Firmware 2.20, da sie w koncu czy nie ?

szuwi

New member
Witam..

w opisie nowego updateu furmware do PS3 jest wyraznie napisane..:

Video
  • You can now play DivX and WMV format files that are 2GB or larger.
  • You can now display subtitles in DivX-format video files.
ze wskazaniem na punkt drugi:) czy chodzi im o to ze nowy system zaczyta pliki tekstowe z napisami ??? czy w samym DivX jest mozliwosc zaszycia napisow ??? wlaczalem plytez filmem i napisami w txt ale niestety nic to nie dalo..

pozdr

Michal.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Nie testowałem jeszcze, ale strzelam że PS3+2.2 odtwarza napisy w formacie SRT:idea:
Jako konwerter z formatu TXT, polecam odtwarzacz "SubEdit"
Pewnie jeszcze wymagane jest nazwanie pliku z tekstem tą samą nazwą co plik .avi i umieszczenie w jednym katalogu ;)
Pozdrawiam.
 

neospiderman

New member
Napisy muszą być wbudowane w plik z filmem. Nie chodzi mi o wklejone hardsuby, ale podobnie jak w .mkv trzeba stream video i naisy połączyć w jednym kontenerze.
Sam nie sprawdzałem, bo się nie chce :p, ale w ten sposób zmontowany film działa podobno.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
neospiderman napisał:
Napisy muszą być wbudowane w plik z filmem. Nie chodzi mi o wklejone hardsuby, ale podobnie jak w .mkv trzeba stream video i naisy połączyć w jednym kontenerze.
Sam nie sprawdzałem, bo się nie chce :p, ale w ten sposób zmontowany film działa podobno.

Czy AVI ma możliwość zaszycia wewnątrz napisów?
Napisy na stałe zapisane w filmie odtwarzane będą zawsze.

Zmiana w sofcie w moim rozumowaniu powoduje zaczytywanie napisów z zewnętrznych plików i tylko wtedy to ma sens.

Pozdrawiam,
 

neospiderman

New member
Dobra ruszyłem d... i obadałem wszystko na własnej skórze. A więc jest tak jak pisałem napisy muszą być wmontowane w film. Na początku myślałem że trzeba wmontować napisy w kontener .avi , ale dziwiłem sie o co kaman, bo przecież ten archaik nie ma takiej możliwości.
Teraz wiem że musi być kontener .dvix, czyli musimy mieć film zakodowany w dvixie i napisy w .srt wszystko to mixujemy w sub2divx. Wszystko zajmuje z 2min, plik który otrzymujemy pozwoli na włączenie napisów na ps3. Streamować taki plik z kompa przez sieć też można.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zrobiłem jak wyżej, wg porady ps user; przekonwertowałem napisy .txt na .srt, (fps prawidłowy) programem SubtileTool, umieściłem film.avi i tekst z takimi samymi nazwami w folderze o takiej samej nazwie na Pendrivie i … NIC! Nadal nie ma napisów. Klikając na subtile menu wyskakuje komunikat: „no subtile available”. Jak to poprawnie zrobić? Przecież musi czytać skoro tak napisali w specyfikacji najnowszego firmware’u 2.20. Czy komuś się udało?

W dodatku nie mam fonii, wyskoczyło też że format audio nie jest obsługiwany. Mam podpięty PS3 po HDMI do TV, a dźwięk w filmie jest 5.1, może to przez to, chociaż ze zwykłego odtwarzacza DVD idzie wszystko OK.

Jeśli jest tak jak napisał neospiderman to cale to halo z nowym softem jest znowu imo na wyrost, niby czyta napisy, ale trzeba samemu jes najpierw sprzęgnąć z filmem. Troche to denerwujace, że nie mozna normalnie włozyc płyty jak w normalny odtwarzacz DVD.
 

Ru$lan

New member
neospiderman napisał wszystko co trzeba.
A teraz wersja dla leniwych:
Pod tym linkiem:
http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html
są informacje jak zbudowa kontener divx. Cała operacja trwa kilkanaście sekund i tak zbudowany film można bez problemu odtwarzac na PS3 ( npisy można włączy/wyłączy - nie mamy tu do czynienia z hardsubami )
Na chwile obecną to jedyna metoda na ogladanie na ps filmów z polskimi napisami - konsola nie radzi sobie bowiem z napisami zapisanymi w zewnętrznym pliku.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, dzieki Ru$lan i neospiderman. Działa ale nie do końca jest dobrze. Zrobiłem krok po kroku, wg instrukcji muxowanie programem sub2divx, lecz:

1)napisy wyswietlają się bez polskich fontów (mimo ze ,podgląd napisów w programie sub2divx podaje napisy poprawnie z polskimi znakami, i zaznaczone jest w okienku lang "pl polish")

2)napisy wyswietlają się w kolorze zóltym (mimo, ze kolor czcionki wybrany był biały

3) napisy wyrównane są do prawej strony (mimo, ze zaznaczone jest wysrodowanie napisów)

Testowałem na razie tylko jeden film i takie wyniki mam na kompie w odtwarzaczu divx player. Byc moze w PS3 po wybraniu polskich napisów będzie poprawnie? Niestety weekend spedzam bez plejaka :(

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Przetestowałem tą metodę i wszystko działa:) Polskie ,białe,litery.Zostaje mi tylko dopasowanie prędkości wyświetlania no i żle wybrałem umiejscowienie napisów tak pozatym wszystko gra i bedzie grało:D Wystawiam na allegro moje dvd hd 860;)

Opanowane!!! przerobiłem 10 filmów,wszystkie czyta przyczym wyswietla w dobrej jakosci obraz:D
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A jakim sposobem to robiles i jakie masz ustawienia w sub2divx? Ja zrobilem to wg instrukcji tak:
1. Zamieniłem napisy.txt na na napisy.srt w programie SubileTool (odczytałem fps w SuperC Converter)
2. Zmuxowałem napisy z filmem w programie Sub2DivX (wyskoczyły mi komunikaty o błedach więc przepuściłem plik z filmem przez program AVI-Mux_GUI i dopiero wtedy zmuxowałem w Sub2DivX)
Niestety robię wszystko wg wskazówek na stronach ww programów użytkowników i jest do...duszy
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki chłopaki,

Booze, sub2srt niestety daje mi to samo czyli nie pomaga
Ru$lan, jaki wybrac format docelowy w subedit? Domyślnie jest DVD czyli sub, a inne nazwy nic mi nie mówią. Które z pozostałych daja format wynikowy srt?

Mniemam jednak, że skoro inny program (sub2srt) tez przekonwertował napisy i po sklejeniu w sub2 divx nadal mam to samo, czyli kichę to winna leży po stronie sub2 divx lub filmu. Spróbuje jeszcze z innymi filmami. Bawiłem się też na trzech różnych komputerach, więc wykluczam błędną konfiguracje komputera, kodeki, itp.
 

Ru$lan

New member
Aby zrobi plik srt musisz kolejno:
Plik->Wksport->SubRipp(SRT)

Powied że dziwna sprawa z tymi żółttymi napisami, czy sub2srt ściągnąleś z tego linka który podałem stronę wczesniej?
Ja mam go stamtąd, to tego subedit ściągnięty ze strony producenta, oraz najnowsza paczka kodeków Klite. Wszystko pracuje na domyślnych ustawieniach i wszystko jest ok.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Dobra postaram sie szczegołowo opisac jak odtworzyc film z napisami na PS3. Najpierw zainstalowałem kodek Xvid na kompie. Nastepnie programy Subedit i sub2divx.zip. Zacząłem od przerobienia napisów:

1. Otworz program Subedit.
2. Plik > otwórz plik z napisami > otwórz (napisy pojawia sie w ramce). Nastepnie znowu Plik > Eksport > SubRippSRT > zapisz
Napisy sa juz gotowe.
Przejdzmy do filmu.

Otwieramy sub2divx.zip, pokaze się okienko dajemy OK. Cyt. ,,Po jego zamknięciu warto wykonać jedną drobną zmianę w konfiguracji programu. Wywołujemy File/Options z menu i zmieniamy wartość Frame to get for preview na np. 1000. Określamy w ten sposób , która ramka z filmu posłuży jako tło do podglądu w trakcie pracy z napisami".
Zaczynamy:
1. File > Open avi > (wybieramy film) > Otwórz.
W programie pokaze sie załączony film, teraz napisy...
1. File > Open SRT/IDX > otwórz (pokażą sie napisy a pod spodem umiejscowienie ich na ekranie filmu.
Odnosnie edycji napisów wszystko swietnie jest opisane w linku
http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-128.html.
Z napisamy to jedynie ustawiałem ich połozenie na ekranie jesli były za nisko lub za wysoko,czcionka,kolor były ok.

Teraz klikamy na Subtitles (obok Files), Create Divix, pojawi sie okno C:\windows 32\, jak zakończy prace bedzie pisac ,,naciśnij dowolny klawisz".
Nic ponadto nie robiłem ,wszystko dziala ok.
 

Ru$lan

New member
Ogr próbowałeś dodawa napisy do plików o podwyższonej rozdzielczości? Właśnie się bawie i mam problem. Mam film w rozdzielczości 960*544 i napodglądzie wszystko jest ok, tj. napisy są na samym dole ekranu. Kiedy jednak wygeneruje dvixa i puszczę go na ps3 to napisy wyświetlają mi się na środku ekranu :-/ Zmiany opcji "Vertical position" nie przynoszą żadnego rezultatu...
Jakiś pomysł co zrobi żeby było ok?
Ewentualnie czy jest jakiś inny darmowy program do tworzenia kontenera divx?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cześć!
Sprawa się rozwiązała. Okazało się, że to DixX Player ma kłopoty (u mnie) z poprawnym czytaniem tego typu napisów. Puściłem filmy na PS3 i innych odtwarzaczach w komputerze i wszystko idzie OK. Na 10 filmów 2 miały kłopoty, ale uważam ze to i tak dobrze.
Jeszcze raz dziekuję. Teraz też pobawię sie rozdzoelczością napisów, bo domyslna robi troche pikselozę co jakoś nie pasuje do takiego sprzętu :D
Pozdrawiam
 
Do góry