Faroudja vs Playstation 3

Adi HD

New member
Niedługo kupuje amplituner HK AVR 255 który posiada skaler rozdzielczości Foroudja oraz konsolę PS3 która również skaluje obraz do 1080p. Oprócz filmów na blu ray, będę oglądał dvd, a jak wiadomo obraz w SD nie wygląda za dobrze na 52" LCD więc chciałbym go poprawić w możliwie największym stopniu poprzez upscaling. W związku z tym pytanie jest następujące: czy używać skalera w amplitunerze czy konsoli? Który z nich bardziej poprawi jakość obrazu w filmach dvd oraz grach na ps3 (bo większość jest w 720p)? Włączenie obydwi raczej nie podwoi efektu ;)
 

Davero

New member
Przepraszam nieco za odgrzebanie tematu, ale użycie opcji "szukaj" na niego mnie właśnie naprowadziło więc nie zakładam nowego.

Na początek do autora: miałeś już okazję porównać działanie skalerów w praktyce?

A może kto inny może coś powiedzieć na temat skalowania przez HK AVR 255? Sprawa o tyle istotna, że w HK AVR 255 nie można wyłączyć skalera więc chciał nie chciał, wszystko co nie będzie mu podane w 1080p, będzie skalował.

W szczególności interesowałoby mnie porównanie działania skalera w HK AVR 255 do skalera w Panasonicu 42PY80. Bo trochę się obawiam, że kupując ten amplituner mogę zamienić (jeśli chodzi o obrazy nie FullHD) siekierkę na kijek.
 
Do góry