FireWire do HV30 (Canon)

Kubuzz

New member
Posiadam kamerę Canon HV30.
Chciałbym moje nagrania z kasetek MiniDV przesłać do komputera i zmontować film (np. w podstawowym Movie Makerze z Visty)...

Aby to zrobić potrzebuje kabel FireWire.
Jednak podczas przeszukiwania znalazłem ów za ponad 230zł. (ten sam co opisany w instrukcji - CV-150F).
Postanowiłem poszukać w miejscowych sklepach. Nie znalazłem tego modelu, ale moją uwagę zwrócił kabel FireWire za 40zł z identycznymi końcówkami. Na opakowaniu nie znalazłem numeru CV-150, jednak pojawia się wzmianka, że "jest to kabel przeznaczony do podłączania kamery do komputera".
Chciałbym wiedzieć, czy jest to sprzęt tylko do kamer z dyskiem twardym (HDD), czy na MiniDV (tak jak HV30) i po czym to poznać? Czy inne kable (np te tańsze) będą działać tak samo jak te opisane w instrukcji (z górnej półki)?
I czy po przesłaniu do komputera otrzymam plik wideo HD, który będę mógł montować? :confused:



Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Bardzo mi na tym zależy, ponieważ moja kolekcja kaset rośnie w zastraszającym tempie... :eek:, a po zmontowaniu gotowy film wypalę na Blu-Ray :grin: (i zaoszczędze sporo miejsca :D)
Pozdro!

P.S.
Załączam zdjęcie kabla za 40zł.
 

Attachments

  • DSC03681.JPG
    DSC03681.JPG
    389,5 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

salat

Member
Kazdy kabel Fire wire bedzie dobry.
Ja mam chyba jeszcze tańszy nisz 40 zł i zgrywam HD bez problemów.
 
Do góry