Film Full HD z laptopa czy z odtwarzacza stacjonarnego?

zpoe

New member
mam pytanie...czy jest różnica w wyświetlanym obrazie oraz dzwięku jeżeli film 1080p zostanie włączony na laptopie w odtwarzaczu np. WMP połączonym z TV poprzez HDMI obraz a dzwięk poprzez optyka i stacjonarnym odtwarzaczu?
 

spacja

New member
Wszystko w sumie zależy od tego jaki to TV - bo to czy obsłuży 1080p po D-Sub to tylko kwestia danego modelu rozwiąże. Z full HD może np. być mały problem. 99% telewizorów full HD ogranicza max rozdzielczość po D-sub do 1600x1200 - co i tak przy tych proporcjach obrazu daje kiepski efekt - więc trzeba coś niższego o tych proporcjach stosować (720p)
 

zpoe

New member
spacja - puszczam sygnał przez HDMI nie przez D-Sub

coolkrzychu - a jak z kodekami w WD TVLive? miałeś jakieś problemy z odtworzeniem jakiś plików?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z moich testów ( zresztą nie tylko moich był już kiedyś o tym wątek na forum ) lepiej to wychodzi ze stacjonarnego odtwarzacza Blu-Ray - jeżeli chodzi o obraz.

Co do dźwięku to oczywiście wiesz, że po optyku nie pójdzie dźwięk HD...
 

coolkrzychu

New member
zpoea napisał:
jak z kodekami w WD TVLive? miałeś jakieś problemy z odtworzeniem jakiś plików?

Tetowałem odtwarzanie na mojej kolekcji ripów HD w mkv. Z pośród ponad 50 filmów mkv każdy odpalał się bez najmniejszego problemu. Testowałem też kilka zwykłych xvidów i też wszystko było ok.
 
Do góry