Firma Vivanco i kable HDMI

add1cred

New member
Witam. Otóż zakupiłem wczoraj kabel w przemiłym sklepie Saturn, Vivanco za 39,90zł. Wszystko okej, kabel niby w standardzie 1.3c więc FullHD jest "przesyłane". Kabelek miał służyć do podłączenia komputera do monitora z wbudowanym tunerem TV(Karta graficzna ATI HD5770 i monitor LG M237WDP). Podłączam kabelkiem, zmieniam źródło i szok! Obraz ostry, fakt, ale wszystko zamazane, jakośc gorsza niż na podłączeniu D-Sub analogowym. Na dodatek obraz w ramce. Po przeskalowaniu dalej to samo. Ustawień to chyba wypróbowałem z 40 - zero rezultatu. Dodam że monitor odświeża się z prędk. 60 Hz. Wg. mnie ta firma to jakiś tani, niby niemiecki sprzęt. Nie polecam nikomu tego szitu. Jakby problemów było mało to Saturn ma problemy ze zwrotami, otóż gdybym nie powiedział że kabel nie działa tak jak powinien nie przyjęliby go na zwrot, mimo iż w Polsce jest obowiązek przyjmowania zwrotów do 7 dni od daty zakupu.

A wy, co o tym myślicie ? Czy to kabel zły, czy mój sprzęt zawiódł ?

Pozdrawiam, add1cted:popcorn:
 

add1cred

New member
Ogólnie to pytałem o kabel ale widze interesuje Cię fakt iż jest takie coś jak Prawa Konsumenta. De facto nawet towar z allegro możesz zwrócić sprzedawcy do 7 dni, nie musi on sam tego zadeklarować.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ogólnie to pytałem o kabel ale widze interesuje Cię fakt iż jest takie coś jak Prawa Konsumenta. De facto nawet towar z allegro możesz zwrócić sprzedawcy do 7 dni, nie musi on sam tego zadeklarować.
Przepisy, na podstawie których możesz zwrócić towar kupiony od firmy sprzedającej na Allegro, są zawarte w ustawie [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]z marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Przepisy te dotyczą tylko i wyłączanie umów zawieranych na odległość. A Ty wprowadzasz tu ludzi w błąd sugerując jakoby dotyczyły również sprzedaży [/FONT]w stacjonarnych sklepach, takich jak Saturn.
 

redlum

New member
Bez reklam
Witam. Otóż zakupiłem wczoraj kabel w przemiłym sklepie Saturn, Vivanco za 39,90zł. Wszystko okej, kabel niby w standardzie 1.3c więc FullHD jest "przesyłane". Kabelek miał służyć do podłączenia komputera do monitora z wbudowanym tunerem TV(Karta graficzna ATI HD5770 i monitor LG M237WDP). Podłączam kabelkiem, zmieniam źródło i szok! Obraz ostry, fakt, ale wszystko zamazane, jakośc gorsza niż na podłączeniu D-Sub analogowym. Na dodatek obraz w ramce. Po przeskalowaniu dalej to samo. Ustawień to chyba wypróbowałem z 40 - zero rezultatu. Dodam że monitor odświeża się z prędk. 60 Hz. Wg. mnie ta firma to jakiś tani, niby niemiecki sprzęt. Nie polecam nikomu tego szitu. Jakby problemów było mało to Saturn ma problemy ze zwrotami, otóż gdybym nie powiedział że kabel nie działa tak jak powinien nie przyjęliby go na zwrot, mimo iż w Polsce jest obowiązek przyjmowania zwrotów do 7 dni od daty zakupu.

A wy, co o tym myślicie ? Czy to kabel zły, czy mój sprzęt zawiódł ?

Pozdrawiam, add1cted:popcorn:

po pierwsze przetestuj na innym kablu
po drugie - w jakim celu podłączyłeś kompa z monitorem kablem HDMI?(czemu nie DVI?) I kiedy występują ci ten problem z tym zamazaniem? Przy oglądaniu filmów z kompa czy może przy przeglądaniu internetu w przeglądarce? Jaką dałeś rozdzielczość dla monitora? (najlepiej ustaw rozdzielość natywną monitora czyli 1920*1080)
po trzecie - jaki preset mode dałeś w monitorze?

Trochę za mało wiadomości podałeś - ale wydaje mi się że to wina ustawienia, a nie kabla.
 

pkomp

New member
panowie ale co tu testować?
WSZYSTKO DZIAŁA IDEALNIE

a to że koledze nie chciało się zajrzeć do odpowiedniego tematu na tym forum gdzie ma bardzo dokładnie wyjaśnione co ma zrobić to inna sprawa

SKALOWANIE wyłącz w sterownikach ati - czyli daj na 0% i z głowy
 

add1cred

New member
skalowanie na 0% = obraz wychodzący poza granice monitora. Obraz i tak jest z dupy. Dobra widzę że to wina kabla, bo znam się na ustawieniach i błędów słownikowych nie popełniam. Dzięki za tak szlachetne wyjaśnienie.
 

LUPO78

Banned
skalowanie na 0% = obraz wychodzący poza granice monitora. Obraz i tak jest z dupy. Dobra widzę że to wina kabla, bo znam się na ustawieniach i błędów słownikowych nie popełniam. Dzięki za tak szlachetne wyjaśnienie.
obraz wychodzący po za granicę monitor to nie wina kabla,tylko ustawienie monitora :grin: no to faktycznie się znasz
 
Ostatnia edycja:

add1cred

New member
Nawet gdyby że to wina monitora to obraz i tak był z DUPY, rozumiesz to czy ***** czy to jakoś inaczej wytłumaczyć. Dobra P. Adminie, weź zamknij ten temat bo żal mi się robi jak słysze tych ***** ekspertów od chuj wie czego ...
Polskie fora - spotkania internetowych kozaków!
 

redlum

New member
Bez reklam
add1cred - jeśli z ciebie taki ekspert - to czemu nie kupiłeś po prostu kabla DVI???

PS w jaki logiczny sposób wytłumaczysz ten oversize robiony przez kabel? Przekłamania na nim są tak wielkie i tak idealne - że pixel nie trafia w pixel???
Najłatwiej jest zrzucić winę na kabel - a nie na brak swojej wiedzy.
 

pkomp

New member
no żeś się kolego popisał nie ma co - monitor czy TV MUSI WYŚWIETLAĆ PIKSEL 1:1 !!!!
a w ati ma być 1920x1080 w 50Hz(dla tv) lub 60Hz (dla monitora - tv też taki przyjmie)
SKALOWANIE NA 0% i nie ma bata musi być idealnie - jak nie jest to czegoś nie ustawiłeś

napisze to co każdym laikom - ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI - nawet dziecko ja zrozumie


ps.ty tu najbardziej przykozaczyłeś - jakoś każdemu działa tylko nie tobie
 

LUPO78

Banned
no żeś się kolego popisał nie ma co - monitor czy TV MUSI WYŚWIETLAĆ PIKSEL 1:1 !!!!
a w ati ma być 1920x1080 w 50Hz(dla tv) lub 60Hz (dla monitora - tv też taki przyjmie)
SKALOWANIE NA 0% i nie ma bata musi być idealnie - jak nie jest to czegoś nie ustawiłeś

napisze to co każdym laikom - ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI - nawet dziecko ja zrozumie


ps.ty tu najbardziej przykozaczyłeś - jakoś każdemu działa tylko nie tobie
zgadzam się z tobą
ja wymusiłem 1920x1080 i 59hz druga sprawa to jeszcze przypisanie wejściu hdmi nazwy np PC też wtedy trzeba inaczej ustawiać,a sam miałem na początku takie problemy

wystarczy trochę chęci,a nie uodparniać się na starcie na wiedzę

tak więc proponuję żeby add1crednikt dalej nie tłumaczył,tym bardziej że zmieszał z błotem tych którzy mu chcieli pomóc-niech sam wytęży szare komórki i pokaże jaki z niego kozak (w końcu może z nich zrobi jakiś pożytek)

ustawiałem 1:1 piksela, rozmiar oryginalny, 16:9 i nic. Kabel DVI już jest i gra.
pewnie że będzie grało tylko że z kabla hdmi będzie dużo lepszy obraz i dźwięk po hdmi
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dvi i hdmi to to samo praktycznie pod względem jakości

ja nie musiałem nic przypisywać choć z początku walczyłem bo na drugim wyjściu DVI skalowanie z automatu było wyłączone i z deka mnie to drażniło
akurat sony w5500 z każdego wejścia przyjmuje sygnał z kompa a obecnie dla onkyo 577 to żadna różnica co leci
oczywiście 60 Hz bo jakoś 59 mi nie pasiło(mimo że monitor też przyjmuje - pracuje na 16:10 co wiąże się z pasami w trybie klonowania niestety)

fakt trzeba poczytać spojrzeć do instrukcji i tyle a nie robić z siebie pajaca
 
Do góry