Ferguson D-890HX

Toveks

New member
Witam, dzisiaj zakupiłe odtwarzacz dvd Ferguson D-890HX. Uważam że jest to dobry wybór długo się zatanawiałem przeczytałem wiele recenzji i opini, ale do rzeczy mam kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedz. Ze względu że jestem zielony w tych sprawach bardzo proszę o odpowiedzi zrozumiałe dla "laika". Dodam że używam telewizora samsung le22c450
1. Odtwarzacz mam podłączony przewodem HDMI, podobno ten model ma funkcje skalowania, konwersacji obrazu nie wiem co to znaczy ale moje pytanie brzmi czy za pomocą tego odtwarzacz mogę oglądać filmy o rozdzielczośći HD
2. Mam zamiar dokupić dysk zewnętrzny do odtwarzacza ale również nie wiem który jest lepszy. 2.5" czy 3,5" na zasilacz. Zależy mi aby Ferguson widział wszystkie filmy a nie co drógi, dodam że dysk będzie zapełniony około 300gb filmów i nie tylko. Czy to nie będzie przeszkadzać.

Proszę o odpowiedz z góry dzięki
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Pewno Twoje pytania są zbyt oczywiste i odpowiedzi są już zawarte na tym forum i dlatego taki mały ruch w tym wątku.

1. Ferguson D-890HX jest odtwarzaczem DVD a nie HD więc spodziewaj się by fizycznie wspierał inne formaty i rozdzielczości. Maksymalna rozdzielczość to 720x576. Oczywiście ma funkcje softwarowego poprawiania rozdzielczości ale to niedokładnie to samo co sprzętowe odtwarzanie HD. Masz ten odtwarzacz więc wkładasz płytę DVD i sprawdzasz czy ci pasuje "podrasowanie" obrazu.


2. Bezpieczniejszy do współpracy będzie pewno dysk 3.5 czyli z zasilaniem. Tu nie powinno być niespodzianek. Dyski 2.5 tez obsługuje ale to zależy jaki mają prądowy apetyt w porcie USB 2.0.
Nie mam problemu z dyskiem 2.5 Transcend StoreJet 500 GB M25 ten współpracuje wzorowo bo sprawdzałem. Przy większej (setki pozycji) ilości filmów niestety za każdym podłączeniem trzeba troszkę poczekać aż Ferguson poindeksuje sobie zawartość. Może indeksowanie w dysku 3.5 trwa krócej ale i tak trzeba poczekać.
 
Do góry