Full HD czy HD Ready ?

broda1725

New member
Bez reklam
Mam pytanie czy jest sens kupywania 40" lub 42" full hd czy lepiej hd ready ?
Narazie zadnego sygnalu hd nie bedzie.
Odległość oglądania 2,5 do 4m kanały SD, DVD (divix) i może za niedługo X360.
Podobno HD Ready lepiej radzą sobie z sygnałem SD i DVD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy takiej przekątnej nie będzie raczej widać różnicy między FULL HD a HD Ready nawet z Twojej minimalnej odległości czyli 2,5 metra.

Pozdrawiam,
 

ortax360

New member
Witam

Pytanie zadane jest sęsowne ,ale coraz mniej firm wypuszcza dobre lcd z rozdz. 1360*768 .

Kwestaia czasu jest kiedy lcd HD znikną i będą tylko Full HD .

Z dobrych lcd HD-Raedy był Sony 40d3000 teraz 37v4500 .

Pozostaje plazma Pioneera i Panasonica .

Czy odbieraja lepiej przy sygnale SD i tak i nie , ale juz teraz mozesz kupic lcd FULL HD działajacy bardzo OK z sygnałem SD np: Toshiba 40zf czy Sony W .

Do Fullhd minimum 46 cali .

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Wszystko zalezy od osoby ogladajacej i jej wzroku - ja widze przy 2.5m i 46 calach . :D Zdecydowanie . Obraz Full HD to nie tylko wieksz rozdzielczosc - jest jeszcze : lepsze przejscia kolorów , gładszy obraz , większ agłebia obrazu .

Zaznaczam ja widze ,ale ma znajomych co nie widzą zbytno poprawy obrazu . Wiele zalezy tez od samego telewizora lcd i materiału .

3500 zł - HH myslę ,ze Sony 40d3500 /40v3000 bedzie OK Ewentualnie Plazme Panaonica 42pv80 .

Zgadzam sie ,ze 40 cali to za mała przekontna zeby delektowac sie obrazem Full HD .

Delikatnie - dla większosci ( tez tak uwazam )Full hd bedzie tylko sloganem marketingowy , nie zobaczą oni dokładnie zadnej poprawy obrazu w por. do HD-reday do 40 cali i odlegósci 2.5 .

Gdyby było wiele lcd HD-READY na rynku łatwo by było wskazac ten najlepszy a tak jestesmy zmuszani do kupowanie lcd 40 calowy o rodz. Full hd . Dla takiej przekatnej ekranu o wielelepszy rozwiązaniem jest zastosowanie dobrego układy 100hz i matrycy 1366 *768 , ale to juz marzenia .

Producenci wolą wpakowac matryce Full HD do 40 niz lepszą elektronikę szkoda . A Kowalski ma FULL HD 32 cale he . dobre . to dopiero MARKETING 32 cale i Full hd .

Pozdarwiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry