Fakty ps2+lcd

mystic86

New member
Witam, przeglądnąłem już kilkanaście forum na temat podłączania ps2 do lcd i powiem szczerze, że nigdzie nie ma konkretów bo każdy pisze coś innego. W związku z tym postanowiłem zapytać jak to jest konkretnie z tymi połączeniami, kablami itp. A teraz nieco ściślej:
Mam ps 2 slim, na moim starym Funai 21' gry wyglądały b.ładnie, jednakże niedawno zakupiłem LCD LG32 3000. Jako, że jest to tv z HDMI i wyższą rozdzielczością, oczywiste jest, że mniejsze rozdzielczości gier generowanych przez ps2 nie pozwolą na tak ładny obraz jak na starych CRT. Używam standardowego kabla dołączonego do PS2 i muszę powiedzieć, że przykładowo:
-Final Fantasy X - wygląda praktycznie tak samo jak na CRT - ładnie(może lekko mniej wyraźne tła w niektórych lokacjach)
-Final Fantasy XII - tragedia, gra nowsza a wygląda strasznie, postacie są okropnie pixelowate
-Shadow Hearts 2 - w miare ok chociaż nieco gorzej od CRT
-Star Ocean 3 - jak dla mnie idealnie na lcd

I teraz moje pytanie - który kabel poprawi mi jakość obrazu nie powiększając przy tym pixeli - komponent czy RGB? Mam oba wejścia w LCD. Jedni mówią, że komponent najlepszy ale tylko dla gier z progressive scanem(a tych jest niewiele), ale za to powiększa on pixele. Inni mówią, że RGB lepszy. To jak to w końcu jest? Warto zmieniać oryginalny kabel? Czy może róznica w jakości obrazu będzie tak niewielka, że się to poprostu nie opłaca(ps3 nie mam zamiaru narazie kupować :) ). Oczywiście siedzę te 2-3 metry od tv i faktycznie pixele są mniejsze. Może ktoś ma jakieś zdjęcia pokazujące różnice?
Na allegro jest mnóstwo kabli, ale sam nie wiem czy pozłacane końcówki, podwójne ekranowanie itp coś zmieniają.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
P.S. jeżeli ktoś ma możliwość to proszę o foty jakości obrazu na lcd+ps2
P.S. 2 czy ktoś wie jaka jest jakość obrazu na lcd w grze FF X-2?
 
Do góry