film 4k na ekranie full HD

megus75

New member
Witam
mam pytanie czy wyśietlając film w rozdzielczości 4k na tv full HD uzyskam ostrzejszy obraz czy tv nie będzie w stanie wyświetlić go pytam bo próba na monitorze full HD sprawia że komputer zawiesza się.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
U mnie materiały 4K na monitorze/telewizorze Full HD podłączonym do kompa,odtwarzają się bez problemu.
Czy jakość będzie lepsza ? Na Youtube te same materiały w 4K wyglądają lepiej niż w 1080p (na monitorze Full HD).
Miałem jeszcze sporo dem w 4K,które wyglądały świetnie,jednak są to "upiększone" materiały.
Oglądałem także kilka fikołków w 4K ;) ,których większość prezentowała się lepiej niż tych w 1080p (także na ekranie Full HD).

Może masz uszkodzony plik,za słabego kompa (procesor,karta graficzna...) lub zainstaluj inny program do filmów...
 

megus75

New member
Dzięki za odpowiedź. Konkretnie chodzi mi o oglądanie 4k z YouTube bezpośrednio w telewizorze full HD żeby nie było tak jak z komputerem że zawiesi się nie mogąc odtworzyć filmu. Rozumiem że tv da radę?
 

lycone

Banned
@up
Dokładnie. Nawet na 15" CRT można 4k wyświetlić, tylko jest to bezsensu, ale działać będzie, bo co ma niby monitor do tego. 4k YouTube czy inne filmiki w takiej rozdzielczości mogą mieć lepszą jakość nawet na FHD, ze względu na mniejszą kompresję względem tej samej kopii w FHD (YouTube) czy po prostu lepszą obróbkę materiału źródłowego.

Wysłane z mojego Note 3
 
Do góry