Ferguson DVP868HD

boxster

Member
Na stronach Fergusona jak i w sklepach można już powoli znaleźć nowy model Fergusona DVP868HD - http://www.ferguson-digital.eu/index.php/pl/odtwarzacze-dvd/162-ferguson-dvp868hd.html

Wygląda ciekawie: moim zdaniem ciekawszy, bardziej klasyczny design no i już zupełnie ciekawy pilot, plus jeszcze lista zmian w środku...

Czy któryś z kolegów ma/miał z nim może do czynienia, jak w nim wygląda obsługa divx-ów - pozycjonowanie, kolory i wielkości czcionki... jak to wygląda względem poprzednika?
 

malyr

New member
właśnie zamówiłem ten model (szczególnie dla USB 2.0 i możliwości odtwarzania przerobionych plików mkv)

z poprzednika D-780HX jestem bardzo zadowolony
 

kaeres

New member
Dzień dobry.
Proszę mi powiedzieć jak się ma faktycznie użyteczność takiego odtwarzacza ?
Czy odczyta filmy 1080i ?
Na jakim wtedy nośniku - Blue Ray ?
Nie do końca mogę to pojąć.
 

rydzyn

New member
Właśnie testuję i na pierwszy rzut w opcji usb na twardym dysku foldery i filmy strasznie porozrzucane w porównaniu do 880.Strasznie długo ładuje pliki z dysku.
 
Ostatnia edycja:

Markuss1

New member
Aby obejrzeć filmy z rozszerzeniem MKV na odtwarzaczu Ferguson DVP868HD konieczna jest konwersja do formatu DivX HD 720p.

W prosty sposób można ją wykonać np. za pomocą odtwarzacza ALLPlayer. Wystarczy kliknąć w "MKV to Ferguson DVP868HD" start i program przygotuje gotowy plik do odtworzenia na nowym Ferdku!
 

SponToN

New member
ja tak próbowałem zrobić z jakąś mała animacją pixara dla testu i niestety o ile video ok, to dźwięk wyszedł dużo dużo gorszy... nie wiem czym to spowodowane może być co do samego sprzętu to powinienem go mieć w poniedziałek więc może znajdę chwilę, żeby potestować chociaż czasu mało ;)

ale i tak lepsze to od starej wysłużonej manty, która już ma problemy jakieś osobowościowe ;)
 

rydzyn

New member
Ja też testuję już 3 film i zawsze coś nie tak albo dźwięk albo wizja zobaczymy jak jakiś film wypuszczą w tym formacie divix hd.:confused:
 

malyr

New member
bawie sie wlasnie tym modelem
jak na razie wole starego D780HX, menu koszmarne, czcionka w filmach tez nie powala

poruszanie sie w menu podczas ogladania filmu (strzalka lewo prawo) powoduje przewijanie filmu

aaa przerobilem plik 720p mkv programem allplayer i echo nie odpala sie

wyswietlanie katalogow tez nie jest za specjalne
nie widzi dlugich nazw, chyba ze mozna to jakos przelaczyc?

no nic, w moim przypadku, dvd laduje na polce i czekam na nowy soft
 
Ostatnia edycja:

deskjet

New member
dvd ferguson

Czyli ten odtwarzacz nie otwarza filmow mkv przerobionych allplayerem wogóle?!
Czy warto wiec go kupic czy moze lepszym wyborem była by nowa manta tez z odtwarzaniem divxHD?
 

malyr

New member
jest jakas wada allplayera, ze zle przerabia
po kilku probach uzyskalem idealny obraz, ale byly problemy z dzwiekiem

jak pisalem czekam na nowy soft i poprawe allplayera
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SponToN

New member
Ja odtwarzałem co prawda po scarcie póki co bo taki TV a do mojego lcd nie mam na razie czasu spinać. to DIVX 720p normalnie odtwarza tylko, że dupny dźwięk ale to i na kompie mam (wina konwertera) czytałem u nich na forum, że chyba znaleźli błą testują właśnie i wypuszczą pewno nie długo.
 

deskjet

New member
dvd ferguson

Jak mozna zmienic soft w takim odtwarzaczu, trzeba isc z nim do serwisu czy mozna to samemu zrobić? Bo chyba w zestawie z odtwarzaczem nie ma zadnego kabelka zeby podłaczyć go do kompa.

I drugie pytanie: z jakim najwiekszym bitratem w filmach divxHD radzi sobie ten odtwarzacz, bo podobno manta daje rade tylko do 5000kbps?
 
Ostatnia edycja:

rydzyn

New member
deskjet napisał:
Jak mozna zmienic soft w takim odtwarzaczu, trzeba isc z nim do serwisu czy mozna to samemu zrobić? Bo chyba w zestawie z odtwarzaczem nie ma zadnego kabelka zeby podłaczyć go do kompa.

I drugie pytanie: z jakim najwiekszym bitratem w filmach divxHD radzi sobie ten odtwarzacz, bo podobno manta daje rade tylko do 5000kbps?
Soft się zmienia albo z płyty albo przez usb.
 

Junkers

New member
DVP868HD a twardy dysk

Witam

Czy któryś z posiadaczy podłączył do niego twardy dysk bez własnego zasilania tylko usb ? ( z D880HX chodzą tylko dyski z własnym zasilaniem -duży minus chyba 1 tego sprzętu)
Zastanawiam się czy kupić.
Decyzja zależy również własnie od tego.
 

Macko-2

New member
Witam !
Właśnie zamówiłem tego nowego Ferdka jak go dostanę to podziele się wrażeniami. Mam pytanie do posiadaczy tego odtwarzacza, czy ktoś próbował odtwarzać płyty DVD dwuwarstwowe ? Pytałem o to w serwisie i usłyszałem że chyba tak ale może nie czytać wszystkich. Jestem ciekawy jak jest z tymi płytami ?
 

rydzyn

New member
Jeśli w serwisie mówią że "chyba tak" to znaczy że coś wypuszczają do testowania i pierwsi naiwni którzy kupują to testują.Miałem to samo z sat.HF8900.Przesiadłem się z 880 na 868 i jak na razie żałuję,wczytywanie twardego dysku trwa wieki,opcje folderów i plików koszmarne,zgrałem parę koncertów w plikach vob. i ocaywiście nie wszystkie czyta(nie wiadomo dlaczego),konwersja pliku mkv do divix hd porażka,płyt divix hd nie kupisz.Na dzień dzisiejszy 880 lepszy.
ps.apropo dysku zewnętrznego to tylko z zasilaniem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

deskjet

New member
Czekam z niecierpliwością na twoja recenzje :) Ciekawi mnie jak ten odtwarzacz radzi sobie z filmami divxHD, jaki najwiekszy bitrate wytrzymuje w filmach HD i jak mozna regulowac napisy w zwykłych filmach avi.
Pozdrawiam.
 

pawelll

Member
I jak pierwsze doświadczenia.
Rozważam czy kupić 880 czy 868?
Kusi mnie to HD ale z drugiej strony jak na razie nie mam żadnego filmu w takiej rozdzielczości :)
880 to już raczej sprawdzony model- 868 nowość.
Ciekawe które z niedoróbek da się usunąć oprogramowaniem a co jest ograniczeniem sprzętowym.
Czy znaleźliście gdzieś info ilu bitowy jest D/A video? W 880 jest 12 bitów a tu?
 
Do góry