Fronty do Denon X-4000

admer

New member
Witam,

Zakupiłem niedawno Denona X-4000 do mojego zestawu kolumn JBL Northridge E 100 + reszta kolumn z tego zestawu. Chcę zacząć zmieniać kolumny od frontów. Aby nie opisywać pomieszczenia zamieszczam linki do zdjęć: xentus.pl/zdj1.jpg oraz xentus.pl/zdj2.jpg . Odległość między frontami to około 5-6 metrów. Wykorzystanie zestawu to 50/50 muzyka/kino domowe. Budżet na same fronty to około 12 000 zł. Z rozmów ze sprzedawcami w salonach sprzedaży dostałem info że jest to "trudne" pomieszczenie a odległość frontów jest znaczna. Proszę o sugestie które kolumny powinienem odsłuchać przy tym pomieszczeniu i przy tym budżecie.

Pozdrawiam

Adrian
 

admer

New member
Nie. Dla mnie grają one za ostro. Zakup tych E 100 to totalny przypadek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Obejrzyj JBL LS80, stonowane, spokojniejsze, bardzo niskie zniekształcenia, pasmo jak trzeba - potrafią pomruczeć jak trzeba ale nic przed orkiestrę.
 

MarcinGD

New member
Przy takiej kwocie bedzie placz przy ponownym wypadku. Przesluchaj wszystko co zaproponuja ci koledzy z forum, oczywiscie z wlasnym ampli. Do porownan takze popros pracownikow, aby zalaczyli wzmacniacz stereo, zebys mogl zobaczyc czy ten ampli spelnia twoje wymagania w stereo. Nie bralbym do takiego pomieszczenia niczego z tylnym bass reflexem. Nie ma zupelnie miejsca zeby odsunac te kolumny od sciany. Jedyny ratunek to je przekosic do srodka.

Moje propozycje do odsluchu: troche poza budzet ATC SCM40, Focal Chorus 836VW i budzetowo mozna sprobowac Indiana Line DIVA 655. Przy czym sklanialbym sie przy tej ostatniej opcji + jakis pozadny wzmak stereo, poniewaz pomieszczenie jest za male na duze kolumny. I zastanowilbym sie czy nie lepiej byloby celowac w jakies podstawkowe glosniki typu ATC SCM19.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przy takiej kwocie bedzie placz przy ponownym wypadku. Przesluchaj wszystko co zaproponuja ci koledzy z forum, oczywiscie z wlasnym ampli. Do porownan takze popros pracownikow, aby zalaczyli wzmacniacz stereo, zebys mogl zobaczyc czy ten ampli spelnia twoje wymagania w stereo. Nie bralbym do takiego pomieszczenia niczego z tylnym bass reflexem. Nie ma zupelnie miejsca zeby odsunac te kolumny od sciany. Jedyny ratunek to je przekosic do srodka.

Moje propozycje do odsluchu: troche poza budzet ATC SCM40, Focal Chorus 836VW i budzetowo mozna sprobowac Indiana Line DIVA 655. Przy czym sklanialbym sie przy tej ostatniej opcji + jakis pozadny wzmak stereo, poniewaz pomieszczenie jest za male na duze kolumny. I zastanowilbym sie czy nie lepiej byloby celowac w jakies podstawkowe glosniki typu ATC SCM19.

Dobrze napisane, najlepiej samemu odsłuchać...
 
Do góry