Funkcja Movie Plus to samo co Digital Natrual Motion ?

jtd

New member
Bez reklam
Ogladalem nowe Samsungi z wlaczonym Movie Plusem i obraz chodzil tak samo jak na Philipsah z Natural Motionem, fajny efekt nie ma co:cool: Ale ciekawi mnie, czy to jest identycznie dzialajaca fukcja, czy jednak czyms sie rozni...
 

kts

New member
Ciekawe pytanie.... Nie widziałem jak ta funkcja dziła w Samsungach ale Digital Natrual Motion w moim juz leciwym Philipku w 2001 kiedy go kupilem powalił mnie na podłoge. Pusciłem koledze Matrixa a on "dlaczego Neo porusza sie jak w Teatrze telewizji". Zastanawiam sie
jak ta funkcja spisuje sie w wspłóczesnych LCD z wyżej półki np w serii
Samsunga M86 lub nowych plazmach tej firmy i jak to sie ma do braku 100HZ, które to wydają mi sie niezbedne do płynego przedstawienia ruchu.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
To chyba ma zastapic 100Hz - takie elektroniczne oszustwo.
Widzialem, ze w Samsungu dziala to fajnie, ale nie moglem porownac ze 100Hz.
Mysle, jednak ze 100Hz to jest to...
Dlatego nie nabylem Samsunga 46" z najnowszej serii.
 

Slygado

New member
Zastanawiam się co działa lepiej.
100 Hz czy MoviePlus :?:

Kupiłem Samsunga le32m87bd.
Telewizor jest 100Hz, ale tej funkcji nie posiada.
:rolleyes:
 

jtd

New member
Bez reklam
Slygado napisał:
Zastanawiam się co działa lepiej.
100 Hz czy MoviePlus :?:

Kupiłem Samsunga le32m87bd.
Telewizor jest 100Hz, ale tej funkcji nie posiada.
:rolleyes:

No i jak ogladasz jakis meczyk pilki noznej, to widzisz choc male smuzenie czy wogole nie widzisz go?
 

jtd

New member
Bez reklam
:eek:
Ale tak na moje oko, to wydaje mi sie ze 100hz eleminuje smuzenie dobrze, ale tylko eleminuje, a funkcja Movie Plus eleminuje smuzenie i czyni obraz naturalnym poprzez dodawanie obrazow pomiedzy klatkami, czyli tworzy jak najbardziej naturalny obraz, tak jak bysmy patrzyli przez okno. Ale byc moze nie eleminuje smuzenia tak dobrze jak 100hz..
 

Slygado

New member
jtd napisał:
:eek:
Ale tak na moje oko, to wydaje mi sie ze 100hz eleminuje smuzenie dobrze, ale tylko eleminuje, a funkcja Movie Plus eleminuje smuzenie i czyni obraz naturalnym poprzez dodawanie obrazow pomiedzy klatkami, czyli tworzy jak najbardziej naturalny obraz, tak jak bysmy patrzyli przez okno. Ale byc moze nie eleminuje smuzenia tak dobrze jak 100hz..
To robi funkcja 100hz:
100hz_title.jpg

Samsung's 100Hz enhancement technology inserts an extra frame between each two normal ones, which helps to reduce blur in fast-moving scenes. This is not a duplicate frame but is calculated to match the source using estimation and compensation processing.

Tylko pytanie jest takie:
- Czy funkcja Movie plus działa tylko w filmach :?:
Bo jeśli tv jest 100Hz to jest on 100hz cały czas.

Z manuala:
Poprawa ilmów: Wł/Wył
Zapewnia bardziej naturalny wygląd skóry i wyraźny tekst, nawet w szybkich scenach.
- Korzystaj z tej funkcji podczas oglądania filmów.
- Szer. Powiększ, Powiększenie i Bez overscanu nie jest obsługiwany.
- Ta funkcja jest niedostępna w trybie PC.
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja dzisiaj ogladalem Movie Plusa na TVP1 lecial polski serial i funkcja dzialala:cool: Postacie wygladaly naprawde jak zywe za oknem heh
 

Romanoff

New member
Najbardziej zadziwia mnie to,że Philips potrafił to zrobić(Naturl Motion) pod koniec ubiegłego wieku,a póżniej zaimplmentować rozwinięty system w LCD i Plazmach.Inni producenci stosują te systemy właściwie dopiero teraz.
Obecne wersje Digital Natural Motion działają lepiej niż np Movie Plus czy Tru Motion w LG.Nie powodują powstawania tylu artefaktów(efekt halo).
Pozdrawiam
 

Kwachu

New member
Witam.
To moj pierwszy post na tym forum i juz z problemem. Mianowicie mam od niedawna LE32R83B i ogolnie jestem zadowolony ale ostatnio spostrzeglem pewna rzecz, ktora mnie troszke martwi... kiedy wlaczam "efekt filmowy" czy jakos tak, niepamietam jak to sie dokladnie nazwya, chodzi o ta funkcje, ktora sprawia ze obraz plynnie sie przesowa... to czasem kiedy np. jakas postac sie przesowa to wokol niej widac jakies przez moment "krzaki" czy bledy, nie wiem jak to dokladnie opisac, dzieje sie tak bardzo roznie, nie ma na to regoly, ale zauwazylem pewna rzecz przy ogladaniu filmow DVD efekt tych "krzakow" wystepuje zawsze na tej tej samej scenie, po wylaczeniu "efekto filmowego" nie ma tego problemu.
Co to moze byc, czy ktos moze ma podobny problem?
Pozdrawiam.
 

Eskulap

New member
Tak, widziałem ten efekt na LG37LB2R z funkcję 100Hz. Po analizie doszedłem do wniosku, że to wina systemu Tru Motion, który generuje międzyklatki, żeby uzyskać efekt wygładza ruchu. Dzieje się tak tylko w tych miejscach obrazu, gdzie różnica między dwiema sąsiednimi klatkami jest zbyt duża i funkcja wygładzania ruchu nie jest w stanie śledzić ruchu danego obiektu. Wtedy się gubi i ten fragment obrazu się sypie. Podobno dzieje się tak też na innych LCD wyposażonych w funkcję wygładzania ruchu. No cóż, nic nie jest idealne :) Pewnie w trybie HD Progresive tego efektu nie ma (więcej danych o obrazie), ale głowy za to nie dam :D
Szczerze to wolę czasami widzieć te artefakty, ale mieć obraz super płynny.
 

Waldek

New member
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZóW ! ;)

Powiedzcie proszę jaka jest róznica pomiędzy modelem Samsunga
LE32M87B a LE32M87BD

Pozdrawiam - Waldek
 

jtd

New member
Bez reklam
Waldek napisał:
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZóW ! ;)

Powiedzcie proszę jaka jest róznica pomiędzy modelem Samsunga
LE32M87B a LE32M87BD

Pozdrawiam - Waldek

Moze zamiast pytac, lepiej najpierw przeczytac watek o tych telewizorach, tam wszystko jest opisane. A jesli sie komus nie chce, to innym nie chce sie tez odpowiadac.
 
Do góry