholera weźmie.

Grzebnąłem w IFC i jakby troszkę się poprawił ale i tak daleko mu do ideału.

Czy ten typ tak ma? Czy można to jakoś porządnie wysterować jakimiś ustawieniami?
Czy może w dużym stopniu jest to zależne od dostarczonego materiału i medium po jakim zostało dostarczone (USB, DLNA)?

Zastanawiam się jak będzie się oglądało piłkę. Nie jestem wielkim fanem kopaniny ale jak będzie euro to głośno się będę wydzierał przed telewizorem :) a nie chciałbym do tego dorzucać bluzgów na ból oczu od klatkownia :)

Z góry dziękuję za jakieś rady czego się wystrzegać aby uniknąć/zmniejszyć klatkowanie a co chętniej używać.
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Niestety nie da się tego klatkowania całkowicie usunąć.Możesz poustawiać jeszcze w dekoderze odpowiedni sygnał oby nie z i na końcu tylko p, np 480p.Progresywne lepiej oddaje ruch.Panasonici niestety źle sobie radza z przeplotem.
 

don111

Banned
włącz te same sceny i w opcjach odtwarzacza zmieniaj 50/60hz (np 1080p/50 potem 60hz) na wyłączonym IFC, potem na włączonym (na pośrednie i max)
jeśli filmy to blue ray to ustaw na wyjściu odtwarzacza 24p na włączone
 

hiena

New member
Problemem jest, że nie mam odtwarzacza, a materiały puszczałem z USB i przez DLNA. Przez to podejrzewam nie mam opcji przełączania 50/60 Hz.
Jeszcze jej nie widziałem :) z resztą opcji 24p też nie widziałem.

Cholera telewizor jak kobieta, do zdobywania i odkrywania.
Tak nawiasem u brata widziałem opcję 24P przy odtwarzaniu z dysku usb natomiast u mnie z pendrive już nie.
Materiał musi mieć jakieś "specjalne właściwości" żeby te opcje były widoczne/aktywne?
 

don111

Banned
materiał musi mieć 23,976 fps, możesz sprawdzić np programem mediainfo :)
przez usb klatkowania nie powinno być przy takim filmie, 24p się chyba samo załącza
 

hiena

New member
A widzi kolega. :)
jak wrócę do domu to popatrzę
niestety jak się jest takim elektronicznie cofniętym jak ja ... to G.. chłopu nie zegarek :)

Dziękuję za pomoc i po powrocie dzielnie sprawdzę ten plik
 

trebron

New member
spróbuj ogladac w trybie kinowym z wylaczonym trybem ECO i z balansem bieli na zimnym, niby jedyny tryb ktory odtwarza 24p,,ponadto włącz intelligent frame creation. Druga sprawa to sam film, ktory odtwarzasz, jeżeli jest jakiś divx lub inna kompresja to może się ciąć na każdym telewizorze. U mnie zależy od tego jaki film odpalam, niektóre sie tną, ale generalnie jest OK, staram sie puszczać filmy minimum ktore mają 23,96fps i rozdzielczosc 720x304 , do tego oczywiscie wazne jest ile ma kilobitów na sekundę
 

trebron

New member
aha i jeszcze jedno jeżeli chodzi o biel, proponuję w balansie bieli zmniejszyć odcien zielony i czerwony a dodac niebieskiego, jest lepiej jezeli chodzi o wrazenia wzrokowe :) biel jest jakby bardziej biała, no i wpada w niebieski a nie w zielony
 
Do góry