Filmy HD z USB w 32V5500

Spioch1

New member
Witam!
Chciałbym się zapytać czy ktoś już ogarnął jak przekonwertować film aby w rozdzielczości HD Ready/Full HD dało się go odtwarzać?

Przekonwertowałem kawałek filmu 720p programem Aiseesoft na MPEG2 720p, TV odtworzył, przekonwertowałęm do końca i pisze "Odtwarzanie niemożliwe"!
Generalnie wiem, że niby tylko MPEG1 odtwarzać można, aż się zdziwiłem, że kawałek filmu w MPEG2 ruszył...
Ma ktoś już na to patent?
Czym to można odpowiednio przekonwertować?
 

tomeko12

New member
Można spróbować program MediaCoder (http://mediacoder.sourceforge.net/dlfull.htm). W czasie instalacji dodajemy do zainstalowania tsMuxer.
1. Wybieramy plik do transkodowanie (File, Add File)
2. W zakładce Video wybieramy:
- Format: MPEG2 lub H264
- Mode: Bitrate-based
- Kbps: 20000 (lub mniej, zależnie na jakiego dużego Flasha chcemy wrzucić film (20000 Kbps ~ 9GB/h, o ile dobrze policzyłem))
- Source: Mencoder (ale można zostawić auto lub spróbować inne, zależnie od tego co będzie lepiej dekodować plik)
2a. W przypadku H264, w zakładce x264:
- Profile: High
- Level: 4.1
3. W zakładce Audio:
- Encoder: FFmpeg
3a. W zakładce FFmpeg:
- Audio Format: AC3
4. W zakładce Container:
- Container: MPEG2 TS
- Multiplexer: Enabled, TSmuxer
- Options: Output format: M2TS
5. W zakładce Picture:
- W razie potrzeby przeskalowujemy film do 1920x1080 lub 720x576
- Wciskamy Cropper
- wpisujemy Aspect Ratio: 16:9
- wybieramy Mode: Fit Width
- wciskamy Done
6. W razie potrzeby wybieramy inne opcje (np. Subtitles)
7. Odpalamy Job, Start Encoding (F5)
8. Kopiujemy plik na USB, wciskamy do TV i cieszymy się :D:D:D:D
 

logimen

New member
Witam

U mnie za chiny nie moge odtworzyc zadnego filmu konwertowanego mediacoderem tym sposobem co podal kolega.

Sprawdzalem ustawienia po kilka razy i nic, konwertuje, kopiuje na pendrive'a, wtykam do TV (KDL-40W5500) i nic nie wykrywa. Wciskam "HOME" najezdzam na WIDEO i nic. Lipa jakas z tym :-(
 

Ares78

New member
Bo z konwertowaniem nie jest niestety lekko, nie dość, że zajmuje sporo czasu to łatwo coś pominąć i wtedy film nie odpali. Możesz spróbować jeszcze programem OJOsoft Total Video Converter, chociaż osobiście polecam wykorzystanie DLNA wtedy jeszcze można spokojnie oglądać divxy- przy użyciu PS3 media server.
 

mju

New member
Przekonwertowałem kawałek filmu 720p programem Aiseesoft na MPEG2 720p, TV odtworzył, przekonwertowałęm do końca i pisze "Odtwarzanie niemożliwe"!
Generalnie wiem, że niby tylko MPEG1 odtwarzać można, aż się zdziwiłem, że kawałek filmu w MPEG2 ruszył...



Rzeczywiscie dziwne, ze w iogole ruszyl MPEG2...
U mnie (37W5500) widzi tylko MPEG1. Ale... "Odtwarzanie niemozliwe" pokazuje sie i tak! Przerywa mi odtwarzanie filmow w bardzo roznych momentach: przy przewijaniu prawie od razu, przy odtwarzaniu czasami po kilku minutach, czasami po pol godzinie.
Jak dotychczas nie znalazlem rozwiazania problemu (uzywalem rozne pendriver´y). Rowniez bede wdzieczny za pomoc. Prosze jednak powstrzymac sie od "porad" w rodzaju "kup sobie DVD-Player z USB"...
 

Ares78

New member
Przyczyna może być jeszcze w sofcie, próbowaliście zrobić aktualizacje? Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić tą przyczynę zanim dalej się będzie wyciągać wnioski, najnowsza wersja to bodajże 1.600EA. Dajcie znać czy to coś mogło.
 

mju

New member
Przyczyna może być jeszcze w sofcie, próbowaliście zrobić aktualizacje? Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić tą przyczynę zanim dalej się będzie wyciągać wnioski, najnowsza wersja to bodajże 1.600EA. Dajcie znać czy to coś mogło.


Aktualny soft i odpowiedni format pliku oraz postepowanie zgodnie z instrukcja obslugi to raczej zrozumiale. W przeciwnym razie nie byloby problemu z problemem... ;)
 

tomeko12

New member
Rzeczywiscie dziwne, ze w iogole ruszyl MPEG2...
W starszych instrukcjach była wzmianka, że odtwarza pliki MPEG1, MPEG2-PS, HDV i AVCHD, ale pewnie z powodu różnych kłopotów z utworzeniem odpowiednich plików pozostawili tylko MPEG1.

Nowa wersja programu multiAVCHD v3.0 (::: multiAVCHD home :::) potrafi przekonwertować film do formatu AVCHD (video MPEG4 AVC, audio AC3) który można odtworzyć przez USB.
Krótka instrukcja:
Uruchamiamy program, wciskamy przycisk: „Add video file” i wybieramy plik (lub pliki) do konwersji.
W okienku „Compilation” pokarze się nazwa filmu i jeżeli jest podświetlona na czerwono, to znaczy, że nie spełnia wymagań AVCHD. Klikamy na ten plik.
W okienku „Title … properities” wciskamy „Transcode” . W okienku transkodowania, w lewym dolnym rogu wybieramy, czy ma dodać napisy do obrazu, wybieramy także jakośc transkodowania (w zależności od wymaganej jakości/wydajności komputera) i wciskamy „Apply” i „OK”.
W głównym okienku wciskamy „Start” w celu rozpoczęcia transkodowania, i w okienku „Select destination media and playback device type” wybieramy „Playstation 3”
Po skończeniu transkodowania, z katalogu AVCHD/BDMV/STREAM kopiujemy plik 00000.MTS na flasha i odpalamy na TV.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.
 

YourEnemy

New member
Wielkie dzięki tomeko12.

Zainstalowałem proponowany przez Ciebie program.

Przerobiłem już w ten sposób dwa filmy SD (plik .avi). Oczywiście był podświetlony na czerwono, więc w opcjach "transcode" ustawiłem "resize" na 1280x720 (do innego filmu dałem 1280x544). Konwersja trwa mniej więcej tak długo jak trwa film (plik .avi) (komputer: 2GB Ram, Athlon 64 X2 5600+, win32).

Pliki .mp4 (.h264, .x264) przetwarzane są dużo szybciej. Chyba rekodowany jest tylko dźwięk. Jeszcze po testuję pliki mkv.

Pliki .mp4 (te w HD) z youtube'a też szybko przerabia.

A w „Select destination media and playback device type” działa u mnie „Playstation 3” oraz "Viera", hmm chyba wszystkie z tej sekcji (avchd for solid media) dają ten sam plik mts.
 

kochzg

New member
Ja dzisiaj skonwertowałem film avi na mpeg-1 za pomocą programu "Xilisoft AVI MPEG Converter". Program bardzo szybki, bowiem film 1.30h konwertował tylko kilka minut i ciekawe jakość na tv była bardzo dobra.
 

Ares78

New member
Wielkie dzięki tomeko12.

Zainstalowałem proponowany przez Ciebie program.

Przerobiłem już w ten sposób dwa filmy SD (plik .avi). Oczywiście był podświetlony na czerwono, więc w opcjach "transcode" ustawiłem "resize" na 1280x720 (do innego filmu dałem 1280x544). Konwersja trwa mniej więcej tak długo jak trwa film (plik .avi) (komputer: 2GB Ram, Athlon 64 X2 5600+, win32).

Pliki .mp4 (.h264, .x264) przetwarzane są dużo szybciej. Chyba rekodowany jest tylko dźwięk. Jeszcze po testuję pliki mkv.

Pliki .mp4 (te w HD) z youtube'a też szybko przerabia.

A w „Select destination media and playback device type” działa u mnie „Playstation 3” oraz "Viera", hmm chyba wszystkie z tej sekcji (avchd for solid media) dają ten sam plik mts.


Ok najlepiej podawać od razu całe ustawienia podczas konwertowania i własne spostrzeżenia, następnym użytkownikom będzie łatwiej zacząć :)

kochzg: a na jakiej konfiguracji komputera? Oraz jak wielki był plik? Generalnie faktycznie bardzo szybko, podaj jeśli coś zmieniałeś ustawienia podczas konwertowania.
 

kochzg

New member
Był to pełno wymiarowy film ~740Mb.
Jedyny problem to że nie można go przekonwertowac na Full HD.
W ten sposób otrzymujesz wielkość obrazu na telewizorze taki jaki jest rozmiar oryginalnego filmu. W opcja telewizora nie daje się przeskalować na cały ekran.

I tutaj jestem trochę zawiedziony.
 

tomas1234

Member
Wielkie dzięki tomeko12.

Zainstalowałem proponowany przez Ciebie program.

Przerobiłem już w ten sposób dwa filmy SD (plik .avi). Oczywiście był podświetlony na czerwono, więc w opcjach "transcode" ustawiłem "resize" na 1280x720 (do innego filmu dałem 1280x544). Konwersja trwa mniej więcej tak długo jak trwa film (plik .avi) (komputer: 2GB Ram, Athlon 64 X2 5600+, win32).

Pliki .mp4 (.h264, .x264) przetwarzane są dużo szybciej. Chyba rekodowany jest tylko dźwięk. Jeszcze po testuję pliki mkv.

Pliki .mp4 (te w HD) z youtube'a też szybko przerabia.

A w „Select destination media and playback device type” działa u mnie „Playstation 3” oraz "Viera", hmm chyba wszystkie z tej sekcji (avchd for solid media) dają ten sam plik mts.


Ja przerobiłem film 699Mb AVI z ustawieniami resize 1920x1080
wyszedł plik MTS o wadze 970Mb obraz na TV pod USB jest beznadziejny a jak u was to wygląda?
 
Ostatnia edycja:

ken.dzior

New member
Prosiłbym o podawanie ustawień przy konwersji programem multiAVCHD. Nie udało mi się jeszcze ani razu dokonać tego z plikiem .avi, widocznie cos pomijam (wyskakuje w logu błąd z odczytywaniem rozmiaru pliku...) Konwertowalem natomiast przy uzyciu MediaCodera, ale trwa to ~3x tyle ile długość filmu, i czasami dopiero po wszystkim okazuje się np ze dzwiek jest przesuniety wzgledem obrazu o jakas sekunde, mimo tego że plik zrodlowy był zmontowany poprawnie, a przy tych samych ustawieniach inne pliki się nie 'rozjezdzaly'.
 
Do góry