Full Hd

robhary

New member
Obecnie wszedzie mowi sie o wysokiej rozdzielczosci FULL HD , co to jest tak dokladnie FULL ? czy warto na dzien dzisiejszy w to wchodzic ? ,(wiadomo ze to FULL to standart w najblizszej przyszlosci ), jednak wybor telewizora nie jest prostom rzecza , dokonujemy zakupu na jakies 7-10 lat ,
mamy do dyspozycji POLSAT , N , Cyfre + no i oczywiscie kablowke (jak to jest w moim przypadku ) widzac jak wszystko sie zmienia dookola , nadejdzie czas kiedy i moj dostawca sygnalu kablowego bedzie musial przejsc z SD na telewizje cyfrowa . Tak wiec decydujac sie na zakup DZIS Telewizora FULL HD bede pokrzywdzony na jakosci ? , czy telewizor a dokladnie Plazma Panasonic TH-42PY80 poradzi sobie z tym sygnalem , czy bedzie widoczna roznica (na lepsze) miedzy tradycyjnym lelewizorem kineskopowym a moja plazma FULL ,
przy obecnym sygnale SD ? . Jestem mlody i mam zamiar w przyszlosci kupic kamere FULL HD ( p ) i odtwarzacz BLU Ray i wiem ze zakup tego telewizora bedzie napewno sluszny , ale tak jak Ja , wielu ludzi ma kablowke . Jak Wy profesjonalisci znajacy sie na dzisiejszej telewizji podchodzicei do tego problemu ,tematu i co doradzacie innym ? ( Z tego co sie orjetuje w/w stacje chyba nie posiadaja w swojej ofercie programu w pelnej rozdzielczosci 1920x1080 p ). Czy jest to tylko chwyt marketingowy ? Czy jest gdzies na forum mozlowosc zaglebienia sie w temat ?
Czlowiek uczy sie przez cale zycie , oswieccie mnie i inny

Dzieki
 

Lorenzo

New member
Witam,

ja jeszcze nie dawno byłem przekonany że jak kupować to tylko Full HD , jednak po lekturze tego forum, dowiedziałem się że w moim przypadku nie ma sensu przepłacać za coś czego róznicy i tak nie zauważe - tzn oglądanie 42" z 2,5 - 3m - w takich warunkach ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić różnicy między HD ready a full HD. Trzeba by siedzieć jakieś 1,5 metra od ekranu żeby dopiero dostrzec różnice - polecam poszukać w internecie tabelek , na których są podane właśnie takie zależności.
Nie wiem jakimi warunkami dysponujesz, ale jeśli podobnymi jak ja to imo nie warto płacić za Fulla. A co to zakupu na dłuższy czas to tym bardziej nie warto - postęp jest tak duży za te 7-10 lat obecne plazmy czy lcd mogą być już przeżytkiem ,a biorąc pod uwagę fakt jakę masówkę się teraz klepie, chiałbym żeby nowy tv wytrzymał chociaż te 7 lat.
Panasonic TH-42PY80 poradzie sobie bardzo dobrze z każdym sygnałem jednak imo lepiej kupić 1000 zł tańszy TH-42PV80 , który z SD powinien poradzić sobie nawet lepiej , a co do HD jak już mówiłem trzeba by siedzieć poniżej 2 m żeby zobaczyć różnice , co według mnie jest zdecydowanie za bliską odległością do komfortowego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Oj trochę tu głupotek ! :)

Od FULLa nie ma odwrotu ( no, chyba że ktoś rzeczywiście ogląda z daleka) , to nowa jakość w świecie elektroniki konsumenckiej.

Dobrze wydana płyta BD błyszczy jakością nawet z 5 metrów i to
jest naprawdę zauważalne. Brak skalowania w dół , brak overscanu,24p,
pulpit i aplikacje w natywnej 1920x1080 wyglądają perfekcyjnie .

Jeśli nie masz źródła , to tego nie zauważysz i możesz wybrać co innego,
ale jeśli nie chcesz zostać w tyle, to jak dla mnie nie ma alternatywy.
 

ANDGAJ

New member
Tak sobie niedawno porównywałem dwa tv Panasa serii 42" PY/PV8.
Sygnał 1080i.
Różnice owszem są.
Z odległości ok 1m widoczna różnica wielkości piksela.
Z 2,8 m obrazy moim zdaniem identyczne.
Co do większej ilości szczegółów w FHD to owszem mogłem zobaczyć właśnie z 1m i tylko w scenach statycznych. Jak pojawiał się ruch kamery to już nie.
Kilka miesięcy temu przy podobnym porównaniu ale Panasy 42" PY/PV serii700 przy sygnale z BR (sceny dynamiczne) odlegość 2 m. miałem wrażenie, że lepiej obraz prezentuje się na FHD- większa ostrość.
Przy scenach dynamicznych trudno mi było ocenić szczegółowość obrazu.
Jak prakyyka i również to Forum wykazuje zdania na ten temat są różne.
Najlepiej jak sam dokonasz porównań.

Zasugeruję tylko aby porównania były przy tej samej przekątnej panela i tym samym źródle sygnału.No i oczywiście pilot w ręku.
 

any1974

New member
panasonic

dokleje sie do tego wątku.
upatrzyłem sobie model panasaTH-42PY80P gdyz czytając forum doszedłem do wniosku ze to dobry model w tej klasie i wtym przedziałe cenowym.
ale.... natłok informacji z sieci pogubił mnie troche.
jaka jest zasadnicza róznica miedzy modelami TH-42PY80P i TH-42PV80 oprócz full hd.
czy pozostałe parametry tych plazm sa takie same (chodzi mi o trwałosc matrycy,technologie)
moim podstawowym zródłem obrazu bedzie dvd,kablówka,pc,konsola do gier xbox(starszy model)
nie planuje BR i podobnych zródeł na full hd.wiec z tąd moje pytanko czy w mojej sytuacji warto dopłacac do fullHD , i czy zwykły sygnał z kabłówki
ma jakikolwiek związek z hd ready i fullHD.
chciałem poprostu rozwiac swoje wątpliwosci na temat ze tv z fullhd nie bardzo sobie radza z słabym sygnałem
a moze jest jakas alternatywa (inny producent)
z niedzielnymi pozdrowieniami.andrzej
ps:jak przy tych panasach wypada sharp LC-46X20E {wiem ze to lcd a panas plazma} tyle ze cena podobna
 
Ostatnia edycja:
Do góry