Formatowanie, seria Z

marcin_s3

New member
Witajcie,

Jestem tuż przed zakupem 37z3030, chciaóbym sprawdzić dwie kwestie:
- czy ma automatyczne formatowanie ekranu? Czyli jak w TV idzie 4:3 to formatuje odpowiednio (SuperLive1 np) a jak zmienia sie na panoramę to tosia też zmienia na panoramę? Jak to działa?

- czy da się ją ustawić żeby świeciła jak samsung? Zonie podoba się jak sammy swieci, niestety sammy nie ma połowy możliwości toshiby.

pozdrawiam
M.
 

alyjen

New member
Zależy co rozumiesz świeciła jak samsung, w trybie dynamicznym lub przy wyższych parametrach podświetlania można się przed tym TV opalać tak mocno świeci, kolory możesz ustawić od bardzo stonowanych do tak przesyconych że oczy łzawią ;)

Co do formatowania to jak wrzucisz super live 1 to masz super live 1 niezależnie od tego co idzie, telewizor sam nic nie przełączy
ale jak wrzucisz 4:3 lub szeroki kąt (16:9) to telewizor zachowuje się na 2 sposoby
4:3
audycja 4:3 -> bez zmian
audycja 16:9 z czarnymi pasami -> rozciąga i ucina pasy (choć nie całe, ale proporcje uzyskuje niezłe)
szeroki kąt
audycja 4:3 -> rozciąga do 16:9
audycja 16:9 z pasami -> ucina pasy rozciągając w pionie żeby poprawić proporcje

umówmy się żę audycje z pasami mają 16:9 bo przeważnie nie mają

jak na Ale Kino poleci znów film w 16:9 (bez pasów) to mogę sprawdzić czy też z automatu w tych trybach poprawi obraz

Aha właśnie sprawdziłem że podobnie zachowuje się tryb 14:9, jak idzie program z pasami (nie reklamy, to zwykle olewa i nie zmienia aspektu) to TV rozciągnie go do 16:9

oczywiście te opcje (rozciąganie do 16:9 albo "skracanie" do 4:3) można włączyć w menu

jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal na priv, niedawno kupiłem taką Toshibę i ciągle się nią bawie ;)
 
Do góry