ferguson ariva t65 - brak obrazu, jest dźwięk

niebieski90

New member
Podłączam dekoder przejściówką scart -> chinch do dość starego TV, który nie ma wejścia scart. Dekoder automatycznie wyszukał kanały i dźwięk działa, natomiast obraz jest kompletnie czarny, nie pokazuje ani TV, ani menu, nic. Podobnie na drugim TV, gdzie mam wejście scart (tyle że tam nawet dźwięku nie ma). Czy to jakaś znana przypadłość tych dekoderów?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nieznana :) tylko skąd wiesz że dekoder znalazł kanały skoro obrazu nie ma?
Nie pytam złośliwie. Jak na 2 TV dzieje się to samo na różnych kablach to raczej kwestia dekodera. Więc jutro (dziś) śmignij do sklepu niech Ci podłączą w sklepie jak nie będzie działać to wiadomo wymiana....
Żeby nie skłamać na ok 160 dekoderów T65 (liczę po kartonach :)) jeden okazał się nie sprawny
Porównując z WIWAMI i CETami technisata to naprawdę dobry wynik
 

niebieski90

New member
Wiedziałem że dekoder wyszukał kanały, bo dźwięk działał, tylko obrazu nie było :) Dziś przyjrzałem się tej przejściówce scart->chinch i okazał się że jeden pin we wtyczce scart wpadł do środka. Kurde nowa rzecz i niesprawna od razu :p Rozebrałem to i naprawiłem o ile potrafiłem no i dekoder pięknie śmiga ;) A ten drugi TV okazało się że ma uszkodzone wejście scart. Teraz mam taki problem że nie mogę znaleźć mux-2, inne znalazło pięknie, a na mux-2 (u mnie w krakowie to kanał 64 z tego co wiem) siła sygnału 0%, jakość 0%. Hmmm... chyba trzeba będzie przyjrzeć się teraz antenie :) (śnieży nawet na analogowej).
 

tdx

New member
Bez reklam
znalazłeś 2 różne usterki dzięki fergusonowi :) reklama random user w takim przypadku jest najlepsza :)
 

Anduraki

Banned
To nie usterka, skoro obrazu nie ma, a jest osd i dźwięk może to oznaczać niedostateczną jakość sygnału. U nas jest jeden taki nadajnik w mieście z mocą 600W kierunkowo ustawiony w przeciwną stronę miasta i znajomy nie ma ogólnie odbioru w ciągu dnia, wieczorem czasami pojawia się dźwięk.
 

niebieski90

New member
W moim przypadku był całkowicie czarny ekran, nie było nawet osd. Jedynie dźwięk leciał normalnie. Winny okazał się kabel scart->chinch jak pisałem. Teraz mam inny problem, polegający na zerowym odbiorze mux-2...
 
Do góry